Самоубийство - решение ли е това ?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Самоубийство - решение ли е това ?

Мнениеот kkarakashev » 02 Окт 2010, 17:00

Онзи ден за пореден път полицай сам посегна на живота си. Напоследък това да чуеш или прочетеш във вестника за самоубил се полицай става често. Поне за Пловдив случаите вече са 2 cr:)
Това решението на проблема ли е.Това ли е единственото разумно решение, което всеки един от нас може да вземе, за да се спаси по някакъв начин от сивото ни и безлично ежедневие. Защо точно полицаите пожелават да сложат край на проблемите си по този начин. Толкова ли е труден живота ни? Толкова ли са се задълбочили проблемите с който се сблъскваме всеки един ден от живота си? Толкова ли е трудно да стиснеш зъби и да продължиш напред, да превъзмогнеш или да опиташ да го направиш. Какво би подтикнало един човек да постъпи така, да пренебрегне семейството си, децата си, дори себе си в името на единственото за него решение - да сложи край на живота си. Толкова ли е лесно да вземеш това решение и толкова ли е трудно да потърсиш друго.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Самоубийство - решение ли е това ?

Мнениеот BARETATA » 02 Окт 2010, 17:04

Тук психологията има противоречиви мнения , за самоубийството се стига , когато не виждаш пътя , но пък пак ти трябва психика ,за да го направиш . Много са сериозни нещата,не съм специалист по психични проблемни , но говоря от лично мое виждане за толкова време вече в МВР . Много е тежко и трагично това нещо самоубийството от полицай - служител на МВР . Тук вече Ръководството трябва много сериозно да се замисли , но това съм го казвал толкова много пъти , че ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Самоубийство - решение ли е това ?

Мнениеот osata » 02 Окт 2010, 18:47

От гледна точка на самоубилия се - да, решение е.
Дано на никого не се наложи дори и да се замисли за такова нещо, защото замислиш ли се, значи живота ти се е скапал.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Самоубийство - решение ли е това ?

Мнениеот doznatel1 » 03 Окт 2010, 10:37

Самоубийството е най-лесното избавление от проблемите, но тук трябваше да се намесят психолозите на МВР и да видят, че нещо не е наред със служителя, за какво са тогава, за какво им плащат, за да констатират накрая самоубийството-семейни проблеми. Не е честно, да умират качествени служители!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Самоубийство - решение ли е това ?

Мнениеот osata » 03 Окт 2010, 10:56

Оф, какви психолози бе..... те са като един "стелт".
Не ми се пише за примери, а и е грозно да пиша как сме крили пистолети, после сме ги връщали да не би лицето Х да разбере, че ги крием от него ако отвори, после пак ги махаме..... а един психолог тогава би свършил чудесна работа, вместо ние да се правим на такива. Ама...., оффф, то как да напишеш нещо, като не знаеш кой ще прочете.

Самоубийството е гадно явление, а достъпа до оръжие улеснява извършването му - да натиснеш спусъка е в пъти по-лесно от колкото да се хвърлиш от терасата, да се отровиш, да се обесиш.
Т.н. психолози от ....
Гадна тема, не ми се пише в нея.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Самоубийство - решение ли е това ?

Мнениеот Lord » 03 Окт 2010, 14:29

Няма да пиша по тази тема, но едно трябва да е ясно на всички: - Никога, при никакви обстоятелства човек в нормално психично здраве не би посегнел на себе си!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Самоубийство - решение ли е това ?

Мнениеот petinka » 03 Окт 2010, 15:15

Аз лично в момнта чета една книга ,в която пише ,че до самоубийство може да се стигне по няколко причини-психично състояние,любовна мъка,неудовлетвореност от работата. Пише също,че най-често на живота си посягат военни и полицаи,именно поради напрежението в професията!
Аз БЕЗУСЛОВНО вярвам в институцията МВР !!
petinka
Полицай
Полицай
 
Мнения: 160
Регистриран на: 15 Окт 2009, 21:54

Re: Самоубийство - решение ли е това ?

Мнениеот todor92 » 04 Окт 2010, 15:20

petinka написа:Аз лично в момнта чета една книга ,в която пише ,че до самоубийство може да се стигне по няколко причини-психично състояние,любовна мъка,неудовлетвореност от работата. Пише също,че най-често на живота си посягат военни и полицаи,именно поради напрежението в професията!


коя е книгата
todor92
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Юли 2010, 12:06

Re: Самоубийство - решение ли е това ?

Мнениеот evelina » 04 Окт 2010, 18:30

Щом е решил да си посегне не живота,значи за това лице е решение,без значение какво мислим ние!
evelina
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 16:52

Re: Самоубийство - решение ли е това ?

Мнениеот petinka » 07 Окт 2010, 18:07

todor92 написа:
petinka написа:Аз лично в момнта чета една книга ,в която пише ,че до самоубийство може да се стигне по няколко причини-психично състояние,любовна мъка,неудовлетвореност от работата. Пише също,че най-често на живота си посягат военни и полицаи,именно поради напрежението в професията!


коя е книгата

"Не е моя работа" на Чейс
Аз БЕЗУСЛОВНО вярвам в институцията МВР !!
petinka
Полицай
Полицай
 
Мнения: 160
Регистриран на: 15 Окт 2009, 21:54

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта