Пагони в полицията

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Пагони в полицията

Мнениеот player1892 » 10 Сеп 2010, 01:54

Малко повече информация за един фен на пагоните :)
player1892
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Сеп 2010, 01:46

Re: Пагони в полицията

Мнениеот player1892 » 10 Сеп 2010, 01:55

Здравейте,сравнително лесно намерих инфо за пагоните и званията в армията,не се оказа лесна работа обаче с полицейските отличителни знаци.Знам,че в полицията вече няма военни звания,но все пак все още полицаите са с пагони,интересува ме на какъв ранк отговаря съответния пагон,мерси предварително :)
player1892
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Сеп 2010, 01:46

Re: Пагони в полицията

Мнениеот SYNOPTIK » 10 Сеп 2010, 08:50

Да,наистина е интересно.
След над 20 години стаж,трудно и аз самият ги разпознавам.
За служители от кат."Е",полицейските отличителни знаци са три/пагон не се употребява в МВР/:
-с една черта-младши полицай
-с две черти-полицай
-с три черти-старши полицай
За кат."Д"-е един
-с една дебела черта-Главен полицай-Командир на екип
За кат."Г"
-ромб с една черта-Инспектор
За кат."В"
-ромб с две черти-Главен инспектор
За кат."Б"
-ромб с три черти-Комисар
За кат."А"
-везани жълти ромбове-Главен комисар

Все пак пиша по памет,така че може и да греша някъде... :?
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Пагони в полицията

Мнениеот osata » 10 Сеп 2010, 12:58

Синоптик, изглежда не си видял най-новите "офицерски" пагони - от около месец са, общо взето пак наподобяват "лейтенант" "ст. лейтеннат".... ама значат "инспектор и степен :mrgreen: - едни такива лъскави са...
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Пагони в полицията

Мнениеот SYNOPTIK » 10 Сеп 2010, 17:13

То точно това ми е най-чудно,osata !
Не е лесно,да се докара едно такова министерство до степен,самите служители да не са наясно с елементарни неща.
Аз например,ако напиша,точно какъв се водя,със сигурност незапознат човек би помислил,че след Министъра съм аз... :D ;)
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Пагони в полицията

Мнениеот osata » 10 Сеп 2010, 20:54

SYNOPTIK написа:То точно това ми е най-чудно,osata !
Не е лесно,да се докара едно такова министерство до степен,самите служители да не са наясно с елементарни неща.
Аз например,ако напиша,точно какъв се водя,със сигурност незапознат човек би помислил,че след Министъра съм аз... :D ;)


Съжалявам, че няма откъде да взема снимка, надявам се ако някой колега от форума е взел от тях, да качи една снимчица.
Общо взето в МВР винаги е имало промени, и ще има. Аз винаги съм се чудил на друго - израстване в категория, нека се върнем в годината на девоенизацията:
1. Полковник с 26 години стаж - началник на "РПУ" - по новому става "главен инспектор кат.В"
2. Лейтенант на 26 годишна възраст с три години стаж - началник група - по новому става "гл. инспектор кат. В"
Е аз това никога няма да го забравя, как лейтенанти се изравниха по длъжност с полковници, сега каквито и промени да се правят - не със стълба, ами с асансьор се качил в йерархията.
В МВР освен численността, е хубава да разбият и длъжностите и званията - ще се окаже, че на всеки 5-ма има по един гл.инспектор и нагоре.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Пагони в полицията

Мнениеот BARETATA » 10 Сеп 2010, 21:50

Обмисля се вариант , Н-к група , вместо да е кат."В" - гл.инспектор , ако я няма тази категория , да остане кат. " Г " - но Н-к група. Точно като едно време старши лейтенат , командваше майор - като пример.Но това има друг резон , това означава спестени пари ;) Да сме живи и здрави в крайна сметка ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Пагони в полицията

Мнениеот genata » 15 Сеп 2010, 22:59

Една корекция: При категория "Е" чертите на отличителните знаци отговарят на степени в категорията, съответно I, II и III степени, като най-ниската е III степен.
genata
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Юли 2010, 19:02


Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 34 госта