Безпаричие в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Безпаричие в МВР

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 18 Юни 2010, 23:13

Безпаричие в МВР
Относно безпаричието в МВР.
1.Защо експертизите на експерти извън МВР по ДП се заплащат от МВР, а не от съдебната власт?
http://news.ibox.bg/material/id_1116989474
2. Защо след осъдителна присъда въпросните пари не се възстановяват на МВР?
3. Защо експертизите на НТЛ МВР не се отчитат като разход и не се заплаща за тях ?
Има и още много, което касае безпаричието на МВР.
Смятам, че безпаричието в МВР е изкуствено създадено и този фалш продължава да съществува.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Безпаричие в МВР

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 18 Юни 2010, 23:55

4.Чий го дири БМВ в КАТ, що касае регистрациите на МПС и каква е печалбата на тази фирма, и трябва ли да съществува, и кой я измисли?
/Има ли злоупотреби там?/
5.Къде са парите набавени от новите документи за самоличност/ЛК, СУМПС, ПАСПОРТИ/?
Дааааа Безпаричие в МВР..........
Има още много и проблема не е в асансьора и автомобила.....
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Безпаричие в МВР

Мнениеот Lord » 19 Юни 2010, 00:16

6. Що има офиси на СИ Банк във всяко подразделение на КАТ или съда и как точно се настани там въпросната финансова институция?

П.П. Лъчо, БМВ е фирма на МВР, но принципно въпроса ти е логичен.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Безпаричие в МВР

Мнениеот Sir Humphrey » 19 Юни 2010, 02:03

Причината за съществуването на "Безконтактни мултиплексорни инжектопляктори, пардон, вериги" е закодирана тук:

http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135482815

Чл. 7. (Изм. - ДВ, бр. 37 от 2006 г., в сила от 01.07.2006 г.) Възложители на обществени поръчки са:
1. органите на държавна власт, Президентът на Република България, Българската народна банка, както и други държавни институции, създадени с нормативен акт;
2. дипломатическите и консулските представителства на Република България в чужбина, както и постоянните представителства на Република България към международните организации;
3. публичноправните организации;
4. обединенията от субекти по т. 1 или 3;
5. публичните предприятия и техни обединения, когато извършват една или няколко от дейностите по чл. 7а - 7д;
6. търговците или други лица, които не са публични предприятия, когато въз основа на специални или изключителни права извършват една или няколко от дейностите по чл. 7а - 7д.


На края на закона има и следната дефиниция, но нея май никой не я взима под внимание:
21. "Публичноправна организация" е юридическо лице, което независимо от неговия търговски или производствен характер е създадено с цел задоволяване на обществени интереси и за което е изпълнено някое от следните условия:
а) повече от половината от приходите му за предходната бюджетна година се финансират от държавния бюджет, от бюджетите на държавното обществено осигуряване или на Националната здравноосигурителна каса, от общинските бюджети или от възложители по чл. 7, т. 1 или 3;
б) повече от половината от членовете на неговия управителен или контролен орган се определят от възложители по чл. 7, т. 1 или 3;
в) обект е на управленски контрол от страна на възложители по чл. 7, т. 1 или 3; управленски контрол е налице, когато едно лице може по какъвто и да е начин да упражнява доминиращо влияние върху дейността на друго лице.


Не я взима под внимание, защото в регистъра на обществените поръчки има 0 (словом: нула) поръчки, обявени от БМВ.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Безпаричие в МВР

Мнениеот фиеста » 19 Юни 2010, 22:21

И друго - онзи ден за пръв път влизах в министерството, та ми направи впечатление нещо : първо минаваш през приемна, където те записват, след като си се обадил естествено. После те записват също толкова подробно и на входа. Е това не може ли да е на едно място, една излишна заплата според мен. И сигурно са доста подобни.... Но на такива места щатът е пълен естествено, а ППД работи с 1/2 от щата и ще се съкращавали незаетите места.....
фиеста
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 219
Регистриран на: 26 Авг 2009, 17:44

Re: Безпаричие в МВР

Мнениеот osata » 19 Юни 2010, 22:25

Така е Фиеста, който няма две червени чертички на сл. карта ;) , все пак влизаш при "височайши", там не е за всеки, правят фейс контрол на служебната ти карта :mrgreen:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Безпаричие в МВР

Мнениеот SYNOPTIK » 19 Юни 2010, 23:03

фиеста написа:И друго - онзи ден за пръв път влизах в министерството, та ми направи впечатление нещо : първо минаваш през приемна, където те записват, след като си се обадил естествено. После те записват също толкова подробно и на входа. Е това не може ли да е на едно място, една излишна заплата според мен. И сигурно са доста подобни.... Но на такива места щатът е пълен естествено, а ППД работи с 1/2 от щата и ще се съкращавали незаетите места.....

Аз пък съм на мнение,че прекалено лесно се влиза в сградата на МВР !
Това-магнитни карти,точен час на влизане и излизане...
Опитай се да влезеш,примерно,в Телефонната палата !
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Безпаричие в МВР

Мнениеот Sir Humphrey » 19 Юни 2010, 23:12

SYNOPTIK написа:Аз пък съм на мнение,че прекалено лесно се влиза в сградата на МВР !
Това-магнитни карти,точен час на влизане и излизане...


+1 :!:

Режимът на влизане в сградата е хем бюрократично усложнен, хем непредлагащ достатъчно сигурност.
Турникетите с карти отдавна трябваше да бъдат въведени.
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Безпаричие в МВР

Мнениеот фиеста » 21 Юни 2010, 22:59

Аз все пак имах предвид влизане на служители..... Медиите сигурно биха влезнали по-лесно от нас.
Не са ли в повече два пропуска? Не са ли излишни АРБ-то, дето всеки пищи от тях? Има откъде да се направят икономии, но нека да не са това момчетата на улицата, нека да не е горивото или униформите или и без това мизерните ни заплати.
фиеста
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 219
Регистриран на: 26 Авг 2009, 17:44

Re: Безпаричие в МВР

Мнениеот Sir Humphrey » 21 Юни 2010, 23:43

А пък с влизането на журналистите какво е положението.... по-добре да не навлизам в подробности, че току някой "враг" се възползвал....
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта