Циганска престъпност

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Циганска престъпност

Мнениеот Basaev » 13 Яну 2011, 01:21

...... хехе като има правила, тогава защо темата не е озаглавена - '' Ромска престъпност '' ? Не сте прави да модерирате мнението на жената.
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Циганска престъпност

Мнениеот BARETATA » 13 Яну 2011, 11:26

Basaev написа:...... хехе като има правила, тогава защо темата не е озаглавена - '' Ромска престъпност '' ? Не сте прави да модерирате мнението на жената.


Защото няма грам расизъм в думата "циганин" , друго нещо е примерно " мангал ; печка ; сач и т.н "
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Циганска престъпност

Мнениеот Куче » 13 Яну 2011, 15:47

BARETATA написа:
Basaev написа:...... хехе като има правила, тогава защо темата не е озаглавена - '' Ромска престъпност '' ? Не сте прави да модерирате мнението на жената.


Защото няма грам расизъм в думата "циганин" , друго нещо е примерно " мангал ; печка ; сач и т.н "


С риск модераторите да ме изтрият ,че обиждам така наречените цигани или мангали, за мен е все и едно и също. Скоро пак ме съди циганин ,че съм го нарекъл ...мангал гаден. Същия беше изнасилил собствената си дъщеря на 12г и я пратил в Германия да проституира. Така че баретко....думите мангал ,печка и сач...не е нищо пред това което вършат. Но иначе си знаят правата....и ни съдят.....смях голям в тая държава. Трябволо да му кажа ....господин РОМ. :lol:
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Циганска престъпност

Мнениеот dsuzunov » 13 Яну 2011, 16:57

Живея в Столипиново и съм в ежедневни сблъсъци с циганите.
Именно, ЦИГАНИ, защото това е българската дума за този етнос.
Понякога реагират, че ги обиждам и трябвало да използвам думата РОМ, но аз, съвсем спокойно им обяснявам, че тази дума не съществува в българския език. Те да си се наричат както искат, аз ще се обръщам към тях, използвайки българската дума.
Малко по-интересно става с турчеещите се.
Те се определят като турци и са много обидчиви ако ги наречеш цигани.
Стигало се е до дела в съда за обида срещу колеги.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Циганска престъпност

Мнениеот Куче » 13 Яну 2011, 18:29

Lord написа:Не минвайте общоприетите граници и общочовешките ценности!
Аз съм присъствал на израждане на циганка, бебчето е точно толкова сладко, колкото и българското. Точно толкова е и невиновно, че се е родило. Внимавайте с призивите!


Спор няма ! Но после какво се случва.....майченски ,домове и накрая това дете свършва в затвора. И от тая цялата работа държавата плаща ли плаща...дъно няма. Следователно нашите данъци отиват там...и така един кръговрат и кво правим Лорде?
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Циганска престъпност

Мнениеот Lord » 13 Яну 2011, 19:39

Е, как какво, Кучо?! Да променят закона. Твърде сталинистки ми звучи - няма цигани-няма проблеми. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Циганска престъпност

Мнениеот Lord » 13 Яну 2011, 20:21

Basaev написа:...... хехе като има правила, тогава защо темата не е озаглавена - '' Ромска престъпност '' ? Не сте прави да модерирате мнението на жената.


Дорогой Шамиль Салманович, ограмоти се и тогава прави забележки за ксенофобия. Иначе си прав, че не съм прав - модерирам седнал, че ми е трудно по гръб... 8-)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Циганска престъпност

Мнениеот Basaev » 16 Яну 2011, 04:15

Хехехе Лорде, достатъчно съм грамотен, вервай ми.
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Циганска престъпност

Мнениеот Lord » 16 Яну 2011, 13:54

Щом е така би следвало да знаеш, че има научни трудове на тема "Циганска престъпност" и нито един за ромската такава. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Циганска престъпност

Мнениеот ТРЕЗОР » 10 Апр 2011, 21:09

Гледам , че темата доста е замряла , въпреки че е актуална всеки ден , но изглежда медиите си траят.Това отдолу е от миналата година , но ще е много актуално наесен , защо ли......когато го прочетох останах ОТВРАТЕН..........Българският парламент благодари на Франция за върнатите роми.Парламентарно представените партии в България изпратиха специално благодарствено писмо до президента на Франция и целия френски народ по повод репатрирането на българските роми, намерили убежище в тяхната държава, обратно в България. Благодарственото писмо е прецедент в българската парламентарна историография, тъй като е подписано и подкрепено от всички народни представители и парламентарни групи. Ето текста на уникалния документ:

“ Уважаеми г-н президент;
Уважаеми граждани на република Франция

Ние, парламентарно представените политически партии в България, искаме да изразим нашата дълбока признателност за проявеният от вас безпрецедентен акт в защита на демокрацията, а именно подпомагането на доброволното завръщане на част от заблудения български народ, обратно в пределите на милата му родина. Завръщането на нашите скъпи съграждани, българските роми, обратно в пределите на България, ще гарантира стабилноста на бъдещите демократични процеси, особенно по-време на задаващите се президентски и местни избори. За крехката демокрация в нашата страна, присъствието и участието на ромите в изборният процес е от особенна важност. Българските роми представляват огромна част от съзнателното българско гражданско общество упражняващо демократичното си право на избор и тяхното отсъствие би разклатило и политическата стабилност, и би удължило периода на приобщаване на българският народ към европейските ценности. Нашите партии от дълги години работят за интегрирането на ромите в обществото, като особенно наблягаме на това по време на изборните процеси. По врвеме на избори ние инвестираме огромни суми в агитацията на ромите към осъзнаването на основното им демократично право в младото ни демократично общество, а именно правото на глас. Тези усилия биха били напразни, ако не беше вашата умела намеса. Ние знаем, че интегрирането на българските роми е задача на българските политици и на предстоящите избори ще хвърлим още повече средства и усилия в тази насока, за да оправдаем вашите очаквания и да докажем, че заслужаваме този акт на подкрепа, който ни оказвате в този така труден за цялото българско общество момент какъвто е световната икономическа криза. Българските роми са основополагащата част на българският политически модел, който не би могъл да съществува в настоящата си форма без тяхното дейно участие. Вие спасихте българската демокрация, защитавайки още веднъж името си на родина на съвременните европейски ценности и граждански права. Поднасяме ви благодарностите на целия български народ и заставаме до вас в битката ви за осъзнаване на правата на гражданите на Европа и интеграцията на световното население към стремежа за постигане на бленуваните ценности олицетворени от вашият девиз „Свобода, равенство, братство.“


С признателност от : Депутатите на 41-вото народно събрание на Република България
премиера Бойко Борисов
президента Георги Първанов

http://neverojatno.wordpress.com/2010/0 ... B0-%D1%84/
ТРЕЗОР
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 71
Регистриран на: 21 Ное 2010, 22:41

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта