Циганска престъпност

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Циганска престъпност

Мнениеот Куче » 28 Окт 2010, 21:57

BARETATA написа:Добре де , признавам си , но все пак наистина нещата са много сериозни , много добре го знаеш , а някак ми се струва , че се подминава с лека ръка върху това , което дискутираме.


Това с подминаването с лека ръка ,ако зависеше от мен и теб,до сега да бяха ясни нещата. Знаеш ли колко европари влизат във връзка с малцинствата. Милиони братко,скоро се запознах с един проект за малцинства и дискриминация и свят ми се зави. Най-интересното е че паричките потъват в предварително спечелени конкурси.
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Циганска престъпност

Мнениеот SYNOPTIK » 28 Окт 2010, 21:57

Да ! Огромен проблем са хората от малцинствата. Дори и във Франция го осъзнаха.
Проблемът е,че не тези малцинства докараха държавата до това положение...
Те просто много бързо се ориентират...Просто,защото оцеляването им,вечно е било проблем,заради куп причини,породени в повечето случай от самите тях...
Колко са циганските босове с палати за милиони ?
Аз пък,на юг от Околовръстното шосе в София,виждам милиарди във вид на имоти...
И малко са на цигански босове.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Циганска престъпност

Мнениеот Куче » 28 Окт 2010, 22:03

Синоптик ,прав си че малцинствата не докараха държавата до това положение. Тука вече навлизаме в друга тема...в която мога да кажа само едно. Хан Крум да стане от гроба и да ....реже,реже,реже,реже
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Циганска престъпност

Мнениеот oto skorzeni » 29 Окт 2010, 01:07

Обществото в крайна сметка сме всички ние,и сме длъжни да взимаме отношение.В една друга тема се бях подразнил от думите,че циганите изнасилвали всеки ден български жени и деца,защото какви мъже сме ние,щом позволяваме това да се случва.Не крия,че съм расист,и никога не съм позволявал в мое присъствие мангал да се "вихри",примерно както го описа Баретата,напротив,няколко пъти съм бил цигани последния път това лято на плажа.Те са примитиви,които не разбират от добра дума,ако вземеш да се обясняваш те мислят за слаб и неспособен да им се противопоставиш,за това с тях трябва да се процедира по друг начин.В началото на 90-те имаше често полицейски акции в циганските гета,и след тях доколкото знам циганите са се държали прилично.Сега вече няма такива акции,защото всеки набит циганин се жалва за дискриминация на разни хелзинкски комитети и амнести интернешънъл.Аз не съм длъжностно лице и ще продължа да ги "възпитавам" когато се налага.
oto skorzeni
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 220
Регистриран на: 02 Фев 2010, 22:52

Re: Циганска престъпност

Мнениеот evelina » 29 Окт 2010, 09:16

Вървели си циганина и циганката и малкото циганенце паднало...! циганина попитал: "И сега какво? Ще го къпем или ново ще си правим?
evelina
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 16:52

Re: Циганска престъпност

Мнениеот Raptor » 29 Окт 2010, 09:53

Има добра основа за работа по проблема.
Подобни стратегии и програми има в повечето страни. Например в САЩ имат доста ефективна програма за работа с общностите, която се основава на пълна информираност за проблемите в общността! При тях няма никакви пречки лидерите на определена общност да бъдат запознати със състоянието на престъпността в общността им и ако проблемите са при тях да се обсъдят конкретни мерки. Никой не крие факта, че в Ню Йорк по-голямата част от престъпленията с огнестрелни оръжия се извършва от представители на чернокожата, опс ... афроамериканската общност. Просто полицията казва: "Фактите са такива, и няма защо да се обиждате! Дайте заедно да търсим причините и решения на проблема!"

http://www.gdop.mvr.bg/Policiata_v_blizost/default.htm
Изображение
Полиция в близост
Стратегически насоки за развитие на интегрирания модел “Полицията в близост до обществото” 2006 - 2010 година
* Цели
Основна цел: Подобряване партньорството между полицията и структурите на гражданското общество, чрез продуктивно и полезно сътрудничество по превенцията, противодействието на престъпността и осигуряване на обществения ред и сигурност в условията на прозрачност и зачитане правата и достойнството на гражданите.
Това партньорство означава:
Методи на работа на полицията в условията на прозрачност, при задължение за отчетност пред обществеността и при зачитане правата и достойнството на гражданите;
Средство за постигане на взаимно доверие и споделяне на отговорностите, което от своя страна представлява гаранция за повишаване ефективността на работа на полицията;
Обединяване на ресурсите на полицията и обществеността за превенция и решаване на проблеми на сигурността и обществения ред, въз основа на съвместна работа.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Циганска престъпност

Мнениеот Хела » 29 Окт 2010, 10:00

Няма смисъл от нищо. Против интеграцията им съм. Те самите просто не я желаят, дори и парите да се усвояват както трябва. Трябва да се отървем от тях!
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: Циганска престъпност

Мнениеот Raptor » 29 Окт 2010, 10:04

Хела написа:.... Трябва да се отървем от тях!

Как, физически или чрез изгонване в други държави?
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Циганска престъпност

Мнениеот Хела » 29 Окт 2010, 10:12

Проблемът е, че в тоя форум има правила. Ако искаш да ги спазваме, нека се въздържаме от подвеждащи въпроси.
Ако пък наистина искаш да ти отговоря, за да е подобаващо ще каза само: "нека вземем пример от Франция" /ама изобщо не си вярвам като го казвам, де/. 8-)
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: Циганска престъпност

Мнениеот Raptor » 29 Окт 2010, 10:20

Какво подвеждащо има?
Казваш че:
Хела написа:Трябва да се отървем от тях!

Аз също не харесвам циганската общност, но наистина не зная как да се отърва от тях.
Всъщност и единият от съседите си не мога да го понасям, но пак не знам как да се отърва от него.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта