ДОБРОЗОРЛЕМ ПЕНСИОНИРАНИ АКТИВИСТИ НА СФСМВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

ДОБРОЗОРЛЕМ ПЕНСИОНИРАНИ АКТИВИСТИ НА СФСМВР

Мнениеот GKrIvan » 13 Дек 2010, 14:21

http://www.facebook.com/notifications.php#!/sfsmvr
СФС МВР

Уважаеми колеги, внезапно днес беше връчена заповедта за пенсиониране на председателя на СПСД - Враца и председател на Синдикално дружество № 001 РУП АЕЦ Козлодуй - Габриел Димитров. Този акт на ръководители в МВР отново показва,че поради некадърността си да реформират системата се опитват да мачкат активните и дейни членове на СФС МВР, които назовават нещата с истинските им имена
МЛАД ПЕНСИОНЕР
GKrIvan
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 700
Регистриран на: 31 Авг 2009, 12:45

Re: ДОБРОЗОРЛЕМ ПЕНСИОНИРАНИ АКТИВИСТИ НА СФСМВР

Мнениеот BARETATA » 13 Дек 2010, 19:41

А,това не е добре, грозна работа :? БЕЗ КОМЕНТАР...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: ДОБРОЗОРЛЕМ ПЕНСИОНИРАНИ АКТИВИСТИ НА СФСМВР

Мнениеот Валентина » 13 Дек 2010, 21:00

Може би сега е моментът СФС МВР да докаже, че може да защитава своите членове!
Това не е първият случай на саморазправа от страна на МВР. До кога ще се позволява да се отстраняват неудобните?!
Сега вече СФС МВР имат опит, а да се надяваме и добри юристи. И да не се повтори това, което стана с Жорето Иванов!
Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

Re: ДОБРОЗОРЛЕМ ПЕНСИОНИРАНИ АКТИВИСТИ НА СФСМВР

Мнениеот BLACKJ » 17 Дек 2010, 10:35

Браво GKrIvan-е много си прав,но ти "твоята" сопа и ти късно я размаха приятелю - за съжаление... не ги е страх БГ - полицаите,но да не забравяме,че те произлизат от българския народ и са буфера в отношенията между гражданите и управляващите.Точно за това са вечно неудобните и обират всички негативи ,като не искам да си кривя душата,че ние сме най-чисти и неопетнени,виждаме какво става в цялата ни страна - тресат ни политически и икономически скандали и никой не обръща внимание на факта,че се топим,като нация.Дотолкова сме готови да издребняваме в отношенията помежду си,че се самоизяждаме за едното нищо.Ще го кажа само веднъж и моля,всички онези,които не се чувстват такива да ми простят,но сме овча нация!Ярките звезди в историята ни винаги са се откроявали с различното и позитивно мислене относно бъдещето на Българския народ.А Габриел - какво за него? - един честен български полицай,дръзнал да изкаже на глас мислите,които вълнуват него и колегите му - и точно така ще бъде "смазан" всеки посмял да надигне глава в защита на своите законни права и искания,докато сме разединени и "овълчени" един срещу друг!!!
"Живей Днес,защото Вчера няма да се върне,а Утре може и да няма!!!"
НЕ СЪМ ОТ ВЧЕРА!!!

http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
ОЧАРОВАНИЕТО ОТ ЗНАНИЕТО Е В НЕЗНАНИЕТО!!!
Аватар
BLACKJ
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 289
Регистриран на: 22 Авг 2009, 16:28
Местоположение: Щ+Щ

Re: ДОБРОЗОРЛЕМ ПЕНСИОНИРАНИ АКТИВИСТИ НА СФСМВР

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 17 Дек 2010, 21:29

Като настоящ служител на МВР, бивш член на СФСМВР и УС СФСМВР, както и бивш регионален координатор за северозападна българия искам да изкажа крайното си възмущение спрямо горепосочените действия на ОД МВР Враца.
Г-н Директор на ОДМВР -Враца
Не хората като Габриел Димитров, са тези, които трябва да бъдат пенсионирани, а седящите в меки кресла и ползващи климатици. Тези в Мин. на ВР, тези от областните дирекции и районни, които не знаят защо ходят на работа. Хора в пъти по-възрастни и в пъти с по-дълъг стаж.
Ако паметта не ме лъже, Вие също бяхте член на СФСМВР.
Единствената причина за пенсионирането на Габриел Димитров, бих приел, да е запазването на работно място за друг служител ненавършил пенсионна възраст.
Не членувам в нито една от синдикалните структури в МВР, но като служител на ведомството не мога да не изразя възмущението си от случилото се.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: ДОБРОЗОРЛЕМ ПЕНСИОНИРАНИ АКТИВИСТИ НА СФСМВР

Мнениеот Куче » 18 Дек 2010, 13:33

Наистина е лошо това което се случва. На 43 г. ,да те пенсионират и да се правим ,че нещата са в ред и всичко е ок.....пълна заблуда. Свидетел и очевидец съм на новите кадри ,които постъпват в МВР и за съжеление съм разочарован от повечето от тях. А и като намаляват хората, които да ги учат и работят....накъде отиваме? :roll: Габриел ,бъди жив и здрав и като няма кой да ти благодари за 25г-та ти служба в МВР....аз и моите момчета ти благодарим!
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: ДОБРОЗОРЛЕМ ПЕНСИОНИРАНИ АКТИВИСТИ НА СФСМВР

Мнениеот GKrIvan » 18 Дек 2010, 16:56

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=713237
Г-н Цветанов, освен СРС-та, чуйте и синдикатите на МВР!

Спрете административния произвол в МВР! Прекратете немотивираното пенсиониране, чрез което полицейски шефове изхвърлят от работа синдикалисти! Поправете закона, който дава свобода на такива репресии, неприсъщи на демокрацията!

Тия искания се съдържат в декларация, която Синдикалната федерация на служителите на МВР прати до министър Цветанов. Тя изглежда 3-ти ден пътува от “Раковска”, където е синдикатът, до “Шести септември”, тъй като министърът не дава вид да я е чел. Може някой пощальон да се е хлъзнал - това са 900 м в снега! Или пък Цветанов напоследък е твърде зает с четене на СРС-та.

Ето защо вицепремиерът изглежда в пълно неведение за бруталното изгонване от ОДП-Враца на Габриел Димитров ( 43 г.) само ден, след като заявява пред “Труд”, че “има натиск над синдикалисти в полицията”. Ето защо той още не е попитал шефа на ОДП-Враца мисли ли, че прави услуга на премиера Борисов, като всява у ченгетата страх и буди спомени от мрачни времена. Същият въпрос би могъл да зададе на своя наместник в Бяла Слатина примерно, където също пенсионираха внезапно синдикалист.

Г-н Цветанов, разбира се, може нищо такова да не пита, ако смята, че несгодите на нисшите чинове в МВР не заслужават вниманието му, за разлика от висшата политика, в която той е призван.
МЛАД ПЕНСИОНЕР
GKrIvan
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 700
Регистриран на: 31 Авг 2009, 12:45

Re: ДОБРОЗОРЛЕМ ПЕНСИОНИРАНИ АКТИВИСТИ НА СФСМВР

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 19 Дек 2010, 00:09

Смятам, че членуването в синдикат или не членуването не бива да се отразява върху решения касаещи пенсиониране на държавени служители в МВР.
Очевадно е обаче, че Габриел е пенсиониран, за това че е част от хората извършващи активна синдикална дейност в МВР. Подобен случай имаше в Бяла Слатина, в лицето на Жоро Иванов.
Не приемам за нормално пенсионирането на горепосочените колеги, но се дистанцирам от всичките мнения на УС на СФСМВР.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: ДОБРОЗОРЛЕМ ПЕНСИОНИРАНИ АКТИВИСТИ НА СФСМВР

Мнениеот odranoel » 22 Дек 2010, 01:42

Не е нужно постоянно да казваш,че се дистанцираш.На всички е ясно ,че още през 2009 г. се дистанцира от СФСМВР. Карай на пред и не се сещай за СФС и не го и споменавай,твоя път е друг.
odranoel
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 45
Регистриран на: 14 Дек 2009, 23:36

Re: ДОБРОЗОРЛЕМ ПЕНСИОНИРАНИ АКТИВИСТИ НА СФСМВР

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 22 Дек 2010, 22:01

odranoel написа:Не е нужно постоянно да казваш,че се дистанцираш.На всички е ясно ,че още през 2009 г. се дистанцира от СФСМВР. Карай на пред и не се сещай за СФС и не го и споменавай,твоя път е друг.

Прав си, явно ми е "болно" за случилото се.
Пазя списъка от гр.Габрово/първите идеи за създаването на нова организация, истинска организация в МВР, касаеща синдикалната дейност в министерството/, когато имам време ще го сканирам и пусна тук.
Относно "пътя" ми, новия ми "път", не знам какъв ще е.
Това времето ще покаже.
Дето се казва утре черна котка може да ми мине "пътя" и да ме прегази трамвай :D
Едва ли някой знае какво ще му се случи ......
Искам само да добавя, не загърбих хората, членовете на СФСМВР, а тези които лъжат въпросните.
Тези които и до ден днешен вероятно продължават да злоупотребяват със СФС, като юридическо лице, което лице бе създадено от различни от тях хора. Хора с различно мислене.
Въпреки всичко odranoel, предложих преди време в този форум да направим така, щото да се постигне консенсус и изгладим отношенията си. Тове бе отхвърлено категорично от УС на СФС, а по-точно от Попов. Както и да е. Една силна организация се унищожи благодарение на клюките и сплетните на тези които в момента се намират на ръководни постове в организацията, която не те са създали. Една силна и независима организация се политизира и с това тя стана зависима.
Сирам до тук.
Времето ще покаже, кой крив, кой прав.
Желая весели празници на всички колеги и техните семейства.
Нека погребем злото.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта