Не съобщават за катастрофи!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Не съобщават за катастрофи!

Мнениеот x3a_anonymous » 10 Окт 2010, 09:49

NANIOX написа:
x3a_anonymous написа:
NANIOX написа:
x3a_anonymous написа:
doznatel1 написа:
x3a_anonymous написа:
dsuzunov написа:А Вие, уважаеми, обадихте ли се ?

Не се обадих,защото не аз бях участник в катастрофата и това не е моя работа,пък и после ще ме пишат ''свидетел'' при разни разследвания , а нямам намерение само защото съм видял кататрофата да ходя да се разправям насам-натам.



Да, наистина такива граждани са нужни на България. Само не знам защо се палиш че никой не се е обадил, ти сам не си изпълнил гражданския си дълг да се обадиш, защо съдиш другите!
ТЕМАТА ТИ Е БЕЗСМИСЛЕНА ТОЧНО КОЛКОТО ТЕБ


Граждански дълг,казваш...А ако отидем леко встрани от темата и поговорим за всички онези полицаи,които ''изпълняват'' дълга си като например вместо да напишат акт на тоя,дето превишава скоростта за движение,се продават за 20 лева,и такива ги подиграват във вицовете във вестниците ежедневно.А моя граждански дълг не включва да се занимавам с такива катастрофи,защото вече ми се е случвала подобна ситуация и тъй като знам какво адекватно отношение имаха изпълнителните власти тогава,изобщо не мисля да го правя оттук нататък.


Лично на теб,колко пъти полицай ти е взел 20 лева,или просто си говориш ей така ,по принцип???


Лично на мен,все още не са ми взимали,защото съм нов шофьор и спазвам праилата,и все още имам подобно намерение.

Получава се малко,чух че иди кой си е чул,че на еди кой си са му взели пари..............нали ме разбираш?Не е коректно да изразиш мнение(обвинение),в нещо за което си чул че се е случило и си приел че едната страна в случая полицията,задължително е виновна........................


Нито искам да осъждам някого,нито пък да изкарвам виновна полицията.Само искам малко повече ''справедливост.Както казах,онзи пияница от фолксвагена не се обади на полицията.А вие питате защо аз не съм се обади.Ами ако не бях пристигнал?
x3a_anonymous
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Окт 2010, 09:56

Re: Не съобщават за катастрофи!

Мнениеот kkarakashev » 10 Окт 2010, 09:53

Нито искам да осъждам някого,нито пък да изкарвам виновна полицията.Само искам малко повече ''справедливост.Както казах,онзи пияница от фолксвагена не се обади на полицията.А вие питате защо аз не съм се обади.Ами ако не бях пристигнал?

Ето за това сме на тоя хал цялата страна. Ония не го направи, що аз. Ами ако се запали къщата на съседа, пак ли ще кажеш ОНИЯ да дойдат дет им е работа да гасят ,а не аз? С тези расъждения не децата ни а и правнуците ни ще са в такава баталясала държава :evil: :evil: :evil:
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Не съобщават за катастрофи!

Мнениеот doznatel1 » 10 Окт 2010, 10:56

kkarakashev написа:
Нито искам да осъждам някого,нито пък да изкарвам виновна полицията.Само искам малко повече ''справедливост.Както казах,онзи пияница от фолксвагена не се обади на полицията.А вие питате защо аз не съм се обади.Ами ако не бях пристигнал?

Ето за това сме на тоя хал цялата страна. Ония не го направи, що аз. Ами ако се запали къщата на съседа, пак ли ще кажеш ОНИЯ да дойдат дет им е работа да гасят ,а не аз? С тези расъждения не децата ни а и правнуците ни ще са в такава баталясала държава :evil: :evil: :evil:



Съгласна съм с теб, какво значи това АКО, ами ако ако ако, ами ако не се бяха ударили, нямаше да спреш да помагаш и нямаше да я има тази тема!!!!!!!!!!!!!!!!! Стига с това АКО!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Не съобщават за катастрофи!

Мнениеот x3a_anonymous » 10 Окт 2010, 11:02

doznatel1 написа:
kkarakashev написа:
Нито искам да осъждам някого,нито пък да изкарвам виновна полицията.Само искам малко повече ''справедливост.Както казах,онзи пияница от фолксвагена не се обади на полицията.А вие питате защо аз не съм се обади.Ами ако не бях пристигнал?

Ето за това сме на тоя хал цялата страна. Ония не го направи, що аз. Ами ако се запали къщата на съседа, пак ли ще кажеш ОНИЯ да дойдат дет им е работа да гасят ,а не аз? С тези расъждения не децата ни а и правнуците ни ще са в такава баталясала държава :evil: :evil: :evil:



Съгласна съм с теб, какво значи това АКО, ами ако ако ако, ами ако не се бяха ударили, нямаше да спреш да помагаш и нямаше да я има тази тема!!!!!!!!!!!!!!!!! Стига с това АКО!


Ако,ако,ако....ама се удариха.Темата можеше да я няма,но я има.Не можеш да промениш случилото се.По-добре започни да мислиш за бъдещето,и знам,че когато аз разказвам тази история,вие започвате остро да критикувате,но съм любопитен да видя какво бихте направили вие на мое място.
x3a_anonymous
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Окт 2010, 09:56

Re: Не съобщават за катастрофи!

Мнениеот daniela_suzi » 10 Окт 2010, 11:04

doznatel1,напълносъм съгласна с теб!Тази дума АКО е прекрасно средство,да съставим изречение,с което да извиним бездействието си или страха си от определено действие.
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Не съобщават за катастрофи!

Мнениеот doznatel1 » 10 Окт 2010, 11:07

Даниелчето е права. Какво съм щяла да направя ли, звъняла съм на полицията когато съм виждала нередни неща и ще продължавам да го правя. И отговора на въпроса ти е ДА, щях да звънна! А съм сигурна че и другите ще ме подкрепят!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Не съобщават за катастрофи!

Мнениеот daniela_suzi » 10 Окт 2010, 11:12

Аз -да,ще звънна.Но защото съм клюкарка и искам да гледам сеир,а защото както съфорумниците ми тук знаят освен в ГЗ,преди съм работела в ЦСМП-ясно ми е за какво иде реч и че понякога секунди,а не минути са важни за човешкия живот.Освен това си мисля,че е крайно време да започнем сами да променяме вътре в себе си,за да можем да променим и около нас,т.е.да станем гражданско общество!!!
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Не съобщават за катастрофи!

Мнениеот kkarakashev » 10 Окт 2010, 11:27

Ако,ако,ако....ама се удариха.Темата можеше да я няма,но я има.Не можеш да промениш случилото се.По-добре започни да мислиш за бъдещето,и знам,че когато аз разказвам тази история,вие започвате остро да критикувате,но съм любопитен да видя какво бихте направили вие на мое място


Да ти кажа: 1- ще СПРА, а не подмина. 2- Ще се обезопася лично аз, за да не спасяват после и мен (понеже не съм полицай или друг, на който му е работата това, според теб) Блокирал движението с камион, само и само да не отнесе някой мен или тези "разпиляни" по пътя хора. 3- звънял съм на 150/166 и съм казвал за ситуацията. 4- опитвал съм се да помогна на който МОГА, а на който не съм могъл ми е идвало да рева, че не мога.
Имаш ли идея какво е чувството да помогнеш на някой в нужда и да прочетеш в погледа му благодарността му , за това че си спрял кръвта му да изтича, че си го изкарал извън пътя да не го мачкат другите? Имаш ли идея какво е да опитваш да помогнеш на някой и той да издъхне в ръцете ти, а ти да си напълно безпомощен. Според мен нямаш. А аз не съм полицай, или пожарникар, или лекар от ЦСМП или служител в гражданска защита, аз съм си просто шофьор на камион и не ми е безразлично това , че ти или някой друг ще има нужда от помощ и ще помогна !
Със здраве
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Не съобщават за катастрофи!

Мнениеот osata » 10 Окт 2010, 11:35

x3a_anonymous написа:Нито искам да осъждам някого,нито пък да изкарвам виновна полицията.Само искам малко повече ''справедливост.Както казах,онзи пияница от фолксвагена не се обади на полицията.А вие питате защо аз не съм се обади.Ами ако не бях пристигнал?


x3a_anonymous написа:На 1.10.2010г. се случи жестока катастрофа между 2 села -Углен и Дерманци.Стар камион модел Джуган си кара през нощта без фарове или стопове,за да не забележи никой,че нелегално режат и изкарват дърва.Точно след като е минал един завой,отзад го настига някякъв Фолксваген с испанска регистрация,не го вижда зад угула и се удря със скорост поне около 60-70 км/час.Загинали няма,леко пострадали.Аз пристигам 1-2 минути след това.Хората още не се бяха освестили.Помогнах им с аптечка и други работи,но не забелязах никой да се обажда нито на полиция,нито на първа помощ.На следващия ден всичко беше изчистено.Защо не се обаждат?И полицията знае ли за незаконните сечища около селата в Ловешко?


Защо ли си мисля, че никъде не спомена, че шофьорът на Фолксвагена е бил пиян???

Е сега разбрали ЗАЩО "Нe съобщават за катастрофи!" ???
Това е като крадец отишъл да краде в една къща и вътре заварил друг крадец, ама и двамата не се обадили на полицията, че вътре има крадец :lol: :lol:

По пътищата ни стават "чудеса", моето мислене е, че с този "пияница" утре може отново да се срещнете на пътя, ама пътят да ви дойде тесен за разминаване. Мисли днес, защото утре може да е късно - точно по този повод.
А иначе кой какво е можел да направи....... минало бешело. Важното е ако утре се случи нещо подобно, да не го подминеш и после да кажеш "абе, тая в държава ред няма ли"!!!
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Не съобщават за катастрофи!

Мнениеот x3a_anonymous » 11 Окт 2010, 10:29

kkarakashev написа:
Ако,ако,ако....ама се удариха.Темата можеше да я няма,но я има.Не можеш да промениш случилото се.По-добре започни да мислиш за бъдещето,и знам,че когато аз разказвам тази история,вие започвате остро да критикувате,но съм любопитен да видя какво бихте направили вие на мое място


Да ти кажа: 1- ще СПРА, а не подмина. 2- Ще се обезопася лично аз, за да не спасяват после и мен (понеже не съм полицай или друг, на който му е работата това, според теб) Блокирал движението с камион, само и само да не отнесе някой мен или тези "разпиляни" по пътя хора. 3- звънял съм на 150/166 и съм казвал за ситуацията. 4- опитвал съм се да помогна на който МОГА, а на който не съм могъл ми е идвало да рева, че не мога.
Имаш ли идея какво е чувството да помогнеш на някой в нужда и да прочетеш в погледа му благодарността му , за това че си спрял кръвта му да изтича, че си го изкарал извън пътя да не го мачкат другите? Имаш ли идея какво е да опитваш да помогнеш на някой и той да издъхне в ръцете ти, а ти да си напълно безпомощен. Според мен нямаш. А аз не съм полицай, или пожарникар, или лекар от ЦСМП или служител в гражданска защита, аз съм си просто шофьор на камион и не ми е безразлично това , че ти или някой друг ще има нужда от помощ и ще помогна !
Със здраве


Ти да не мислиш,че съм подминал?ААА не така.Спрях,използвах каквото можах от аптечката,имах и малко вода,и им помогнах.Единственото нещо,което не направих(и според вас съм виновен)и че не се обадих в полицията.И не бях единствения.Освен мен имаше още поне 6-7 пристигнали коли и никой не се обади сигурен съм.
x3a_anonymous
Нов
Нов
 
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Окт 2010, 09:56

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта