Самоубийство - решение ли е това ?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Самоубийство - решение ли е това ?

Мнениеот Куче » 08 Окт 2010, 21:24

Най -много се ядосвам ,когато млад човек посегне на живота си. Старите тука ще ме разберат веднага. Какво губи тоя младеж или тая мома,че слагат край на живота си в пълните си сили на разцвета си? Най -ми е болно когато отида на труп на човек под 20г. Момчета и момичета живота е пред вас....гребете с пълни шепи и живейте!
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Самоубийство - решение ли е това ?

Мнениеот daniela_suzi » 09 Окт 2010, 08:53

http://www.gagova.com/index_dis.html

Аз мисля,че няма значение на каква възраст е човека,посегнал на живото си.Всеки сам по себе си е ценен и се предполага,че е отнесъл със себе си много любов и знания,които е могъл да даде и сподели с хорота около себе си.Може би в определения момент не е имало кой да забележи характерните симптоми за това нещо и да протегне ръка.Може да ви прозвучи тъпо,но се замислете колко пъти във филмите хора в критична ситуация се прегръщат и им се казава " Обичам те!"Дали не станахме прекалено егоцентрични и загрижени само за собственото си оцеляване и забравихме да бъдем добри и отворени за хората,които са около нас-в семейството,в работата,на улицата!!!
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Самоубийство - решение ли е това ?

Мнениеот kkarakashev » 09 Окт 2010, 09:00

Дани хората в България отдавна са забравили човешкото в себе си. А може би им е изкоренено това чувство в миналото. Единици са тези, който освен за себе си мислят и за този до себе си. Ако е до колегата или този от улицата - забрави. Дори и в семействата нарастват битовите скандали и за съжаления побойте. Съдя от това по статиите във вестниците. За съжаление на българина му липсва човешкото в човека.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Самоубийство - решение ли е това ?

Мнениеот daniela_suzi » 09 Окт 2010, 09:37

Това ме подсеща за израза-" Липсват му първите 7 години!".Всичко за почва от т.нар."най-малка клетка на обществото"-семейството.Ако там си свършим работата като родители и възпитаме у децата си всички онези човешки добродетели,с които по-късно ще бъдат ценни и за себе си,и за хората около себе си,всичко ще стои по друг начин.Научим ли се да си поемаме отговорността за всички действия,а не все другите да са ни виновни,ще започнем да живеем като гражданско общество,което няма 21 години преход да се чуди на къде е с главата,както се казва!
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Самоубийство - решение ли е това ?

Мнениеот Автоконтрольор » 09 Окт 2010, 15:58

daniela_suzi написа:Това ме подсеща за израза-" Липсват му първите 7 години!".Всичко за почва от т.нар."най-малка клетка на обществото"-семейството.Ако там си свършим работата като родители и възпитаме у децата си всички онези човешки добродетели,с които по-късно ще бъдат ценни и за себе си,и за хората около себе си,всичко ще стои по друг начин.Научим ли се да си поемаме отговорността за всички действия,а не все другите да са ни виновни,ще започнем да живеем като гражданско общество,което няма 21 години преход да се чуди на къде е с главата,както се казва!

Много е важно родителите да си свършат работата както се изрази по-горе.Съгласен съм с теб.
"Хората лъжат, уликите не..." - Д-р Гилбърт Грисъм
Аватар
Автоконтрольор
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Авг 2009, 23:45

Re: Самоубийство - решение ли е това ?

Мнениеот evelina » 12 Окт 2010, 11:13

daniela_suzi написа:Това ме подсеща за израза-" Липсват му първите 7 години!".Всичко за почва от т.нар."най-малка клетка на обществото"-семейството.Ако там си свършим работата като родители и възпитаме у децата си всички онези човешки добродетели,с които по-късно ще бъдат ценни и за себе си,и за хората около себе си,всичко ще стои по друг начин.Научим ли се да си поемаме отговорността за всички действия,а не все другите да са ни виновни,ще започнем да живеем като гражданско общество,което няма 21 години преход да се чуди на къде е с главата,както се казва!

Нали знаеш,че крушата не пада по-далеч от дървото....! Как един човек,лишен от човешкото,както написа kkarakashev, може да възпита детето си по-добре и да си свърши работата,като родител,след като самият той няма ценностна система....! Разни хора,разни идеали......!
evelina
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 16:52

Предишна

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта