Някой беше казал 30лв увеличение на порциона

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Някой беше казал 30лв увеличение на порциона

Мнениеот dsuzunov » 31 Мар 2011, 16:18

SYNOPTIK написа:На 30.03.2011 г. Министъра на Вътрешните Работи е подписал заповедта за увеличаване на порциона за храна на 60.00 лв. считано от 01.06.2011 г.

Иформацията е от Фейсбук групата на СФСМВР !

Още министър Румен Петков го обеща през 2008 година...

Поживем, увидим
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Някой беше казал 30лв увеличение на порциона

Мнениеот Lord » 31 Мар 2011, 19:01

SYNOPTIK написа:На 30.03.2011 г. Министъра на Вътрешните Работи е подписал заповедта за увеличаване на порциона за храна на 60.00 лв. считано от 01.06.2011 г.

Иформацията е от Фейсбук групата на СФСМВР !


Аз също научих днес за това, но от съвсем друг източник, убеден съм, че е вярно. Все пак предстоят избори през есента.

Съвсем друг въпрос е, че изплащането може да започне много по-късно, например чак на зима, със задна дата, което при нас си е обичайна практика. Да се позавъртят паричките няколко месеца, а и те не са никак малко, предвид броя на личния състав.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Някой беше казал 30лв увеличение на порциона

Мнениеот osata » 01 Апр 2011, 20:48

С една дума, след като ДОЧАКАХМЕ 01.01.2011 г., и нищо не се случи,
сеще ще ЧАКАМЕ 01.06.2011 г.,
когато ще се разбере каква друга дата ще чакаме за да си получим увеличението.
Но пък това увеличение значи само едно - "на ви 30 лв, к'во ревете за увеличение на заплатите, само на вас вдигаме в някакъв вид дохода".
30 лв са повече от нищо, но пък са по-малко от поскъпналия живот. А де!
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Някой беше казал 30лв увеличение на порциона

Мнениеот Lord » 01 Апр 2011, 20:55

Оса, има заповед от 31.03.2011г. Аз лично я видях днес в сканиран вариант със син мокър печат и подписа ва Министър Цветанов. Този път няма казъл-рекъл.

Въпроса е - Кво от това?! 6 кутии цигари вповече за пушачите. Не се облагат, но и не носят осигурителен дивидент. Лично аз предпочитам 15 лв. увеличение на облагаемата, но и осигурителна сума, отколкото тези измислени пари за храна. 60 делено на 30 е равно на 2, та внимавайте, колеги да не напълнеете или ви грабне холестерола с цели 2 лева на ден манджа.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Някой беше казал 30лв увеличение на порциона

Мнениеот osata » 01 Апр 2011, 21:12

Lord написа:Оса, има заповед от 31.03.2011г. Аз лично я видях днес в сканиран вариант със син мокър печат и подписа ва Министър Цветанов. Този път няма казъл-рекъл.

Въпроса е - Кво от това?! 6 кутии цигари вповече за пушачите. Не се облагат, но и не носят осигурителен дивидент. Лично аз предпочитам 15 лв. увеличение на облагаемата, но и осигурителна сума, отколкото тези измислени пари за храна. 60 делено на 30 е равно на 2, та внимавайте, колеги да не напълнеете или ви грабне холестерола с цели 2 лева на ден манджа.


Приятелю, онзи ден дадох почти 50 лв за изправяне на 2 джанти (от хубавите пътища) и баланс и монтаж. Работа за точно 30 минути. Всичко е пари, и данъка, и застраховката и прегледите и т.н. 30 лв в повече са нищо, но пък наистина са повече от нищо.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Някой беше казал 30лв увеличение на порциона

Мнениеот Lord » 01 Апр 2011, 21:22

Разбирам те, докараха ни като циганите да мислим ден за ден, аз исках да кажа, че е умно да се мисли и в перспектива, но при настоящата ситуация...
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Някой беше казал 30лв увеличение на порциона

Мнениеот BARETATA » 02 Апр 2011, 11:12

Значи какво следва сега , в Очакване така ли ? :mrgreen: Въпросът ми е реторичен
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Някой беше казал 30лв увеличение на порциона

Мнениеот kkarakashev » 02 Апр 2011, 11:23

Не искам да се меся, че не съм в системата, ама със тези 30 или 60 лева ще се оправите ли положението?? Идват избори, униформи си чакате, увеличението на заплатите ......... Трябват и само обещания и още 4 години във властта.
Може да е смешно ама министър трябва да е не умника (в повечето случай син,внук на някое величие от БКП) а някой тръгнал от нулата и постигнал всичко с учене и най-вече с акъла си. Стигнах до извода , че не е важно колко знание имаш в акъла си, защото човек не може да знае/разбира от всичко (изключение прави примиера Борисов) , а когато ти потрябва нещо, да знаеш къде да го прочетеш. Е на това ме е научил живота и до сега ми е помагало.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Предишна

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron