Разказ на сводник.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Разказ на сводник.

Мнениеот Lord » 14 Ное 2010, 15:28

oto skorzeni написа:Басаев е прав,сигурен съм че всеки един от действащите служители тук знае за свои корумпирани колеги,познава такива или дори работи с тях.


Ото, за пръв път ме изненадваш и сме на различни позиции. Няма лошо. Аз само веднъж съм бил свидетел на подобно нещо, беше преди около 14г. и когато колегата ми предложи да си взема моите 5 лв., чак тогава осъзнах, какво се е случило. Не можех да го докажа, бяхме само двамата и нарушител-водач, малко след полунощ, течеше СПО по криминална, но пък направих така, че на следващото 1-во число той напусна, след 7г. стаж, ако има значение аз бях на 1,5г. стаж. Няма друг случай до сега, в който аз да знам за свой колега, та затова не мисля, че си прав.

Изобщо не твърдя, в МВР няма корупция, но не споделям, че всеки служител има колега, който е корумпиран и работи с него. Далеч по-добре са нещата вече.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Разказ на сводник.

Мнениеот Basaev » 14 Ное 2010, 15:34

Lord написа:
Basaev написа:А спомняте ли си тази песен http://5ru.sfsmvr.org/?id=video/5 ? ......... и дали знаете че е правена по поръчка на Поли Пантев ( доказан наркотрафикант ).........


Това не е вярно, песента е страхотна, а Поли Пантев никога не е имал каквито и да е отношения с екипа на Слави Трифонов или с него самият. Останалото е просто народен фолклор или откровени клевети.

Разбира се, че е вярно. Песента на Слави е поръчана от Поли Пантев. Самия Пантев и цялата кохорта от бандити са били нещатни сътрудници на МВР - но не в този вид, в който е трябвало да бъдат. Никой не може да отрече че има сериозни заигравки между организираната престъпност и службите. Ако полицията не порковотелства наркоиграчите и проституцията няма как така нагло и безнаказано да си вършат на показ мръсната работа по улиците необезпокоявани. Това е факт, който никой не може да отрече.
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Разказ на сводник.

Мнениеот Basaev » 14 Ное 2010, 15:37

Иначе Лорде донакъде и ти си прав. Миналата седмица на излизане от Берковица ме спряха за рутинна проверка. Видяха че нямам винетка. Попитах ги дали мога с черпене да мина. Отказаха хората. Пуснаха ме ей така и акт не ми съставиха. Но и пари не взеха. Това е факт.
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Разказ на сводник.

Мнениеот BARETATA » 14 Ное 2010, 16:06

Basaev ,гледай сега , Наташа не е шеф вече на 06 РУП и не е хубаво да обвиняваш някои и нещо си без реални доказателства,замисли се и ще видиш , че съм прав.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Разказ на сводник.

Мнениеот Basaev » 14 Ное 2010, 16:12

Барета, никого не обвинявам. Но има неща които са недопустими. Знам че Наташа вече не е шеф, но тя си остава истински професионалист и безценен кадър за системата на МВР.
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Разказ на сводник.

Мнениеот oto skorzeni » 14 Ное 2010, 19:23

Лорд,написал съм,че всеки един знае за,познава или работи с такъв,един от 3-те варианта,не само, че работи с такъв,и ти си имал такъв случай,така че мисля съм прав.Има борба с корупцията,но хващат само дребни риби,нагоре към шефове на групи,сектори и управления не се работи много активно.На корумпираните полицаи мястото им е в затвора,с всички "екстри",които ги чакат там,а не просто дисциплинарно уволнение.
oto skorzeni
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 220
Регистриран на: 02 Фев 2010, 22:52

Re: Разказ на сводник.

Мнениеот Lord » 14 Ное 2010, 20:25

Ото, не мисля че напоследък не се работи по ръководни служители. Например В. Търново, Ст. Загора, някои районни в СДВР, да не цитирам по-малките районни..., както и да е, всеки има право на мнение.

oto skorzeni написа:На корумпираните полицаи мястото им е в затвора,с всички "екстри",които ги чакат там,а не просто дисциплинарно уволнение.


АБСОЛЮТНО!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Разказ на сводник.

Мнениеот oto skorzeni » 14 Ное 2010, 20:37

Има ли осъдени и с влезли в сила присъди началници?Които са в затвора.Иначе поздравления за това,което си направил Лорд,така трябва да постъпва всеки честен служител на реда.
oto skorzeni
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 220
Регистриран на: 02 Фев 2010, 22:52

Re: Разказ на сводник.

Мнениеот BARETATA » 14 Ное 2010, 21:17

oto skorzeni , съгласен съм с теб за Ареста ,но недей да ми говориш за "екстри" , защото не си служил в МВР . Кво да кажем,че всеки те "цоца" за пара - адвокати на колеги , купи си оборудване , стнации,хартия... Разбира се,че корупцията АУТ няма оправдания за това нещо ,въпреки че някои така избират пътят,ама айде да не сме крайни като теб с това "екстри" - много е лесно на думи.Да не ти давам примери , че ще стане скандал ,а не желая да се случи това нещо.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Разказ на сводник.

Мнениеот Basaev » 14 Ное 2010, 22:15

Аз пък си спомням навремето, когато на Венци Стефанов отвлякоха сина му, как хора от МВР си кореспондираха с похитителите и даже им казаха, че Венци е ходил да се оплаква на главния секретар Бойко Борисов. Тогава сина на Венци се обади на баща си и каза : " тате нали те предупредиха, защо си ходил при Бойко, знаеш ли сега какво ще стане '' И то стана. Убиха го. Даже тогавашния зам. шеф на СДВР каза на Стефанов - " Човек, не се занимавай, системата е гнила, не можем да ти помогнем ''. Та това е нашата мила родна картинка в общи линии. Това да ти го каже полицейски шеф, а вие си направете сметката за какво става въпрос.
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта