Оборудване за МПС със спец. режим

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Оборудване за МПС със спец. режим

Мнениеот Lord » 03 Окт 2010, 19:29

kkarakashev написа:
Красота :)


Вянро е красиво, но с турските крушки, дето ни ги доставят /ако изобщо има/, това бижу ще спре на 30-тата секунда! :?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Оборудване за МПС със спец. режим

Мнениеот kkarakashev » 03 Окт 2010, 19:36

стига че избухнах в смях. то е трагично а не комично. онзи ден видях патрулка само с един фар (десен). аз ако се движа така..... ,ама е смешно за АП. баси колко е една ш****а крушка :evil: :evil: :evil:
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Оборудване за МПС със спец. режим

Мнениеот dsuzunov » 03 Окт 2010, 20:02

kkarakashev написа:стига че избухнах в смях. то е трагично а не комично. онзи ден видях патрулка само с един фар (десен). аз ако се движа така..... ,ама е смешно за АП. баси колко е една ш****а крушка :evil: :evil: :evil:

Значи, шофьора е мърляч.
В авторемонтната работилница, крушки бол.
Само трябва някой да закара колата за да я сменят.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Оборудване за МПС със спец. режим

Мнениеот Lord » 03 Окт 2010, 20:15

dsuzunov написа:Значи, шофьора е мърляч.
В авторемонтната работилница, крушки бол.
Само трябва някой да закара колата за да я сменят.

Къде в България е тази работилница?! :lol:
От година и половина няма нищо в работилницата, НИЩО, дори масло и филтри, всичко е на "самообслужване". Събираме по левче на месец цялото РУП за по-дребните неща, а за всичко друго - волни пожертвования от спонсори! В средата на лятото се навъртяха километри на 3 Астри за смяна на ролки, ремъци, масло и филтри, разпореждането беше - или ги оставяте в работилницата и може би в началото на 2011г. ще ги обслужим, или се оправяйте както можете. Познайте дали ги оставихме. Да не говорим за крушки, пера за чистачки или антифриз, такова животно от години не сме виждали.
Въобще няма да говоря за екстрите, като светлинните или звукови устройства на обозначените автомобили! :evil:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Оборудване за МПС със спец. режим

Мнениеот dsuzunov » 04 Окт 2010, 10:44

Lord написа:
dsuzunov написа:Значи, шофьора е мърляч.
В авторемонтната работилница, крушки бол.
Само трябва някой да закара колата за да я сменят.

Къде в България е тази работилница?! :lol:
От година и половина няма нищо в работилницата, НИЩО, дори масло и филтри, всичко е на "самообслужване". Събираме по левче на месец цялото РУП за по-дребните неща, а за всичко друго - волни пожертвования от спонсори! В средата на лятото се навъртяха километри на 3 Астри за смяна на ролки, ремъци, масло и филтри, разпореждането беше - или ги оставяте в работилницата и може би в началото на 2011г. ще ги обслужим, или се оправяйте както можете. Познайте дали ги оставихме. Да не говорим за крушки, пера за чистачки или антифриз, такова животно от години не сме виждали.
Въобще няма да говоря за екстрите, като светлинните или звукови устройства на обозначените автомобили! :evil:

В Пловдив.
И тук се усеща недоимъкът, но ако се направи предварителна заявка за пари, всичко си идва на мястото
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Оборудване за МПС със спец. режим

Мнениеот osata » 04 Окт 2010, 17:54

За мизерията и липса на всичко в тези "работилници" няма защо да спорим.
Не се отпускат пари, и няма части.
А отделно какви части се купуват не ми се говори - крушките горят постоянно, особено задните стоп/габарит, ама така красиво изгарят, че чак като изгасиш колата ако си на габарити или си натиснал чистачката вадиш ключа а двигателя си работи. Аз лично преди време отидох в магазина и купих 2 крушки, защото ми писна да ходя да сменям.
Сега от познати търся добра оферта за нов буркан, защото старият се потроши, а магнита му отлепва при над 100км/час - все пак го купих само за 16лв, щото пак "в склада няма" :mrgreen:
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Оборудване за МПС със спец. режим

Мнениеот dsuzunov » 05 Окт 2010, 12:35

Сега от познати търся добра оферта за нов буркан, защото старият се потроши, а магнита му отлепва при над 100км/час - все пак го купих само за 16лв, щото пак "в склада няма

Утре съм дежурен и ще ти снимам една моя свободна лампа.
Ако ти хареса, ще ти я пратя.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Оборудване за МПС със спец. режим

Мнениеот kkarakashev » 05 Окт 2010, 14:07

Предлагам следното:
Traffic Enforcer 5-M
цена 81$
5 години гаранция.


Въпроса е дали патрулката ще издържи 5 години :lol: :lol:
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Оборудване за МПС със спец. режим

Мнениеот Lord » 05 Окт 2010, 18:17

dsuzunov написа:
Сега от познати търся добра оферта за нов буркан, защото старият се потроши, а магнита му отлепва при над 100км/час - все пак го купих само за 16лв, щото пак "в склада няма

Утре съм дежурен и ще ти снимам една моя свободна лампа.
Ако ти хареса, ще ти я пратя.


Оса, късметлия си ти! 8-)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Оборудване за МПС със спец. режим

Мнениеот osata » 05 Окт 2010, 18:50

dsuzunov написа:
Сега от познати търся добра оферта за нов буркан, защото старият се потроши, а магнита му отлепва при над 100км/час - все пак го купих само за 16лв, щото пак "в склада няма

Утре съм дежурен и ще ти снимам една моя свободна лампа.
Ако ти хареса, ще ти я пратя.


За което ти благодаря, но не искам да наторвам службата ти.
Не ми е проблем и да намеря спонсор, но аз не обичам такива неща, защото после се чувствам "длъжен", а аз обичам да съм свободен.


kkarakashev написа:Предлагам следното:
Traffic Enforcer 5-M
цена 81$
5 години гаранция.
Въпроса е дали патрулката ще издържи 5 години :lol: :lol:


НАРЕДБА № I-141 ОТ 18 СЕПТЕМВРИ 2002 Г. ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА, ПРИ КОИТО СЕ ПОЛЗВА СПЕЦИАЛЕН РЕЖИМ НА ДВИЖЕНИЕ ОТ МОТОРНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА
Чл. 3. (1) Моторни превозни средства със специален режим на движение са автомобилите и мотоциклетите, които при движението си подават едновременно светлинен сигнал с пробляскваща синя и/или червена светлина и специален звуков сигнал.

(2) За обозначаване превозните средства със специален режим на движение се комплектоват с опознавателни знаци и светлини, както следва:

1. синя и/или червена пробляскваща светлина - устройствата се монтират върху тавана на автомобила или на специална стойка на мотоциклетите, така че светлината да бъде добре забележима от всички страни;

2. на моторните превозни средства на МВР, които ползват специален режим на движение и не са обозначени с опознавателни надписи или знаци, синя сигнална лампа да се поставя върху тавана на превозното средство само при изпълнение на конкретни задачи; в тези случаи задължително се включват специален звуков сигнал и светлинен сигнал;

3. (изм. - ДВ, бр. 80 от 2006 г., в сила от 03.10.2006 г., изм. - ДВ, бр. 30 от 2009 г., в сила от 21.04.2009 г.) на автомобилите и мотоциклетите със специален режим на движение от МВР, НСО и НС се допуска монтиране на устройства за специален светлинен сигнал на достатъчно видимо място на автомобила за осигуряване на по-добра видимост при движение със специален режим на движение.


Как разчитате т.1 и т.3 - точка 3 изключва ли точка 1, или само я допълва? Тоест, без "буркан" на тавана има ли специален режим или няма? Аз не мисля, че да поставиш една святкаща джиджавка на предното стъкло вместо на покрива на автомобила има по-добра видимост, а денем не се вижда и под ъгъл от и под 90 градуса.
А за т.2 и ВЕЧНОТО Й НАРУШЕНИЕ какво ще кажете?
Нарушава я от "пощальона" до "комисаря" :mrgreen:
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта