проблеми с новите суми по СУТ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

проблеми с новите суми по СУТ

Мнениеот Lord » 24 Юни 2010, 19:51

Колеги, през последните дни на този месец за пръв път получаваме новите суми по СУТ с юнската заплата. Естествено получаваме сума от нула до ...%, според преценката на съответния ръководител. Странното е, че се говори за намаление на обичайното месечно възнаграждение от 15лв. до 100лв.! Последното не би трябвало да е възможно изобщо, дори и да е лишен от СУТ даден служител - няма как да достигне намаление от 100лв. Споделете има ли и на други места подобни проблеми, не разбирам нищо от финанси и счетоводство, но ако е така, откъде според ведомостта идва намалението?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: проблеми с новите суми по СУТ

Мнениеот PAOLON » 24 Юни 2010, 21:36

СУТ се определя на база 140 лв.При нас в София беше спрян но в един момент го върнаха.Ние взимахме 75% от 140 т.е.105лв. След въстановяването взех 80% и то още този месец.Просто нямаше спиране,а се получи малко увеличение-112лв. и взех с 6 лв. повече от миналият месец.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: проблеми с новите суми по СУТ

Мнениеот BARETATA » 25 Юни 2010, 00:05

А аз при преназначението изядох "дървото " , другият месец , ще ми го оправят,ама нямало да има задна дата ... Нищо не ме учудва
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: проблеми с новите суми по СУТ

Мнениеот Lord » 27 Юни 2010, 19:43

Получих абсолютно същата заплата, както и до този месец. Проверих ведомостта, сумата ми по СУТ е точно 50%, толкова беше и до момента. Колеги от ОДЧ-то са много доволни, за пръв път получават СУТ и въпреки, че е около 30 лв. са доволни.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: проблеми с новите суми по СУТ

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 28 Юни 2010, 01:07

Такова животно няма.
Подобно възнаграждение към заплатата си съм получавал в рамките на няколко месеца/при 14 год. служба/ и то възлизаше на сумата под 10лв.
От следващия месец, като разследващ полицай ще получавам под 30лв. или 20%, такава е съдбата и на другите ми колеги, има и такива с по 10%. или някъде около 14лв.
Та такова животно верно нема или някои са по- по-най????
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: проблеми с новите суми по СУТ

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 28 Юни 2010, 01:12

Lord написа:Колеги, през последните дни на този месец за пръв път получаваме новите суми по СУТ с юнската заплата. Естествено получаваме сума от нула до ...%, според преценката на съответния ръководител. Странното е, че се говори за намаление на обичайното месечно възнаграждение от 15лв. до 100лв.! Последното не би трябвало да е възможно изобщо, дори и да е лишен от СУТ даден служител - няма как да достигне намаление от 100лв. Споделете има ли и на други места подобни проблеми, не разбирам нищо от финанси и счетоводство, но ако е така, откъде според ведомостта идва намалението?

За месец юни ОДМВР Видин и прилежащите му структури не са получили този "Велик" СУТ.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: проблеми с новите суми по СУТ

Мнениеот Lord » 30 Юни 2010, 22:42

Колеги, получихте ли новата заповед от 28-ми на министъра за сериозно прецизиране на изплащане на извънредния труд, както и прецизиране на изплащането на СУТ, считано от 01.07.2010г.?!

Ако сте, как я тълкувате, щото звучи много "обтекаемо"?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: проблеми с новите суми по СУТ

Мнениеот ribaflic » 01 Юли 2010, 06:44

Тълкуваме я рестриктивно в унисон със световната финансова криза- колкото се може по-малко извънреден труд и ежемесечно преразглеждане на процента по СУТ в посока намаляване.
Личното ми мнение е, че е крайно време някои самозабравили се и вечно "работещи" служители да започнат и да си почиват по малко.Има колеги, които са пословични с получаваните възнаграждения за извънреден труд.По същия начин стои въпроса за ДВ по СУТ-не може да нямаш едно дело и да не работиш със сътрудници и по този случай да получаваш ДВ за агентурно-оперативна работа.
Сега е важно да се осигури контролът по изпълнението на заповедта, в противен случай всичко ще си е като преди.
Аватар
ribaflic
КОМИСАР
 
Мнения: 549
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: проблеми с новите суми по СУТ

Мнениеот PAOLON » 01 Юли 2010, 20:58

Колеги,ако някой я има тази заповед ,може ли да ми я изпрати на лични.Предварително Ви благодаря.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: проблеми с новите суми по СУТ

Мнениеот Lord » 02 Юли 2010, 19:30

PAOLON написа:Колеги,ако някой я има тази заповед ,може ли да ми я изпрати на лични.Предварително Ви благодаря.


Провери си пощата в АБВ, колега. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21


Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта