Само някои ли се питамe...

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Само някои ли се питамe...

Мнениеот малкия » 14 Ное 2010, 20:35

Едва ли след Висоцки бих могъл да кажа кой знае какво.
И все пак...
Лорд, по-малкият проблем е, че понятията ДЪЛГ, ЧЕСТ и ДОБЛЕСТ напоследък имат все по-малко място в ежедневието ни.
Големият проблем е, че като че ли все повече хора започват да се срамуват ли, да се притесняват ли - и аз се чудя - да произнасят на глас тези думи (а и останалите, споменати от теб).

Иначе - не, приятелю, не само ти се питаш. И не само тези, които сме писали тук. Хората, които си задават тези въпроси, са доста повече и това ме прави оптимист - макар и умерен.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Само някои ли се питамe...

Мнениеот Lord » 16 Ное 2010, 00:37

________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Само някои ли се питамe...

Мнениеот Lord » 29 Ное 2010, 21:58

Доброделите, ценностите, ето ги:
http://bnt.bg/bg/news/view/40748

Жалко, че си отиват млади, жалко. Поклон, пред един истински мъж!

П.П. Моноспектакъл/и не един/ може да направи само човек с лично мнение, позиция и сериозен характер, моля ви, изгледайте последното интервю на Баташов, струва си. Нелепата му кончина е загуба, национална загуба! И е по темата тук...
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Само някои ли се питамe...

Мнениеот Lord » 08 Яну 2011, 15:37

Изпратете този клип на всички, на които можете, ако сте съпричастни, разбира се:

________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Само някои ли се питамe...

Мнениеот BARETATA » 09 Яну 2011, 13:51

Много тежък клип , с ясно изразени послания ... Всички знаем , че алкохолът не е простил на никого.На такива инциденти сме присъствали всички .... Тази 2011 ,поне да се надяваме да няма такива трагедии , но дали ?
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Само някои ли се питамe...

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 10 Яну 2011, 22:53

Lord написа:Изпратете този клип на всички, на които можете, ако сте съпричастни, разбира се:


Тежко е, когато го четеш, слушаш и гледаш на клип, но- най тежко е когато си пряк свидетел на подобни неща.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Само някои ли се питамe...

Мнениеот Lord » 27 Яну 2011, 22:21

:cry: :cry: :cry:

НЕ СМЕ НАРОД

Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме...
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни...
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
а всякому мерамът е развала...

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.

1875


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Само някои ли се питамe...

Мнениеот mao11 » 28 Яну 2011, 19:52

Лорде, не трий темата
става сериозна и готина
mao11
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 252
Регистриран на: 23 Яну 2011, 20:00

Re: Само някои ли се питамe...

Мнениеот Куче » 28 Яну 2011, 20:20

Lord написа:Що ли ми трябва на баир лозе, ама то, пусто, шило у торба стои ли?! :oops:

Абсолютен радетел съм на това да си знаем правата и да си ги търсим в рамките на закона, но ...,...НО! Все пак сме свободният полицейски форум! Затова ще споделя тук мислите си, а че ще съм тотално оплют и заклеймен, като враг/неизвестно чии/ ми е ясно. Е, все пак ще го сторя!

Няма да се обяснявам, но държа да кажа, че не съм милиционер, постъпих през 1996г. в полицията, но от известно време в нашия форум започват да ми липсват теми и думи, съдържащи словосъчетания, като: Призвание, Саможертва, Колегиалност, Държавност, Възмездие, Справедливост, Върховенство на закона, но най-вече гордите: Служа, Пазя, и особенно ДЪЛГ?!

Защо? Аз нямам отговор! Някой има ли предположения?


Става така приятел ,че си по-голям от мен ,но си ми "заек" в службата ;) Тия твои слова-Призвание, Саможертва, Колегиалност, Държавност, Възмездие, Справедливост, Върховенство на закона, но най-вече гордите: Служа, Пазя, и особенно ДЪЛГ?!, съм ги спазвал и продължавам вече 21 г да ги спазвам. Но не знам защо....насрещен отговор не получавам и то най-вече последните 10-15г :roll: Добра тема си отворил и не виждам защо някой ще те оплюва?. Колкото повече колеги и граждани спазват тия морални ценности...толкова по-добре за нас и нашите деца в тия "вълчи времена" Все пак съм оптимист!
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Само някои ли се питамe...

Мнениеот Lord » 28 Яну 2011, 20:56

mao11 написа:Лорде, не трий темата
става сериозна и готина

Благодаря Мао, наистина се замислих дали не съм направил тема смехотворна и ненужна, наистина благодаря за искрения отговор!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта