Неуредици в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Неуредици в МВР

Мнениеот osata » 28 Дек 2010, 22:44

То е ясно, че тази тема може да стигне и 1000 мнения за отрицателно време, но пък в края на краищата човек говори за това, което му тежи.

Е кой може да ми каже, жив ли ще бъда аз през м.11.2011 г. например, за да кажа от сега колко дни отпуск ще ползвам тогава?
Поради сериозни проблеми от около месец не съм на работа, буквално ден за ден решавам нещата, а днес трябваше да изпълня висшестояща заповед и да напиша "кога колко дни отпуск ще ползвам през следващата година" :shock: :?: :?:
Очаквам да направим и график "кой кога ще се разболява и излиза в болнични", "на кой кога ще почине близък" за да си планира трите дни, които се полагат и така.
Ами големи хора сме, пишеш заповед от рода "който не е използвал отпуската си..... да я ползва", ако той не я ползва не изпълнява тази заповед окръжно и т.н. и си има мерки.
Защо хора, които си ползват редовно законосъобразно отпуските трябва да....
Аман от простотии в това МВР, в тая държава изобщо. Затова всички бягат, и от МВР и от държавата. Защото "тези, които трябва да мислят, не мислят".
И да си слагате коланите в служебните автомобили, защото само "бакшишите" имат право да са без колан като возят клиенти, а полицаите като возят задържан трябва "да са овързани", че да има преднина човека ако успее някак си да се отскубне. Защото "хората се дразнели" ( това го пише в официален документ :lol: ), че те се дразнят и от сините буркани на депутатите и всякакви измислени службици и министерства, от тъмните стъкла на "баровците", но нали в България "МВР е реномето и лицето"...
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Неуредици в МВР

Мнениеот BARETATA » 28 Дек 2010, 22:50

Нито колани слагам - защото имаме доста акции и кога ще намеря време да откача колана,като трябва съдействие - нито пък съм писал кога ще излизам отпуска . Даже май формалмо ще направим всичко . Днес попаднах на една олигофренска Статия ( мисля ,че беше в."Телеграф" ) , че катаджиите не могат да пишат АУАН със зимни - плетени - черни шапки :lol: :lol: :lol: . Ей , журналистите , от Май месец 2010 има Заповед на Министър МВР , мога да я цитирам на лични , на всички колеги тук , в която е регламетирано употребата на черните зимни шапки в зимни условия.Като ги пишете тия тъпотии , поне се подгответе.
Сега ще се изсмея нагло и грозно хо,хо,хо,ха ... :mrgreen: СТИГА С ОБЩЕСТВЕНИЯТ НЕГАТИВИЗЪМ. :idea:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Неуредици в МВР

Мнениеот SYNOPTIK » 29 Дек 2010, 09:49

osata,принципно си прав,но наистина има и много случай,на т.н."дребен тарикатлък" от страна на колеги.
Топло местенце,над 30 години стаж.Отпуска се ползва максимум 10 дни годишно,защото веднага се прави сметка,че "ако ме изгонят в пенсия",ще трябва освен обезщетенията да бъде изплатена и натрупаната отпуска.Тихичко тя се трупа,и след 3 години,този служител има вече над 150 дни натрупана отпуска.
Сметката е-ако ме пенсионират,ще ми платят 20 заплати+още поне 7 за отпуските....
Разбира се има и места,където ползването просто е невъзможно,но мисля,че горният случай е най-разпространен.
Преди години,когато болничните се смятаха по друг начин,имах колеги,които бяха сметнали че при 3 дни болнични на месец,получават повече заплата и редовно си взимаха такива.
Изобщо нашенецът е изобретателен.
В началото на годината Министър Цветанов каза че ако в МВР се проведат наистина истински реформи,ще трябват много,много пари. И наистина е прав. Едно наложително подмладяване е свързано с такива плащания за обезщетения.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Неуредици в МВР

Мнениеот ross_migration » 29 Дек 2010, 12:00

BARETATA написа:Днес попаднах на една олигофренска Статия ( мисля ,че беше в."Телеграф" ) , че катаджиите не могат да пишат АУАН със зимни - плетени - черни шапки :lol: :lol: :lol: . Ей , журналистите , от Май месец 2010 има Заповед на Министър МВР , мога да я цитирам на лични , на всички колеги тук , в която е регламетирано употребата на черните зимни шапки в зимни условия.Като ги пишете тия тъпотии , поне се подгответе.
Сега ще се изсмея нагло и грозно хо,хо,хо,ха ... :mrgreen: СТИГА С ОБЩЕСТВЕНИЯТ НЕГАТИВИЗЪМ. :idea:

Във в. "Телеграф" е статията. Умрях от смях :)

Аз също преди 2 дни трябваше да си планувам отпуската за 2011г. по график като трябва да се съобразявам с друг колега, защото не можело двамата да сме по едно и също време отпуска.
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: Неуредици в МВР

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 29 Дек 2010, 23:51

Губя търпение.
Или мен ще изхвърлят от МВР или корумпираните служители в министерството. Има ли вътрешна сигурност, която да действа или не? Има ли инспекторат, който реално да си върши работата? По ПОРО-БГ ви показаха неща, които реално се случват в гр.Видин. Но следовател или човек от вътрешните ги омаза тези неща. Проверете кой прави застраховките пред КАТ Видин.... и не само това.
Или мен ще изхвърлят от МВР или корумпираните служители в министерството...
Няма да ви оставя. ОБЕЩАВАМ!!!
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59


Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта