СФСМВР в медиите

Синдикална федерация на служителите в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот Polix » 27 Сеп 2009, 12:10

Lord
Моите уважения, към всички твои мнения Polix, но съгласно ЗМВР, а именно:
Раздел II.
Правомощия на органите

Чл. 53.
(2) Полицейски органи са органите на Главна дирекция "Криминална полиция", Главна дирекция "Охранителна полиция" и органите на съответните им звена в областните дирекции, органите на Главна дирекция "Гранична полиция" и на дирекция "Вътрешна сигурност".
Т.е., не са полицейски органи - Органи за пожарна безопасност и спасяване са органите на Главна дирекция "Пожарна безопасност и спасяване" и органите на съответните й звена в областните дирекции, както и Разследващите полицаи са органите на Главна дирекция "Досъдебно производство" и органите на съответните й звена в областните дирекции, както и специализираните административни дирекции, специализираната дирекция "Оперативни технически операции".

И това го вадя на прима виста от ЗМВР, отделно бих могъл да посоча и други извън САД.

Така че изобщо не съм убеден, че към днешна дата цифрата посочена от Л. Серафимов е актуална, може да се окаже и по-малка към заетия щат за момента.
…нататък…

Въпрос - къде видя в написаното от мен Пожарната и Досъбено производство и ако следваме логиката ти БДС излича че имат полицейски правомощия, тъй като са в сртуктурата та ГДОП.Ако беше забелязал те не бяха цитирани от мен. В заключение - мислим еднакво, но за цифрите имаш съгласието ми за спор.Смятам ,че цифрата е по-голяма.[/b
Lord-Хайде да сме сериозни. /аз бях РИ преди години, абсолютно ангажираща работа, нека не се шегуваме с нея, защото я превърнаха в чиновническа и Лъчо го каза!/, доколкото е възможно.

[b]Отговора ми -Да, защото го виждам и оценявам и това мисля, че добре се вижда,но не бе казано убедително.
.[/b]
Lord - Ами, има възможности за създаване на т.н. работни карти, хайде да се възползваме, де. Тъкмо ще раздвигим и другите институции, още повече, че има срок, отговорник и контролиращ.
Аз съм за, защото смятам, че с тези карти, действително ще се види колко наистина значителна по обем работа е свършена и за да се престане да се спекулира кой работи повече или по-малко..
Lord -Не разбирам процедурите по назначение, нека отговорят от "ЧР". - Имах предвид длъжностните права и задължения, а не процедурата по назначаване и не мисля, че това следва да работа на ЧР. Защото възползвайки се от текста ".....и изпълнението на служебни задължения освен горепосочените, когато обстановката или други обстоятелства налагат това" е добър лост ръководните служители да разпореждат изпълнението на задачи, които едва ли е логично да се изпълняват именно от тези служители.

Lord-По отношение на споменатото относно СФСМВР ще замълча, защото съм редови полицай, който не е бил, не е, и най-вероятно няма да е член на синдикална организация. :oops: Просто обичам да си работя работата, това е.[/quote]
Това ми е известно, тъй като и аз към момента не членувм в синдикална организация и също обичам да работя и съм от хората, които харесват работата си,защото ако кажа, че я обичам за някои може да прозвучи пресилено и само ще добавя, че в мен не е умрял хъса да я работя.
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот Polix » 27 Сеп 2009, 12:16

cveteto написа:Polix, ценя Вашите постове заради доста конструктивните тези, които в повечето случаи излагате. Не мога да не се съглася и с много от заключенията ви по повод изграждането на медийния, а оттам и обществения образ на организацията, която съм приела като лична кауза да подпомагам. Въпросното изграждане е процес, а не еднократно действие обаче. И за да се намери този ГОВОРИТЕЛ (това е правилният термин), трябва да се пробват много лица. Моите търсения, смея да споделя, дори не са в посока една персона, а няколко различни лица, доколкото става дума за една многолика организация, в която всеки е с еднакви права и тежест (или поне ми се ще да е така). За въпросните лица трябва сериозно обучение, защото въпреки интелигентността и задълбоченто представяне на проблемите в общуването с медии, особено електронни, си има тънкости, които те поради естеството на професията си няма откъде да научат.
Но това наистина са неща от кухнята, които се надявам скоро всички да видят реализирани. Оставам с най-добри чувства към Вас и ще взема под внимание всяка обективна забележка, както впрочем винаги досега съм го правила и това ми е помагало изключително в работата ми.

Да ,имате съгласието ми за говорител и приемам безапелационно ,че това е правилния термин. Колкото до вопроса за няколко личности, да и това е идея, но само ако наистина има синхрон между изказванията им и да са допълващи.Тогава може да се получи цялостната и ясна картина.Това на мен би ми харесало.
Обучение - категорично да и то задълбочено и наблегнете и на жестовете-голямо въртене и ръкомахане.След като сте преподавали логично е да имате опита,успех.
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот cveteto » 27 Сеп 2009, 19:00

Още веднъж ще си позволя да благодаря на Polix - ценя Вашето мнение и точния поглед към проблемите. Ще се радвам във всеки един момент да имам Вашия независим коректив на идеите си, а и на начина на тяхната реализация.
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот kapandura » 27 Сеп 2009, 23:07

00
Последна промяна kapandura на 12 Апр 2010, 23:14, променена общо 1 път
kapandura
MASTER
 
Мнения: 648
Регистриран на: 25 Авг 2009, 00:23

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот m-r_Vekilski » 28 Сеп 2009, 13:25



771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот Polix » 28 Сеп 2009, 23:14

kapandura написа:Благодаря Ви колеги.
Относно Полик.....
Просто не обръщайте внимание.
Прелива от пусто в празно ;)


Относно kapandura
Повече поле за изява
Прави гаф след гаф
При това успешно

А сега сериозно :) :
Относно интервюто по БТВ,което м-р Векилски е предоставил за гледане-имам два въпроса:
1.Къде крихте досега г-н Георги Кандев?
2.Възможно ли е да му се предоставя повече поле за изява ?- аргументите ми:въпреки притеснението му ,което е разбираемо,но за първи път видях наистина човек, който говори умерено, конкретно , компетентно и най-вече уверено и оставя впечатление за добър професионализъм.Адмирации.
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот SFS » 29 Сеп 2009, 00:53

A pri koj e bil na stag...znae6 li ;)
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот cveteto » 29 Сеп 2009, 08:48

Polix, оценката Ви за Кандев е абсолютно точна - той е минал курс на обучение в САЩ и в рамките на този курс е преминал тренинг за поведение пред медиите. Освен това има структурирана мисъл и подходящо излъчване. За съжаление заради естеството на работата си той пътува изключително често и поради тази причина се включва епизодично (но запомнящо се) в медийните прояви на синдиката.
Мога да говоря за доброто у вас, но за злото - не. Защото що е злото, ако не добро, измъчено до смърт от глад и жажда?...
cveteto
MASTER
 
Мнения: 127
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот Raptor » 29 Сеп 2009, 08:59

cveteto написа:..той е минал курс на обучение в САЩ и в рамките на този курс е преминал тренинг за поведение пред медиите. ...

От доста време се опитвам да кажа, че такива тренинги се правят и в България и убеден съм, не по-лошо от щатските! И съм убеден от опит, а не щото си дрънкам по принцип.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: СФСМВР в медиите

Мнениеот ribaflic » 29 Сеп 2009, 09:23

SFS написа:A pri koj e bil na stag...znae6 li ;)

Знам, Стони, нали сте земляци :D .
На мен също ми хареса представянето на двамата в сутрешния блок на БТВ.Единствената ми забележка е към заетата от Ив.Павлов поза-не може да говориш полуизлегнал се в стола и да очакваш да привлечеш интереса и съпричастността на аудиторията
Аватар
ribaflic
КОМИСАР
 
Мнения: 549
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

ПредишнаСледваща

Назад към СФСМВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта