Годността на стоп патроните в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Годността на стоп патроните в МВР

Мнениеот osata » 21 Сеп 2010, 11:43

Преди бяхме обсъждали въпроса, останах със спомена, че официално се спомена, че МВР е направило само една единствена доставка на стоп патрони през 2001г със срок на тяхната годност 5 години.

Ето какво казва Министърът Г-н Цветанов на 13.08.2009г:

Стоп-патроните, използвани от МВР са с изтекъл срок на годност.
Това съобщи вътрешният министър Цветанов, коментирайки вчерашната си разпоредба за въвеждане на бойни патрони в полицията.
Използваните сега стоп-патрони са закупени 2001 година и са със срок на годност 5 години.
.................
..........
и т.н.
http://news.ibox.bg/news/id_1785832338

Какво се случва година и няколко месеца по-късно?
Нима стоп патроните са подменени?
Предния път шумът се вдигна заради убит полицай, сега какво, отново ще чакаме да убият някого, за да се подсетим ли? Ами ако убитият съм аз или ти читателю??
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Годността на стоп патроните в МВР

Мнениеот bombata4 » 21 Сеп 2010, 19:06

още при получване се оказа, че не са читави......в момента се държат, така както през 2002
bombata4
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 79
Регистриран на: 02 Авг 2010, 22:21

Re: Годността на стоп патроните в МВР

Мнениеот Куче » 21 Сеп 2010, 20:11

Много е интересно ,когато полицията ползва стоп патрони а срещу тях стрелят с бойни. Пълен цирк!!!
Веднага трябва да се създаде закон за използването на оръжие и боеприпаси от криминално проявените лица.........те също да ползват стоп патрони :evil: :mrgreen:
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Годността на стоп патроните в МВР

Мнениеот Lord » 21 Сеп 2010, 20:48

Куче написа:Веднага трябва да се създаде закон за използването на оръжие и боеприпаси от криминално проявените лица.........те също да ползват стоп патрони :evil: :mrgreen:


Пропускаш предупреждението и изстрела във въздуха/каквото и да значи подобна глупост/. 8-) Въздух: "Въздухът е наименование за сместа от газове, която съставлява земната атмосфера." :lol: :mrgreen:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Годността на стоп патроните в МВР

Мнениеот Куче » 21 Сеп 2010, 21:50

Lord написа:
Куче написа:Веднага трябва да се създаде закон за използването на оръжие и боеприпаси от криминално проявените лица.........те също да ползват стоп патрони :evil: :mrgreen:


Пропускаш предупреждението и изстрела във въздуха/каквото и да значи подобна глупост/. 8-) Въздух: "Въздухът е наименование за сместа от газове, която съставлява земната атмосфера." :lol: :mrgreen:


Извинете Лорд :) !!! Тая простотия предупреждение и изстрел във въздуха я пропуснах. :twisted:
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Годността на стоп патроните в МВР

Мнениеот osata » 21 Сеп 2010, 21:56

Куче написа:Извинете Лорд :) !!! Тая простотия предупреждение и изстрел във въздуха я пропуснах. :twisted:


16 годишен напада с нож полицаи от Уисконсин, веднага стрелба още преди да доближи полицаите. http://link.brightcove.com/services/pla ... 2720629001

А иначе, темата си е сериозна, и май трябва някак да се напомни на г-н Министъра тази дребна подробност, защото неговите охранители не са с патрони с изтекъл срок на годност, ама нашия живот може да се окаже "въпрос на една засечка" :idea:
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Годността на стоп патроните в МВР

Мнениеот BARETATA » 22 Сеп 2010, 10:31

Сам съм си решил проблема ,ходя с пистолет за над 1000 лева и съм се заредил само с бойни патрони . Като няма кой да ни стабилизра и подкрепя, правим го сами . До кога така а ??? :evil:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Годността на стоп патроните в МВР

Мнениеот Куче » 22 Сеп 2010, 12:14

BARETATA написа:Сам съм си решил проблема ,ходя с пистолет за над 1000 лева и съм се заредил само с бойни патрони . Като няма кой да ни стабилизра и подкрепя, правим го сами . До кога така а ??? :evil:


По принцип си прав ,но защо трябва сами да си решаваме проблемите?. Къде е държавата и министерството? Нали сме държавни служители?.
Иначе ,както казваше един стар колега....по-добре да реве майката на престъпника ,от колкото твоята!
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Годността на стоп патроните в МВР

Мнениеот Lord » 22 Сеп 2010, 12:42

BARETATA написа:Сам съм си решил проблема ...... :evil:
Аз също, стоп-патроните никога не са имали място в пълнителите ми, спинкат в касата! 8-)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21


Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта