Моята полиция ме мрази

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Моята полиция ме мрази

Мнениеот todor92 » 06 Юли 2010, 12:11

http://www.teenproblem.net/s/20498.html

1.Как ще коментирате статията?

2.След 1 година управление на ГЕРБ има ли промяна според вас или всичко си е както преди?
todor92
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Юли 2010, 12:06

Re: Моята полиция ме мрази

Мнениеот малкия » 06 Юли 2010, 12:46

Как ще коментирам ли?
Има ли учители, на които не им пука какво правят децата ми между (а и по време на) часовете?
Има ли лекари, които вместо да помогнат се опитват да те насочат към частната си практика?
Има ли данъчни, които прибират рушвети?
Сега да обърнем въпросите малко по-иначе.
Има ли учители, които въпреки мизерното заплащане се тормозят истински (че понякога тормозят и близките си) заради някое "проблемно" дете?
Има ли лекари, които си вършат работата и извън работно време?
Има ли данъчни, които съставят акта независимо от "офертите"?

Ако сте си отговорили на тези въпроси, ето и последния - защо всичко това да не важи и за полицаите? Те да не би да са светци? Или извънземни?
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Моята полиция ме мрази

Мнениеот Raptor » 06 Юли 2010, 13:09

Проблемът не е нов, но не е и съвсем от компетенцията на полицията!
Не бъркайте полицията с МВР! Службите с полицейски правомощия са само част от МВР.
В конкретния случай единствената ангажирана служба, която не е от МВР, е ... бърза помощ!
Така се получава когато си правиш мегаминистерство! Много, практически несъвместими служби в накрая - никаква практическа полза!
За какво става дума в случая?
Идвайки след обедна почивка видях човек на около 60 години, който лежи на тротоара в безпомощно състояние.

Каква е компетенцията и задълженията на полицията в този случай? Какво ще направят като отидат до човека? Полицаите лекари ли са или парамедици? В тази ситуация първо трябва да дойде бърза помощ и тогава да се прецени дали има нужда от полиция! Ами ако в момента конкретните полицаи изпълняват преките си задължения и не реагират на кражба, обър или нападение, защото са отишли на случай с пиян пешеходец? Няма ли техните началници да има потърсят отговорност, че неоснователно са оставили района си без "покритие" - нещо от рода на "занимавате се с пияница, а на сигнала за обир не реагирахте"!
Ако бяхте написали следното:
Идвайки след обедна почивка видях човек на около 60 години, който лежи на тротоара в безпомощно състояние с явни следи от насилие / пребит, намушкан, застрелян блъснат от мпс и т.н./.

Мислите ли, че полицаите нямаше да дойдат веднага? Уверявам Ви, че нито един полицай няма да си прави експеримент, да не реагира на сигнал за жертва на престъпление! Просто защото записите стоят и винаги може да му бъде потърсена отговорност!
По принцип съм съгласен, че не може да съществува такава бъркотия за реагиране при такива елементарни случаи, но проблемът не е нито в полицаите, нито в тел. 112, нито в бърза помощ! Всички те са просто изпълнители
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Моята полиция ме мрази

Мнениеот osata » 06 Юли 2010, 13:35

Ами приятел не си попаднал на "твоята полиция", а на "нечия полиция".
Аз пък и в извънработно време съм вземал отношение, и невъоръжени с колегата ми сме респектирали въоръжен дрогиран насочващ оръжие към пешеходците.... тогава хората наоколо ръкопляскаха дори, защото видяха "тяхната полиция".
Но както казват горе колегите - няма как 30 000 служители с полицейски правомощия в МВР да са перфектни и изрядни - а още повече при това заплащане - колкото на портиер-наблюдател в МОЛ-а :D .
И ние не харесваме много неща, ама....
За 112 - там работят наети "диспечери", нищо лошо не казвам за тях, но те работят по определени правила тип "въпросник-интервю"... докато на тел 166 само при казването на примерно "полицай Х от..., по най-бързия начин искам съдействие на ул. - сбиване" - за дежурният вече е ясно горе долу за какво иде реч, но ако започне да пита - ама колко човека, опиши ми ги, с кола ли са, пеша ли са......"
И на мен приятел не ми харесва, в 01.00 часа да се обаждам за нощна тишина, и да чувам в коридора колегата ми да обяснява след полунощ по наредба на общината не се вдига шум.... само че този мой колега не знае, че зимата е след 22.00 по нашата наредба... Така че неуредици има мноооого, въпроса е какво се прави да ги няма.
И начинът не е с блог в http://www.teenproblem.net ( не знаех, че в този сайт пишат работещи в офис хора, а по-скоро ученици, но.... не ми е останало време да чета там ), а с ясна позиция - законова, практическа и с едно предложение до Министър Цветанов за промяна на начина на действие при съответна подобна ситуация в бъдеще време.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Моята полиция ме мрази

Мнениеот Lord » 06 Юли 2010, 21:40

todor92 написа:http://www.teenproblem.net/s/20498.html

1.Как ще коментирате статията?

2.След 1 година управление на ГЕРБ има ли промяна според вас или всичко си е както преди?


По т. 1: "Статия" е силна дума, но определено е изложено конкретно лично мнение на автора, което звучи достоверно и е актуално. Като изключа повече от тенденциозното и изключително несправедливо заглавие, цитирания случай не може да се определи, като прецедент, споменавани са и други подобни. Според мен са споменавани с право. Средностатистическия гражданин /данакоплатец/ не е длъжен да познава всеки един ресор на държавата и е нормално да има очаквания към всяка институция, към която се обърне. Нормално е да очаква адекватна реакция или поне коректно човешко отношение, спрямо себе си, като човек сигнализиращ за нещо нередно или просто необичайно.
В конкретния случай действително полицейския служител не може да е много полезен, защото няма медицинско образование и няма как да знае едно преместване на човека в безпомощно състояние дали ще е от помощ или ще го убие. НО! Вместо да се правят на всеослушание заключения, че човека вероятно е пиян или да се репликира пак на всеослушание "Обадете се на Спешната, ние не сме лекари.", или други подобни - най-нормалната реакция е полицейските служители да звъннат в дежурната да повикат линейка, до идването на линейката да осигурят района, да предпазят безпомощното лице от пряка слънчева светлина и евентуално да му доставят студена вода, което е достатъчно безобидно, но полезно на първо време и не на последно място да потърсят очевидци на това какво точно се е случило с лицето.

По т. 2: Не се интересувам от политика, едва ли идването на власт на дадена формация би могло да ме мотивира или демотивира по отношение на избраната от мен професия. Мотивът ми по-скоро е, че ми интересно/харесва да го правя/работя и толкова!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Моята полиция ме мрази

Мнениеот Автоконтрольор » 06 Юли 2010, 22:50

Toше батковото, недей си задава такива сложни въпроси.Ходи сваляй мадамите от TeenProblem.
"Хората лъжат, уликите не..." - Д-р Гилбърт Грисъм
Аватар
Автоконтрольор
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Авг 2009, 23:45

Re: Моята полиция ме мрази

Мнениеот Lord » 06 Юли 2010, 22:54

Автоконтрольор написа:Toше батковото, недей си задава такива сложни въпроси.Ходи сваляй мадамите от TeenProblem.


Въпросите на Тодор не са сложни, напротив, резонни са. Ако 92 от никнейма означава годината на раждане - поздравления от мен. Твърде малко са наборите му, които изобщо се интересуват защо са живи!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Моята полиция ме мрази

Мнениеот Автоконтрольор » 06 Юли 2010, 22:57

Lord написа:
Автоконтрольор написа:Toше батковото, недей си задава такива сложни въпроси.Ходи сваляй мадамите от TeenProblem.


Въпросите на Тодор не са сложни, напротив, резонни са. Ако 92 от никнейма означава годината на раждане - поздравления от мен. Твърде малко са наборите му, които изобщо се интересуват защо са живи!

За наборите му, мога да кажа същото.Въпроса му, обаче наподобява на този на Raiani.
"Хората лъжат, уликите не..." - Д-р Гилбърт Грисъм
Аватар
Автоконтрольор
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Авг 2009, 23:45

Re: Моята полиция ме мрази

Мнениеот Lord » 06 Юли 2010, 23:19

Автоконтрольор написа:За наборите му, мога да кажа същото.Въпроса му, обаче наподобява на този на Raiani.


Напротив, коренно се различават. Raiani създаде тема, но не знае защо и какъв е предмета. Нейната идея е тотално отрицание без приемане на каквито и да е други доводи. Тодор зададе тема с конкретни и смислени въпроси, въпроси на които ние дължим отговори, не заради заплатата, а защото е въпрос на чест и истина!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Моята полиция ме мрази

Мнениеот raiani » 06 Юли 2010, 23:41

никой не обича неудобни въпроси.....забравяте едно,4е всеки има право на собствено мнение.....
raiani
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 75
Регистриран на: 05 Юни 2010, 23:29

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта

cron