Въпрос

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос

Мнениеот Basaev » 11 Май 2011, 17:08

Да попитам само. Защо от известно време ППД-тата са без стоп палки? Поне такива наблюдения имам аз. Става въпрос за 6-ти район.
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Въпрос

Мнениеот kkarakashev » 11 Май 2011, 17:56

Не знам аз до сега патрулка без палка вътре не съм видял, а и по цивилни коли има доста. А и униформен служител може да спира МПС и без стоп палка ;)
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос

Мнениеот Basaev » 11 Май 2011, 18:02

kkarakashev написа:Не знам аз до сега патрулка без палка вътре не съм видял, а и по цивилни коли има доста. А и униформен служител може да спира МПС и без стоп палка ;)

Аз съм видял. Просто нямах време да ги питам полицаите. А това за спирането без стоп палка за пръв път го чувам. Не казвам че не е така, просто мисля че не е редно без палка да се работи.
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Въпрос

Мнениеот kkarakashev » 11 Май 2011, 18:29

чл. 170 ал 3 от ЗДП
При спиране на пътно превозно средство за проверка или за оказване на съдействие служителят от органите за контрол подава своевременно ясен сигнал със стоппалка. През нощта сигналът за спиране може да бъде подаден и с описваща полукръг червена светлина. Униформен полицай може да спира пътните превозни средства и чрез подаване на сигнал само с ръка. Сигнал за спиране може да бъде подаден и от движещ се полицейски автомобил или мотоциклет.
Предполагам е уредено и в ЗМВР
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос

Мнениеот Basaev » 11 Май 2011, 19:12

Благодаря за информацията. Това не го знаех.
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Въпрос

Мнениеот DANI_09 » 11 Май 2011, 19:32

kkarakashev написа:чл. 170 ал 3 от ЗДП
При спиране на пътно превозно средство за проверка или за оказване на съдействие служителят от органите за контрол подава своевременно ясен сигнал със стоппалка. През нощта сигналът за спиране може да бъде подаден и с описваща полукръг червена светлина. Униформен полицай може да спира пътните превозни средства и чрез подаване на сигнал само с ръка. Сигнал за спиране може да бъде подаден и от движещ се полицейски автомобил или мотоциклет.
Предполагам е уредено и в ЗМВР

Да има го и в ЗМВР!
Чл. 55. (1) Полицейските органи могат да издават разпореждания до държавни органи, организации, юридически лица и граждани, когато това е необходимо за изпълнение на възложените им функции. Разпорежданията се издават писмено или устно.
(2) При невъзможност да се издадат писмено или устно разпорежданията могат да се издават чрез действия, чийто смисъл е разбираем за лицата, за които се отнасят.
(3) При изпълнение на функциите по контрол на безопасността на движението разпорежданията могат да се издават чрез действия или знаци, посочени в закон.

(4) Разпорежданията на полицейския орган са задължителни за изпълнение, освен ако налагат извършването на очевидно за лицето престъпление или нарушение.
(5) (Изм. - ДВ, бр. 30 от 2006 г.) Разпорежданията, издадени в писмена форма, могат да се обжалват по реда на Административнопроцесуалния кодекс.
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ


Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта