МВР и промоциите на мобилните оператори

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

МВР и промоциите на мобилните оператори

Мнениеот osata » 29 Авг 2010, 10:24

Излезе нова оферта за служителите на МВР от страна на МТЕЛ.
Докато всички си мислят, че тя е специална за нас, че тя е един компромис от мобилния оператор към държавните служители, които ползват телефоните си за уведомяване при тревоги, когато станциите нямат обхват или когато просто няма друг начин за връзка с началник/колега/гражданин, всъщност се оказва, че и пристанището, че и отсрещният завод, че даже и служителите от "чистота" ( да онези с шумните камиони ) могат да ползват абсолютно същата промоция с името "партньорство" и то на абсолютно същите условия - 15лв такса, безплатно в групата на предприятието, 50 мин към всички оператори, 25ст минутата към всички след това, 100мб мобилен интернет; 20лв такса, безплатно в групата на предприятието, 70 минути към всички оператори, 25ст минутата към всички след това, 500мб мобилен интернет.

време за критика
Толкова не се намери един човек в това МВР, който отговорно да опита като не може да увеличат приходите на служителите в МВР, да им намалят разходите, и то тези, които дават за да си свършат служебните задължения. Е няма такъв, пък и този човек трябва да е от леко по-високите етажи.
Какво направи СФСМВР по този повод. Осигури за членовете си изглеждащи малко по-добре тарифни планове, НО това не значи, че им се намалят разходите, защото това са нови групи, и всъщност членовете говорят безплатно помежду си, а с други колеги плащат. Защо не се пребориха за една единствена група, за "къв чеп" са ни 500 групи из различните дирекции, районни и служби??? Нима като се наложи да звънна на колегата в Добрич ще ми излезе безплатно? Че аз какво съм виновен, че той не си е в кабинета а работи по улиците, и че не е член на СФСМВР, и разговора ми излиза едни парички, нищо, че е служебен.
Когато се наредите на опашката за преподписване и отсреща спре буклукджийски камион, да знаете, и те са за тази промоция. Приравнени сме с тях.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: МВР и промоциите на мобилните оператори

Мнениеот BARETATA » 29 Авг 2010, 22:44

Все си казвахме в подразделението - " Един ден и на нас ще предложат изгодни тарифни планове за цялото МВР " . ама УВИ , да разбрах за промоцията , но osata не си споменал ,че можеш да минеш на новите условия,само ако ти остават 6 месеца до изтичане на действащият ти договор ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: МВР и промоциите на мобилните оператори

Мнениеот Lord » 29 Авг 2010, 23:16

...аз пък нищо не разбрах... :oops:..в корпоративната група на дирекцията съм от 2000г., от 1 година съм на 1000 безпл. мин. в групата, 80 мин. към Мтел и при разговори около 900 минути месечно плащам между 1:30 и 2:00 лв над таксата, т.е. съм доволен!

Апропо, ако някой от ръководството на М-тел чете тук, може да докладва, където трЕбе и там да преценят какво да ме правят! :lol: :D
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: МВР и промоциите на мобилните оператори

Мнениеот малкия » 29 Авг 2010, 23:22

osata написа:Излезе нова оферта за служителите на МВР от страна на МТЕЛ.
Докато всички си мислят, че тя е специална за нас, че тя е един компромис от мобилния оператор към държавните служители, които ползват телефоните си за уведомяване при тревоги, когато станциите нямат обхват или когато просто няма друг начин за връзка с началник/колега/гражданин, всъщност се оказва, че и пристанището, че и отсрещният завод, че даже и служителите от "чистота" ( да онези с шумните камиони ) могат да ползват абсолютно същата промоция с името "партньорство" и то на абсолютно същите условия - 15лв такса, безплатно в групата на предприятието, 50 мин към всички оператори, 25ст минутата към всички след това, 100мб мобилен интернет; 20лв такса, безплатно в групата на предприятието, 70 минути към всички оператори, 25ст минутата към всички след това, 500мб мобилен интернет.

време за критика
Толкова не се намери един човек в това МВР, който отговорно да опита като не може да увеличат приходите на служителите в МВР, да им намалят разходите, и то тези, които дават за да си свършат служебните задължения. Е няма такъв, пък и този човек трябва да е от леко по-високите етажи.
Какво направи СФСМВР по този повод. Осигури за членовете си изглеждащи малко по-добре тарифни планове, НО това не значи, че им се намалят разходите, защото това са нови групи, и всъщност членовете говорят безплатно помежду си, а с други колеги плащат. Защо не се пребориха за една единствена група, за "къв чеп" са ни 500 групи из различните дирекции, районни и служби??? Нима като се наложи да звънна на колегата в Добрич ще ми излезе безплатно? Че аз какво съм виновен, че той не си е в кабинета а работи по улиците, и че не е член на СФСМВР, и разговора ми излиза едни парички, нищо, че е служебен.
Когато се наредите на опашката за преподписване и отсреща спре буклукджийски камион, да знаете, и те са за тази промоция. Приравнени сме с тях.


Оса, какво повече би могла да направи СФСМВР според теб? Няма да коментирам плановете - как изглеждат и дали биха намалили разходите на колегите. Ще дам един пример. Един от операторите предложи като част от тарифен план определен (немалък) брой 30-секундни разговори. Това беше в отговор на поставен от колега въпрос, че не го устройва отчитането на минута, доколкото разговорите му по служба с колеги са кратки, но многобройни.
Да те питам още веднъж, какво повече да направи един синдикат? Да осигури преференции за всички служители?
Да се пребори за една-единствена група? Това как става? Синдикатът да уреди по някакъв начин плащането на служебните разговори или поне намаляването на цената им? Я помисли още малко.
Това, което можехме, го направихме. И освен това предложихме на политическото ръководство да обмисли въпроса за по-сериозни преговори с мобилните оператори. Отдавна...
И още един въпрос. Откъде накъде синдикат на служители в МВР трябва да се бори с мобилни оператори?
За останалото си абсолютно прав.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: МВР и промоциите на мобилните оператори

Мнениеот малкия » 29 Авг 2010, 23:27

P.S.
Въпросът с групите може да бъде решен кардинално, между другото.
Когато всички служители станат членове на СФС, всички ще говорят безплатно помежду си... ;)
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: МВР и промоциите на мобилните оператори

Мнениеот Lord » 29 Авг 2010, 23:29

малкия написа:P.S.
Въпросът с групите може да бъде решен кардинално, между другото.
Когато всички служители станат членове на СФС, всички ще говорят безплатно помежду си... ;)

Прав си! :D Но, това на първо време, а после всички членове на ЕС, разбира се впоследствие и всички жители на Земята, където М.тел и СФС имат покритие... :lol: ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: МВР и промоциите на мобилните оператори

Мнениеот малкия » 30 Авг 2010, 10:15

Разбира се, всичко зависи от покритието на мобилните оператори. ;)
За останалото в ЕС въпросът практически е решен, извън него Стони ще даде едно рамо... :D
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: МВР и промоциите на мобилните оператори

Мнениеот osata » 30 Авг 2010, 21:27

Май като се ядосам се изказвам малко крайно :mrgreen: .
Малкия - знаеш ли колко ме е яд, когато ми се наложи да звъня от личния си телефон на разни хора, на колеги из цялата ни дирекция ( вместо да изхабя за 140км бензин - над 20лв, с два разговора общо 3 минути с ПИ реших всичко, ама той е на Глобул, аз на Мтел - излезе ми 1лв него ден, ама не работя един ден само ), че и на колеги от други градове.
Ей затова когато спестя на държавата няколко левчета, а лиша семейството си от някаква сума като в случая, после направо вия от яд.
А това, че ни цакат редом с буклукджиите... винаги си мислех, че промоцията за МВР и МО е нещо малко ПО- , а то било голямо = .
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: МВР и промоциите на мобилните оператори

Мнениеот Lord » 31 Авг 2010, 22:19

osata написа:Май като се ядосам се изказвам малко крайно :mrgreen:......

............нищо подобно :roll: , умерен си, като ислямски фундаменталист на 11 - ти септември! :mrgreen:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: МВР и промоциите на мобилните оператори

Мнениеот малкия » 01 Сеп 2010, 01:23

Оса, мен също ме е яд когато трябва да си дам телефона на някакъв идиот защото съм го задържал, а той настоява да се свърже с посолството си и единствената възможност е мобилният ми телефон.
Така стоят нещата.
И още някое време ще стоят така.
Напъваме се не за друго, а ако може това време да е по-кратко.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта