Само някои ли се питамe...

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Само някои ли се питамe...

Мнениеот Lord » 09 Ное 2010, 22:23

Що ли ми трябва на баир лозе, ама то, пусто, шило у торба стои ли?! :oops:

Абсолютен радетел съм на това да си знаем правата и да си ги търсим в рамките на закона, но ...,...НО! Все пак сме свободният полицейски форум! Затова ще споделя тук мислите си, а че ще съм тотално оплют и заклеймен, като враг/неизвестно чии/ ми е ясно. Е, все пак ще го сторя!

Няма да се обяснявам, но държа да кажа, че не съм милиционер, постъпих през 1996г. в полицията, но от известно време в нашия форум започват да ми липсват теми и думи, съдържащи словосъчетания, като: Призвание, Саможертва, Колегиалност, Държавност, Възмездие, Справедливост, Върховенство на закона, но най-вече гордите: Служа, Пазя, и особенно ДЪЛГ?!

Защо? Аз нямам отговор! Някой има ли предположения?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Само аз ли се питам...

Мнениеот Sir Humphrey » 09 Ное 2010, 22:34

Чест? Достойнство? Себеуважение? Принципност?
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Само аз ли се питам...

Мнениеот Lord » 09 Ное 2010, 22:39

Sir Humphrey написа:Чест? Достойнство? Себеуважение? Принципност?


Да, все пак животът се живее веднъж и човек за едното "красно" име живее. Или...
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Само аз ли се питам...

Мнениеот kkarakashev » 09 Ное 2010, 23:15

Lord, тези думи са изчезнали от речника на много, много хора и са малко тези който ги познават в същността им. За съжаление
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Само аз ли се питам...

Мнениеот Lord » 09 Ное 2010, 23:24

Краси, следя мненията и се замислих, явно нещо съм сгрешил.

Ти си по-млад и имаш много по-ведър поглед. Мисля, че трябва да изтрия темата. Решаващото мнение обаче ще е твое: Моля те, бъди съвсем искрен, само ще си ми от помощ. Благодаря, предварително! Е?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Само аз ли се питам...

Мнениеот SFS » 09 Ное 2010, 23:39

Не си милиционер но ценностната ти система е замесена в милиционерско време. Освен това "учителите ти" в полицията са били милиционери, замесени с ценностна система от милиционери по милиционерско време с милиционерски способи. Вярата и ценностите са в такава взаимовръзка, че едното "подпира" другото. Така, че вярваш в онова, което подържат ценостите ти а те са неосъзнато забити и непознатото (огромната част от айсберга на личността ти). Остава някаква мижава част от цялото, което трябва да се справи с поривите и недостатъността на правилното, което те е оформило в съзнателния ти живот. Като сложим и това, че си потопен изцяло в катрана, надеждата само остава.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: Само аз ли се питам...

Мнениеот Lord » 09 Ное 2010, 23:44

:D Благодаря SFS, невероятен си , както винаги. :lol:

А, сега да позволим на младостта да има мнение, което няма да се съобразява с клишета и призраци от гардероба! ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Само аз ли се питам...

Мнениеот slaron » 09 Ное 2010, 23:51

Lord написа: ......Призвание, Саможертва, Колегиалност, Държавност, Възмездие, Справедливост, Върховенство на закона, но най-вече гордите: Служа, Пазя, и особенно ДЪЛГ?!.....

Защо? Аз нямам отговор! Някой има ли предположения?


Sir Humphrey написа:Чест? Достойнство? Себеуважение? Принципност?


Да, добре звучат... Но според мен всичко се свежда до ОЦЕЛЯВАНЕ /собственото и на семейството/ в днешно време... :roll:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Само аз ли се питам...

Мнениеот kkarakashev » 09 Ное 2010, 23:53

Призвание, Саможертва, Колегиалност, Държавност, Възмездие, Справедливост, Върховенство на закона, но най-вече гордите: Служа, Пазя, и особенно ДЪЛГ?!

Служа, Пазя и ДЪЛГ и Саможертва са думи, който може и ще каже човек, който има и е запазил човешкото в себе си. Който е готов да пожертва нещо свое, нещо мило за себе си , да може да помогне на друг. Ако вярваш в тези предишните думи, ще се бориш и за Държавност, за Справедливост, за Върховенство на закона и за Възмездие. Тези неща не се подаряват, те се създават и ОТСТОЯВАТ, защото и да ги има, няма ли кой да ги защитава с делата си, те изчезват, изчезват или се преиначават. Колегиалност - това е елементарното чувство на човек да покаже на някой, с които работи уважението си към него, макар и непознат. А призвание - всеки носи в себе си такова, е да, за едни е "черно" за други "бяло", но когато другите около теб могат да разграничат "черното" от "бялото" ето тогава можеш сам да разбереш, че ти наистина си открил призванието си. Не по това което ти мислиш, а по действията на тези около теб - било приятели, било познати , та дори и било врагове.
Може да не съм прав, но това ми е мнението.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Само аз ли се питам...

Мнениеот Sir Humphrey » 09 Ное 2010, 23:55

ОЦЕЛЯВАНЕ + СЛАВИ + БИГ БРАДЪР ФЕМИЛИ + 24 ЧАСА + ТРУД + ТИ СИ ТИ СИ ТИ СИ ЯКА ТУПАЛКА = ОСКОТЯВАНЕ
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта