Системата за електронни справки на КАТ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Системата за електронни справки на КАТ

Мнениеот SYNOPTIK » 08 Юли 2010, 10:34

Системата за електронни справки започва работа от днес в столичния КАТ "Пътна полиция", съобщи МВР.

Чрез сайта http://www.i-kat.org гражданите могат да получават информация за състоянието на акта за установяване на административно нарушение (АУАН), дали има издадено наказателно постановление, размера на определената глоба и отнетите контролни точки.

Тази услугата се предлага за първи път в страната и чрез нея ще се облекчи административното обслужване на гражданите, уточнява МВР.

Създателят на сайта е описал историята му по следния начин: "Проектът i-KAT.org се зароди преди повече от две години, когато на мен - Минко Лазаров, управител на фирма Technical-Solution, ми се наложи да си взема един ден отпуска, за да посетя сградата на КАТ. Загледан в безумната опашка, във върволицата от хора, които чакат изнервени, без никакво занимание, се замислих "Нима няма друг начин?"

В реализацията на проекта вече участват няколко фирми и неправителствени организации, сред които и Българската асоциация на застраховани и пострадали от автомобилни катастрофи.

Dnevnik.bg

Да "убиеш" скоростта, или да убиеш човек ?!... Изборът е твой !
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Системата за електронни справки на КАТ

Мнениеот osata » 08 Юли 2010, 15:39

Не разбирам едно - за да провериш изисква регистрация и потвърждаване чрез e-mail. Всеки, който желае да злоупотреби с нещо може да си направи нов мейл, тоест тази регистрация за мен е само забавяне! Да не говорим, че изисква три имена, ЕГН и номер на СУМПС.
Днес системата щяла да работи :D , поне така казаха по новините, след регистрация сайта позволява следните справки:

Електронна заявка за проверка на точки на потребител: - Услугата е в процес на разработка!

Заявка за получаване на книжка на потребител: - Услугата е в процес на разработка!

Молба за проверка на кат - работи ( изисква три имена, ЕГН и номер на СУМПС ), но:
Статуси при проверка на АКТ
Чака изпращане Заявката ще бъде изпратена към КАТ София в 16:00ч. на първия работен ден.
Чака отговор Заявката Ви е изпратена към КАТ София. Чака се отговор от страна на КАТ.
Справка Заявката ви е изпратена и е получен отговор от КАТ София. Ако таблицата е празна значи към датата на получаване няматe невръчени Наказателни постановления.


Личното ми мнение е, че трябваше да изчакат да са достъпни всичките справки и тогава да рекламират сайта.
Но пък от друга страна, прочитайки тук: http://www.i-kat.org//index.php?action=about_us -
Малко история
Проектът i-KAT.org се зароди преди повече от две години, когато на мен - Минко Лазаров, управител на фирма Technical-Solution, ми се наложи да си взема един ден отпуска, за да посетя сградата на КАТ. Загледан в безумната опашка, във върволицата от хора, които чакат изнервени без никакво занимание, се замислих "Нима няма друг начин?" ............
....Тechnical-Solution обезпечава цялото финансово и техническо решение по проекта i-KAT.org ....
- разбирам, че тази страница съществува благодарение на една добра воля.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Системата за електронни справки на КАТ

Мнениеот mmmmmmm167306 » 28 Май 2016, 17:43

Каде мога да разбера нещо което ме интересува за моята сумпс
mmmmmmm167306
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Май 2016, 17:27

Re: Системата за електронни справки на КАТ

Мнениеот dakota_ » 28 Май 2016, 20:03

С магистрална рецепта може да посетиш верига аптеки "Марешки" и да поискаш информация!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта