Футболното дерби в София

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Футболното дерби в София

Мнениеот osata » 27 Фев 2011, 14:56

Хехе, от тия "каски" и аз съм носил. Не знам, ама си тежат килограми. Вдигнеш "прозореца", като духне вятър и главата ти пада :lol: . Беше дерби, т.н. безредици ги сложиха при агитката на гостите - Левски, а ние дето хабер си нямаме от такъв вид охранителна дейност - при агитката на домакините - Черно море. Стадиона пълен, пищова в теб, някакви хора те псуват на майка без да те познават, не гледат мача, ами тебе.... пък на своя глава махаш значката, да не би някой да си я напазарува с едно дръпване........ надявам се в София не е било така, ама.....
А това което си псомням също беше, на инструктажа, където полк. ... каза - идете в секторите и направете оборка на стадиона, щото тея камъни по вас ще ги хвърлят. Вместо да каже "среща няма да има, има камъни около седалките....." Ама пък като се сетя предишния подп. ХХХ който беше ръководител по масовите мероприятия колко стотачки получваше от организаторите, затова че охранява безплатно полиция а не частна платена охранителна фирма :mrgreen: , добре че го разкараха от МВР.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Футболното дерби в София

Мнениеот КОШМАР » 27 Фев 2011, 15:21

Такива дербита НЕ трябва да се играят в София, а в някое обезлюдено село. Колко култура трябва да им се налива в главата на тези запалянковци, че това е само една игра и едва ли са необходими такива простотии. Мен ако някой ме пита, всеки да си гледа дербито по телевизията, отколкото да има ранени полицаи и счупени глави. Точно поради тези причини, вече софийските отбори да играят на неутрален терен. Ама то каквото ще стане и там ще стане. Все пак се съмнявам половин София умосхванати тинейджъри да тръгне за не знам къде си.
КОШМАР
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 920
Регистриран на: 18 Ное 2009, 20:31

Re: Футболното дерби в София

Мнениеот PAOLON » 27 Фев 2011, 17:47

osata написа:Хехе, от тия "каски" и аз съм носил. Не знам, ама си тежат килограми.
Не ,каската е лека,но за сметка на това страшно ,ама страшно неудобна.На снимките от мача можеш да ги видиш-бяли на цвят.По-новите са малко по-тежки ,но по-удобни.Отпред на челото ,имам две черти. И като правя каквито и да е движения с мускулите на челото ,болката е жестока.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Футболното дерби в София

Мнениеот osata » 27 Фев 2011, 19:00

2 кг на главата малко ли е? Няма как да са по-леки.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Футболното дерби в София

Мнениеот SYNOPTIK » 27 Фев 2011, 19:12

Шокиращо: Сектор "Б" подкрепи феновете на ЦСКА и скочи на полицията
Topsport.ibox.bg

По-горе имах предвид точно това.
Консолидация между всички фенове срещу МВР !
Заради една меко казано малоумна заповед !
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Футболното дерби в София

Мнениеот kkarakashev » 27 Фев 2011, 20:04

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=675704

Защо ли заради лакомията на БФС някой пак пострада.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Футболното дерби в София

Мнениеот kkarakashev » 27 Фев 2011, 20:12

По БТВ. - От общината щели да поискат да се провеждат мачовете през денят
"Още преди месец от Столичната полиция са предложили срещата да се играе на неутрален стадион и в светлата част на деня. Заради телевизионни права обаче от БФС отказали това да се случи." - цитат от dariknews.bg
p.s. В репортажа на БТВ новини 19.00/ 27.02.2011 се виждат доста от лицата на хора от агитките.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Футболното дерби в София

Мнениеот BARETATA » 27 Фев 2011, 23:54

До Всички , които пишат в тази тема :

Не съм оторизиран да кажа кой издаде Заповедта , служа в Специализираното звено на СДВР за борба с безредиците.Реакцията е напълно адекватна и точно на място . Време беше да се спре това толериране и унижение - чупене,псуване с елементи на " Ушев " , наркомания ,агресия , липса на култура за спортното мероприятие . Видях ,че PAOLON е написал коментар по темата . Колко от Вас, освен него бяха там , колко от Вас колеги рискуваха с цената на Общественото спокойствие да рискуват собственото си здраве.Няма значение кой къде служи , кой как приема дали е правилно или не , от значение е само ликвидиране на Нападенията и унищожение на имущество ,без значение дали са фенове на " Левски " ; "ЦСКА" и т.н.Накрая всички изпълняване ЗАПОВЕДИ :idea:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Футболното дерби в София

Мнениеот SYNOPTIK » 28 Фев 2011, 19:53

Не съм съгласен,BARETATA !
4000 човека,не могат да носят вина заради 500.
Ако от другият сектор,бяха станали подобни неща,и те ли трябваше да бъдат изгонени ?
Не отиваме ли в друга посока така ?
Хората се питат : Ако МВР,не може да се справи с 500 човека,и реагира срещу всичките/в случаят 4000 /,то какво ще стане ако 2000 гамена,чупят и рушат,когато недоволстват или търсят правата си 30 000 души ?
Кой допусна пияните и дрогирани на стадиона ? Те се виждат и с просто око.
Имали са шествие от 5 километра. Кой ги наблюдава ?
Самият фен клуб на отборът домакин излезе с декларация против това,BARETATA !
А това означава само едно,и трябва да го признаем,и то за пореден път сред самите нас-редовите служители-Нас ни хвърлят срещу хората !
Давам си сметка за тежкото обвинение,но мисля че е така. Това обаче не е Полиция,а Милиция...
А в същото време ние убеждаваме всички,че Милиционерството у нас го няма вече...
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Футболното дерби в София

Мнениеот doznatel1 » 28 Фев 2011, 20:09

"Малко по-късно компактна група изгонени фенове започна да вилнее в района на столичната улица "Черковна" и булевард "Мадрид". Запалянковците чупеха коли и витрини на магазини. Полицията се опитваше да противодейства на хулиганите. Движението беше отцепено от полицията още от булевард "Дондуков". /БГНЕС"

http://zonabg.info/Bulgaria.20_0/13335.news/
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron