Пари за пенсионирани униформени служители за вещевото няма

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Пари за пенсионирани униформени служители за вещевото няма

Мнениеот Hammer » 25 Окт 2010, 10:33

Миналата седмица на 21.10.2010 ни извикаха пенсионерите и ни дадоха по 200 лв.за прослужени над 10 години в МВР.Каза ми ,че парите за униформа -400 лв.ще ни ги дадат до края на този месец.В Петък 22.10.2010 ни заявиха ,че за нас които сме били с униформа е трябвало да си вземем униформа пари няма да ни дават !!!! Може ли някой да ми каже за какво ми е тази униформа след като съм вече пенсионер !!!! Поредната подигравка с нас.
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

Re: Пари за пенсионирани униформени служители за вещевото няма

Мнениеот Lord » 25 Окт 2010, 14:40

Мисля, че ако това се направи е незаконно, но в момента нямам време да проверя, доколко дъм прав. Но ще го направя, ако някой не ме изпревари.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Пари за пенсионирани униформени служители за вещевото няма

Мнениеот Raptor » 25 Окт 2010, 14:56

Обичайна практика е, и не е от вчера. Има си съответните документи за това. На цивилните им изплащат по 200 лв. т.е. половината, но не знаех че на униформените им дават задължително облекло. Няма смисъл - щом вече не си служител, защо ти е униформа? Ако става дума за неуниформено облекло - спортно, защитно, обувки, ръкавици и т.н. има някакъв смисъл, но униформа - не!
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Пари за пенсионирани униформени служители за вещевото няма

Мнениеот Hammer » 25 Окт 2010, 15:20

Точно затова ме е яд щото вече съм в пенсия а ме работят да съм си бил взел униформа и за какво ми е да я продам на циганетата ли ??? Че те да са не прости да ми дават пари за глупости.
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

Re: Пари за пенсионирани униформени служители за вещевото няма

Мнениеот Polix » 27 Окт 2010, 20:20

Нямаш задължение да вземеш униформа или други неща, след като си се пенсионирал. В едномесечен срок от пенсионирането са длъжни да ти изплатят неизползваните дни за отпуска, положения извънреден труд, неизползваните дни от награди, остатъка от трудовото възнаграждание /ако такова се следва, т.е. ти се дължи/, както и така наречените пари за дрехи, които са на определен пропорционален принцип. Просто откажи да вземеш униформа и за разликата, ако не ти се изплати в в този срок прати нотариална покана за доброволно изпълнение. Така ще имаш възможност и основа да заведеш дело. Към момента няма нормативен документ, който да задължава служителите да са взели поне половината пари за дрехи под формата на дрехи. Съжалявам, че така се е получило. Успех.
Изборът е един и нека той винаги да е правилният
Polix
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Авг 2009, 23:01

Re: Пари за пенсионирани униформени служители за вещевото няма

Мнениеот Hammer » 27 Окт 2010, 20:54

Благодаря ти за тговора .Сега дочувам ,че даже униформа не ни се полага .С две думи ще духаме супата за тези пари .
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

Re: Пари за пенсионирани униформени служители за вещевото няма

Мнениеот Lord » 27 Окт 2010, 21:01

Hammer, това е абурд! 200-те сте ги взели, а останалите 400 се полагат по право. Ако искаш или и други проявяват желание ще публикувам елементарна нотариална покана или искова молба тук.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21


Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта