Само някои ли се питамe...

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Само аз ли се питам...

Мнениеот oto skorzeni » 10 Ное 2010, 00:00

Тези понятия са на изчезване въобще в българското общество и в МВР като част от него,а когато човек започне да говори за тях буди само смях и недоумение в странични хора,аз затова говоря за тях само с мои приятели,с тях мислим по един и същ начин.
oto skorzeni
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 220
Регистриран на: 02 Фев 2010, 22:52

Re: Само аз ли се питам...

Мнениеот slaron » 10 Ное 2010, 00:06

Sir Humphrey написа:ОЦЕЛЯВАНЕ + СЛАВИ + БИГ БРАДЪР ФЕМИЛИ + 24 ЧАСА + ТРУД + ТИ СИ ТИ СИ ТИ СИ ЯКА ТУПАЛКА = ОСКОТЯВАНЕ


Да, Сър, сигурно си прав, но когато трябва да мислиш и за други, освен за себе си, нещата придобиват друга окраска... Някой ден сигурно ще ме разбереш... може би. :roll:

П. П. Че к`во му е на Слави, бе?! Мен мЪ кефи!!! 8-)
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Само аз ли се питам...

Мнениеот Lord » 10 Ное 2010, 00:26

oto skorzeni написа:Тези понятия са на изчезване въобще в българското общество и в МВР като част от него,а когато човек започне да говори за тях буди само смях и недоумение в странични хора,аз затова говоря за тях само с мои приятели,с тях мислим по един и същ начин.


Ото, да я изтрия ли?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Само аз ли се питам...

Мнениеот NANIOX » 10 Ное 2010, 00:27

В миналото е било важно да си доблестен и честен, но сега двете понятия са забравени.Доблестта е да си откровен и да си достатъчно смел да си поемеш последствията.Щом човек е убеден в правотата си за него е чест да заяви мнението си, без да се страхува от различия и неодобрение.Може би и да обичаме себе си достатъчно, за да си дадем сметка, че в момента сме объркани, раздразнени или изплашени от нещо и по някаква причина, или че сме тръгнали по грешен път, защото не сме разбирали ситуацията, себе си и хората напълно.Честта много често се бърка с доброто име, но двете не винаги вървят ръка за ръка. Човекът на честта не се стреми към трупане на репутация, той просто следва определени принципи. Честта на човек, (на организация или на нация) не може да бъде накърнена от никого, освен от него самия. Външни фактори могат да нарушат единствено имиджа и самочуствието. Честта, доблестта човек изгражда единствено чрез подчиняването си, службата, отдадеността в името на известни морални принципи, които са универсални, т.е. отнасят се за всички. Честта изключва всякакво дискриминиране. Това, което важи за един, важи за всички, т.е. следването на каквито и да са правила подчинени на егоизма е изключено.Да бъдеш благороден означава да се отнасяш с почит към хората, към всеки човек. Да виждаш и да вярваш в доброто, Божественото, което съществува във всеки; да вярваш, че всеки има силите да изяви това добро, когато бъдат създадени подходящите за това условия. Освен това означава да бъдеш и справедлив във всички случаи. Честта означава да изхождаш от гледна точка на Божествената си същност, от чувството на съпричастност и единство с всичко съществуващо. Честта не трябва да се бърка със себеизтъкването, самооправдаването и самоограничаването на егоиста. Казвайки "чест", трябва да разбираме Божествената чест; човешката чест е илюзия, преходност - истинския човек е едно с всичко останало и с Бога............

Lord,не я трии.....ТЕМАТА СИ Е НА МЯСТО. :)
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: Само някои ли се питамe...

Мнениеот oto skorzeni » 10 Ное 2010, 00:42

Не трябва да триеш темата Лорд,напротив,трябва да се говори за тези понятия,и къде другаде ако не в този форум,поне аз се чувствам сред съмишленици тук.
oto skorzeni
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 220
Регистриран на: 02 Фев 2010, 22:52

Re: Само някои ли се питамe...

Мнениеот BARETATA » 10 Ное 2010, 00:56

Тук искам да попитам "Болното" ни Общество,така ли мислят да си отстояват интересът,да желаят да имат силна Полиция и като цяло МВР.Това ли е решението? Отговарям - Не сте познали - Всички ще бъдете Наказани,съгласно Законите в РБ.Целта на темата не е само информативна,а и такава,че колко от нас са били нападнати или най-малко с отправени обиди и заплахи.Отговорът е ясен - Всичките.Но все пак...
Благодаря,предварително.Не трябва да се прави разлика и вземане на отношение или извършено нападение от Бъглари,Роми,Цигани,Турци,Власи,Помаци.Не - щом живеете в България - Аз - и всички колеги тук Браним и пазим - ЗА ЧЕСТТА НА ОБЩЕСТВОТО,ЗА МОРАЛА,ЗА ПРИНЦИПА,ЗА НЕТЪРПИМОСТТА КЪМ ПОРУГАВАНЕТО НА ЛИЧНОСТТА,ЗА ИДЕЯТА,ЗА ПОБЕДАТА,ЗА ЖИВОТА... :idea:

Това , братко ЛОРД е мое мнение и начала Теза в Темата ми за Ежедневните обиди , написал съм го ясно и винаги се стремя да го спазвам :idea:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Само някои ли се питамe...

Мнениеот Raptor » 10 Ное 2010, 13:45

Изображение
Вижте колко кратко и ясно са го написали хамериканците под флага им!
В родната действителност тези думи едва ли имат някакво значение ...
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Само някои ли се питамe...

Мнениеот GKrIvan » 10 Ное 2010, 18:54

Имат и то голямо значение,е наистина не за всички за голямо съжаление,но все пак се намират и хора които не са престъпили тези принципи,плащат си последствията и се гордеят че не са изменили на кредото си.Ако е нямало такива хора в страната ни през годините едва ли да сме оцелели като нация.
МЛАД ПЕНСИОНЕР
GKrIvan
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 700
Регистриран на: 31 Авг 2009, 12:45

Re: Само някои ли се питамe...

Мнениеот NANIOX » 11 Ное 2010, 21:59

"Дългът ни повелява да вършим това, което е справедливо и честно, и ни забранява да правим това, което е несправедливо и нечестно." - Самюел Майлс
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: Само някои ли се питамe...

Мнениеот Lord » 12 Ное 2010, 23:06

АЗ НЕ ОБИЧАМ

Аз не обичам изхода фатален
и няма да ми писне да съм жив.
И мразя се, когато съм печален,
когато пея, а не съм щастлив.
Аз хладния цинизъм не обичам
/Не вярвам във възторга въобще!/,
през рамото ми някой да наднича,
писмата ми друг да ги чете.

Аз мразя разговори полусмели,
полунеща да шепнат с полуглас.
Аз ненавиждам в гръб когато стрелят,
когато в упор стрелят - мразя аз.

Аз не обичам с клюки да се калям,
а също и съмнението зло.
Аз не обичам змийски да ме галят,
с желязо да ми стържат по стъкло.

Аз мразя ситите душички, свити,
аз предпочитам истинския риск.
Да бъдеш честен вече е събитие
и чест е днес да бъдеш ти сплетник.

Аз мразя счупени крила да виждам,
изпитвам жал, но само към Христа.
Насилието както ненавиждам,
така и ненавиждам слабостта.

И мразя се, когато се страхувам.
Когато бият някой без вина.
Когато във душата ми нахлуват
и в нея храчат своята злина.

Аз мразя - и манежи, и арени -
там сменят милиона за петак.
Дори след най-големите промени
аз няма да ги заобичам пак.


Владимир Висоцки
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта