Безпаричие в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Безпаричие в МВР

Мнениеот osata » 16 Юни 2010, 22:22

Преди дни ме заинтригува въпроса - "Има ли безпаричие в МВР? Реално ли няма пари, много ли няма и т.н.....?"
Как ме споходи идеята - в гр. Варна построиха едно ново модерно управление. Специално за откриването му в града дойде Министъра, изказвания, освещавания, служители, граждани, медии.... - красива работа. Ама както всеки филм, след максимум 15-тата минута ( в този случай да го наречем 15-тия ден :D ) идва основната идея на филма - поради недостиг на средства ( подръжка на асансьора от фирма - 50лв на месец ) асансьора в районното бива спрян. Ама чудя се, само идването на Министъра и антуража му - гориво + командировъчни = 600 ( старите аудита горяха около 15 извънградско, а новите му автомобили.... брони ала бала под 25 няма да падат ) + 100 = 700лв. Тоест, за едно откриване МВР даде пари, равни на цяла година абонамент за асансьорен сервиз.
Та се замислих, абе да му се невиди, това безпаричие има ли нещо общо с историческият лаф " като нямат хляб, да ядат пасти" и изобщо има ли някой СМЕЛ подчинен от висшето ниво, на който да му стиска да каже истината на още по-висшия си шеф, или всеки си наляга парцалите и мълчи, да не би случайно да си разклати столчето. До
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Безпаричие в МВР

Мнениеот osata » 16 Юни 2010, 22:42

Отстъпки за гориво - с непознаването ми на икономическата материя, се запитах - колко ли пари от бюджета на МВР отиват за горива. Определено ужасно много. Интересното е, че почти всеки гражданин може да си вземе карта за отстъпка от 5ст от бензиностанциите, от които по някакъв договор вече зарежда МВР ( не цитирам име, да не им правим безплатна реклама ;) :D ) , тоест, при цена на безоловен бензин примерно 2,20лв, с отстъпката гражданина плаща 2,15лв. Много заинтригуващ за мен е факта, че зареждайки с картата служебния автомобил, получавам фактура при цена за литър 2,20лв, тоест, както е упоменато в сайта на тази верига бензиностанции при зареждане над 500литра на месец всяка фирма може да ползва отстъпки, а при над 5000литра по-голяма отстъпка. Общо взето МВР ползва стотици тонове гориво на месец, което ако е частна фирма, знаеща си интереса, би договорила страхотна цена чрез отстъпки.
Любопитно ми е, възможно ли е, след издаване на фактура със сума примерно 60лв, в последствие да се приспадне отстъпка, тоест, дали аз греша, или МВР не ползва никаква отстъпка.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Безпаричие в МВР

Мнениеот SYNOPTIK » 16 Юни 2010, 23:16

МВР ползва отстъпки,и то сериозни за горива и смазочни материали,както и за застраховки и т.н.
Проблем е,че и при тези отстъпки,трудно се плаща на фирмите за това...
Тези отстъпки не са видими за служителите,но те са залегнали като цяло при доставката,и реално МВР ги ползва.
Мен по-скоро ме интересува,дали горивата се използват по предназначение,или има много резерви от това,че за щяло и нещяло,се "търкалят" коли...
Виждам го всеки ден,и съм убеден,че в национален мащаб,това е един доста голям разход. По скромни мой виждания-поне 5-6 % могат да се спестят от тази част.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Безпаричие в МВР

Мнениеот osata » 17 Юни 2010, 18:58

Ама няма логика на фактурата да пише 100лв, а да платиш на фирмата 90лв.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Безпаричие в МВР

Мнениеот Raptor » 18 Юни 2010, 08:51

osata написа:...Министъра, изказвания, освещавания, служители, граждани, медии.... - красива работа....


Ама ти / може би без да искаш/ си формулирал много точно основния приоритет на меверето - преди, сега и в бъдеще!
:D :lol: :roll:
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Безпаричие в МВР

Мнениеот Валентина » 18 Юни 2010, 09:55

Безпаричие ли? Да се замисли човек... А има пари за ... командировки... На румънски полицаи в България и на български полицаи в Румъния. Ама защо ли това ми звучи като "Тия камъни - от тука-там! А ония - от там-тука." Само дето и плащането ще е по-голямо, все пак... задгранични командировки са това.
На мен това лято ми предстои работа на Северното Черноморие. Дано не ми се налага, ама... как ли ще се разбера с някой румънски полицай... И каква помощ бих очаквала от него... :?
Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

Re: Безпаричие в МВР

Мнениеот osata » 18 Юни 2010, 17:51

Ръмунски полицаи у нас - без да съм запознат за детайлите, се досещам за какво става въпрос - някои дни през ГКПП Дуранколак на наша територия влизат над 5000 румънски автомобила, някои дни на Златни пясъци почиват няколко хиляди румънски туристи - техните полицаи ще бъдат по-скоро като "дипломати" отколкото като охранителен или оперативен персонал. В това има някакъв смисъл, а и разходите им са за сметка на тяхната държава, докато:
за обратното обаче оставам крайно озадачен - в кой румънски курорт почиват българи? Единични бройки - да, но няма масово посещаване, което обезсмисля тотално взаимо-разменянето на полицейски сили - ще си бъде чисто прахосничество при това "безпаричие в МВР" :)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Безпаричие в МВР

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 18 Юни 2010, 22:17

Има нужда от румънски полицаи в РБългария, както и обратното.
Подобна практика е необходимо да се установи и с другите съседни нам държави.
Както казва Осич - някои дни през ГКПП Дуранколак на наша територия влизат над 5000 румънски автомобила, някои дни на Златни пясъци почиват няколко хиляди румънски туристи -
Влизайки в РБългария чуждестранните туристи започват буквално да си ходят на главата и намирам за полезно да има техни представители на реда.
От друга страна наши крим.проявени посещават често съседните ни страни и извършват престъпления на тяхна територия.
Би трябвало да има присъствие на български полицаи и в други държави, в които работят и живеят много българи, като Испания, Италия и други..
Относно безпаричието е ясно.
Проблем обаче не е асансьора.
Има все още много "туфлеци", които "работят" в МВР, след като са се пенсионирани и получават и пенсия и заплата. Има много други в МВР, които получават заплата зада си клатят краката.
Месечната заплата на такива започва от 500лв. и можеби достига няколко хиляди, а те са много.
Ясно е също, че в МВР неможе да няма крадлък. Това е една доста тромава система, в която реално не е имало позитивни промени от десетилетия, да не напиша ПОЛОВИН ВЕК/май го написах/.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Безпаричие в МВР

Мнениеот SYNOPTIK » 18 Юни 2010, 22:23

Лъчезар Серафимов написа:Има все още много "туфлеци", които "работят" в МВР, след като са се пенсионирани и получават и пенсия и заплата. Има много други в МВР, които получават заплата зада си клатят краката.
Месечната заплата на такива започва от 500лв. и можеби достига няколко хиляди, а те са много.

За мен Главна причина за батака !
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Безпаричие в МВР

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 18 Юни 2010, 22:56

SYNOPTIK написа:
Лъчезар Серафимов написа:Има все още много "туфлеци", които "работят" в МВР, след като са се пенсионирани и получават и пенсия и заплата. Има много други в МВР, които получават заплата зада си клатят краката.
Месечната заплата на такива започва от 500лв. и можеби достига няколко хиляди, а те са много.

За мен Главна причина за батака !

Батака е голям.
Въпроса е ще ли някой да си стъпи на краката и да започне да го подрежда.
Стига толкова клатику..и в тая система.
Служителите на "улицата" са кът, а в същото време "памперси" получават и пенсия и заплата.
Хора, които не са полезни на 100% за МВР.
Правителството възнамерява да увеличи стажа за пенсия.....
В следващия момент това правителство, както предишното, продължава да покровителства вече пенсионираните служ. от МВР, като работейки въпросните получават пенсия и заплата? Брях?
Искам да попитам Г-н Цветан Цветанов ще намери ли воля да изпрати в заслужена почивка горепосочените служители?
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта