Футболното дерби в София

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Футболното дерби в София

Мнениеот SYNOPTIK » 26 Фев 2011, 21:01

КОЙ ИЗДАДЕ АБСУРДНАТА ЗАПОВЕД,ДА СЕ ИЗГОНЯТ 4000 ПРИВЪРЖЕНИЦИ ОТ СТАДИОНА,И ПО ТОЗИ НАЧИН ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЕКСЦЕСИИ В СТОЛИЦАТА,ПРИ КОЯТО ПОСТРАДАЛИ СА ОБИКНОВЕНИ ХОРА И СЛУЖИТЕЛИ НА РЕДА,А МАТЕРИАЛНИТЕ ЩЕТИ СА ЗНАЧИТЕЛНИ ?
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Футболното дерби в София

Мнениеот SYNOPTIK » 26 Фев 2011, 21:15

МВР обясни защо изхвърли 3000 "червени" фенове от "Герена"

Комисарят от групата за борба със спортното хулиганство Антон Златанов обясни защо полицията е изтикала феновете на ЦСКА от Сектор Г на стадион Георги Аспарухов”.

“Бяха счупени всички огради, можеше да стане нахлуване, постоянно бяха предприемани атаки срещу полицията през първото полувреме“, обясни Златанов.

“Бяха хвърляни бетонни парчета, железни предмети към полицаите. Имаше няколко ранени служители на реда. Затова предприехме извеждане навън, за да няма повече пострадали”, добави той.

“Не е употребявана излишна или прекомерна сила. Нямат вина домакините, това е инцидент, а ние реагираме адекватно на него”, завърши комисар Златанов.

Sportal.bg

Ако решението е на Антон Златанов,то мисля,че има сериозен проблем в групата за борба със спортното хулиганство. Същият заяви,че са взети всички мерки,а в същото време в сектора на гостуващият отбор,има бетонни парчета... Кой е огледал сектора преди срещата ? Щом стадиона има лиценз,значи проблема не е в домакините на мача.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Футболното дерби в София

Мнениеот kkarakashev » 26 Фев 2011, 21:28

Нито гледах мача, нито пък знам за какво може и за какво не може да се прекрати мача. Ама който и да е в тая държава, след като чуе ,че цялата агитка на цска или Левски или ботев пд. или кой да е друг отбор е изтикана извън стадиона от съображения за сигурност, е равнозначно на погром около стадиона или в града в който са. Като са хвърчали предмети има си делегати от бфс или каквото и да е там , да прекратят мача.
За пореден път се убеждавам че на стадиона за нормални хора МЯСТО НЯМА. Само олигофрени наричащи себе си агитка, а мижитурки поединично.
п.с. има камери, ама няма закони дет да ги пращат тези отворковци зад решетките.Решението е щитове, палки и лабут на килограм. То ние българите само или да ти бръкнат в джоба , или да ти на*укат жената или да ти разбият главата - само тогава почваш да се замисляш.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Футболното дерби в София

Мнениеот SYNOPTIK » 26 Фев 2011, 21:36

Скандален полицейски терор - МВР преби и изхвърли 3000 фенове от сектор "Г"

Отново служителите на МВР ще поемат негативите.
Кой издаде тази заповед ?
Действа ли изобщо Закона за футболното хулиганство ?
Защо в клетка за 1 500 зрители бяха набутани над 3 000 ?
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Футболното дерби в София

Мнениеот kkarakashev » 26 Фев 2011, 21:56

SYNOPTIK написа:Скандален полицейски терор - МВР преби и изхвърли 3000 фенове от сектор "Г"

Отново служителите на МВР ще поемат негативите.
Кой издаде тази заповед ?
Действа ли изобщо Закона за футболното хулиганство ?


Не всички, а само тези който са били на стадиона, или ако е имало погроми и извън стадиона. Някой с болчета, измислил това, мислите ли ли че ще го отнесе. Не вярвам. Всичкия негативизъм ще е в/у униформеният състав.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Футболното дерби в София

Мнениеот osata » 26 Фев 2011, 23:36

Управлението на тълпа е много сложна задача. По тази тема може, а също така И ТРЯБВА ДА СЕ ГОВОРИ, анализира, обсъжда и т.н., и то от СПЕЦИАЛИСТИ, от хора с опит и ГЛАВА на раменете. Не искам да кажа нещо лошо, ама в тази София е пълно с началници, които не знаят какво ръководят. Не познавам цитираният по-горе служител, не знам сам ли взема решенията или не, но.... не знаем какъв ресурс е имало около стадиона, изведени ли са допълнителни сили там, изобщо.... много може да се говори, но....
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Футболното дерби в София

Мнениеот PAOLON » 27 Фев 2011, 13:19

SYNOPTIK написа:а в същото време в сектора на гостуващият отбор,има бетонни парчета... Кой е огледал сектора преди срещата ?
Веднага отговарям.Бях от тези които влязохме като резерв ,около 17.30 ч. пред сектора на ЦСКА. При влизане в сектора ,тия хубавци счупиха седалките,които са метални и са хванати на бетонни стойки, с винкел.Сега разбра ли от къде дойдоха камъните,винкелите,бетонните парчета и седалките.От влизането ми пред сектора в 17.30 ч. ,до 18.45 отнесох 3-4 камъка,винкели,факли и бетонни парчета.За първи път се радвам ,че бях с щит.Няколко предметите ги видях още от далече,но едно бетонно парче го видях, миг преди да ме удари по щита.Мисля ,че още когато счупиха оградата трябваше да бъдат понапръскани с вода.В 18.45 ч. по високоговорител беше приканена публиката на ЦСКА да напусне стадиона.Те естествено ,не искаха и бяха избутани.Редно е да поговорим и за оборудването.Каската ми е на 100 години,още ме боли главата и имам две черти на челото.През цялото време се молех да не ме удрят по каската,защото вместо да ме предпази ,тя ще ме убие.Друг е въпроса ,че е по-мръсна от кубинките ми и не знам кой я е носил преди мен.
osata написа:Не искам да кажа нещо лошо, ама в тази София е пълно с началници, които не знаят какво ръководят.
Страшно си прав,за началниците.Преди да вляза на стадиона, бях на трасе от 12.00 ч..Охранявахме преминаването на двете шествия.Които началник мине покрай нас ,веднага издава нареждания противни на предишния. А,Антон Златанов не взима решенията,бъди сигурен.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Футболното дерби в София

Мнениеот SYNOPTIK » 27 Фев 2011, 13:55

PAOLON написа: Веднага отговарям....
При влизане в сектора ,тия хубавци счупиха седалките,които са метални и са хванати на бетонни стойки, с винкел.Сега разбра ли от къде дойдоха камъните,винкелите,бетонните парчета и седалките.От влизането ми пред сектора в 17.30 ч. ,до 18.45 отнесох 3-4 камъка,винкели,факли и бетонни парчета.....

Мисля ,че още когато счупиха оградата трябваше да бъдат понапръскани с вода.....В 18.45 ч. по високоговорител беше приканена публиката на ЦСКА да напусне стадиона....Редно е да поговорим и за оборудването.
osata написа:Не искам да кажа нещо лошо, ама в тази София е пълно с началници, които не знаят какво ръководят.
Страшно си прав,за началниците.Преди да вляза на стадиона, бях на трасе от 12.00 ч..Охранявахме преминаването на двете шествия.Които началник мине покрай нас ,веднага издава нареждания противни на предишния. А,Антон Златанов не взима решенията,бъди сигурен.

Кой издава лиценз за такъв стадион и кой одобрява провеждането на среща при това положение ?
Защо не бяха "охладени" страстите именно с вода ?
Какво е било становището на дежурният делегат на срещата,и защо е разрешил провеждането и след като е имало проблем с публиката. Със сигурност той е дал становище,че срещата може да бъде изиграна,и така контрата остава в МВР...
За шефовете какво да кажа ? Повечето просто са от миналото и нямат идея какво да предприемат.
Затова и бе заповядано да се изхвърлят всички фенове,без да се дава сметка,че това ще озвери дори и тези,които наистина са отишли на мач,а не на битка...
Стигаме до поведение "тълпа"...
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Футболното дерби в София

Мнениеот doznatel1 » 27 Фев 2011, 14:02

И аз съм съгласна че беше глупаво това че ги изгониха всички, потенциални престъпници и побоиници на големи групи :(, можеше да стане много по-лошо!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Футболното дерби в София

Мнениеот SYNOPTIK » 27 Фев 2011, 14:25

Значи на всички е ясно,че проблемите идват от не повече от 50-100 крайни фена .
Независимо от цветовете им.
Ясно е че всеки фен клуб има стюарди,които наблюдават поведението на феновете си.
Знае се,че всичко се заснема.
Къде е била връзката фен клуб-МВР,Преди срещата ? Защо не се търси персонална отговорност от назначените стюарди и шефове на фен клубове,за да могат те да са на ниво сред феновете си и навреме да предотвратяват зараждащи се ексцесии ?
Вижте как е в Англия !
Примерно днес,забележете какви хора ще са по трибуните,на мача Манчестър Сити-Фулъм !
Театър ! Но същите тези фенове,излязат ли в Европа,нещата се променят. Значи в Англия са примерни,а навън-не.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта