При инциденти с полицаи, трябва ли да има анализи

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: При инциденти с полицаи, трябва ли да има анализи

Мнениеот osata » 12 Сеп 2010, 22:06

E PAOLON, до тези грешки не се ли стига след "анализи" ?

Случая край гара Бов и загиналият наш колега старши полицай Любомир Митов ?
Някой от вас да разбра по официален служебен път подробности от инцидента - дали е имало грешни тактически действия, лошо материално осигуряване, лошо служебно оръжие..... ???
Освен да раздават на оцелилите и посмъртно почетни знаци и звания, нещо друго да излезе?
Не, .... и следващия път пак ще кажем " лош късмет", "малшанс".... , а първопричината? Къде е тя? Всяко чудо за три дни. Горко на победените - пострадалите.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: При инциденти с полицаи, трябва ли да има анализи

Мнениеот BARETATA » 13 Сеп 2010, 00:19

По официален път не , но по другия да,защото участвах в акцията , както много пъти съм казвал . Не става само със сълзи , трябва АНАЛИЗ - истински и сериозен ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: При инциденти с полицаи, трябва ли да има анализи

Мнениеот Lord » 13 Сеп 2010, 20:29

BARETATA написа:..... Не става само със сълзи , трябва АНАЛИЗ - истински и сериозен ...

Лошо е, ако няма сълзи, два пъти по-лошо е, ако няма анализ. Разликата е, за сълзите е достатъчна душа, а за анализа си трябват факти и обстоятелства, но реални, а не като в дисциплинарния бюлетин...


...има и още, дори и да се констатират причини, кой би ги отстранил /стари бронежилетки, боеприпаси с изтекла давност, непознаване на оръжието, поради липса на достатъчно стрелкови умения и опит, липса на добра физическа кондиция, поради липса на време за тренировки, поради безкрайните оперативни и охранителни ангажименти, нерядко и по 25 часа в денонощието и още много и много други уж обективни фактори ..., а когато се обърне каруцата - пътища много..., сълзите обаче идват сами, дори и нетренирани! :evil:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: При инциденти с полицаи, трябва ли да има анализи

Мнениеот PAOLON » 13 Сеп 2010, 21:15

Искам да дам пример.Работя автопатрул,автомобила е негоден,повреден и ме е страх да работя с него,а рискувам не само мен си.Пиша докладна ,но монтьора отказа да напише ,че е годен за работа и да се подпише.Дойде началника и ме накара да изляза с този автомобил.На другия ден ,същият този началник ми каза,че секторният е искал наказание за мен за саботиране на работата на сектора.Е, какви анализи след като се изтрепаме примерно?
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: При инциденти с полицаи, трябва ли да има анализи

Мнениеот BARETATA » 13 Сеп 2010, 22:27

Ще кажа само едно - ТОТАЛ ЩЕТА - да сме живи и здрави , казвам го с цялата сила на тези две думи ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: При инциденти с полицаи, трябва ли да има анализи

Мнениеот osata » 14 Сеп 2010, 09:47

PAOLON написа:Искам да дам пример.Работя автопатрул,автомобила е негоден,повреден и ме е страх да работя с него,а рискувам не само мен си.Пиша докладна ,но монтьора отказа да напише ,че е годен за работа и да се подпише.Дойде началника и ме накара да изляза с този автомобил.На другия ден ,същият този началник ми каза,че секторният е искал наказание за мен за саботиране на работата на сектора.Е, какви анализи след като се изтрепаме примерно?


А ти знаеш ли при евентуален скорошен инцидент "колко насрано" ще гледат точно тези "душици" ???
И как всичко мъжко в тях ще изчезне. Защото едно е да ръководиш, друго да умееш управляваш това, което ръководиш.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: При инциденти с полицаи, трябва ли да има анализи

Мнениеот Lord » 14 Сеп 2010, 19:07

PAOLON написа:.........На другия ден ,същият този началник ми каза,че секторният е искал наказание за мен за саботиране на работата на сектора.Е, какви анализи след като се изтрепаме примерно?


И двамата са за "оптимизация" Паолон..., или просто не са за работа в МВР през 21-ви век, едно от двете.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: При инциденти с полицаи, трябва ли да има анализи

Мнениеот Raptor » 15 Сеп 2010, 22:30

Не само анализи!
В други държави готвят цели учебни пособия на основата на действителни случаи!
Особено за инциденти, свързани с пострадали или загинали служители /в последния случай се иска съгласието на близките/!
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Предишна

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта