Намаляват ни заплатите тихомълком!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Намаляват ни заплатите тихомълком!

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 15 Юли 2010, 22:49

Lord написа:Фи, всичко е отразено във ведомостта, всичко! Не разбирам какво имаш предвид под "ведомости не виждаме обикновено"?!

Отделно, че точно този месец ще получим първите суми по новата МЗ за СУТ. Аз със сигурност ще погледна ведомостта, въпреки, че съм на банкомат, за да знам точно колко пари за СУТ е предложил прекия ми ръководител за мен и съответно е утвърдил директора. Не че мога да протестирам или адмирирам, но искам да знам!

И в ДВСУТ и в СУЦ-а парите са много надолу.
ДОПЪЛНИТЕЛНИТЕ ВЪЗНАГРАЖДЕНИЯ ЗА СПЕЦИФИЧНИ УСЛОВИЯ НА ТРУД ИЗПЛАТЕНИ НА 100% СЕ РАВНЯВАТ НА СУМАТА ОТ 140 ЛВ.
Въпросните са намалени с оглед икономия/ вероятно/?
Тук е момента да припомня, че в съдебната система през 2009г. бяха изплатени бонуси от 13 заплата и бяха увеличени заплатите на въпросните с 10%.
Извън бюджета на МВР се полага и СУЦ, за който са предвидени 20мил. лв.
Въпросните пари ,по старо му и преди промените на същия, се получаваха на всеки три месеца от календарната година.
В момента и след промените за изплащане на СУЦ, за които са предвидени 20мил.лв., въпросните разходи се намаляват с 50%. Причина за това е, че СУЦ ще се изплаща през период не на 3месеца, а на 6месеца и сумата ще бъде същата.
Намаляване на заплатите в МВР реално съществува и то не е малко.
Относно ДВСУТ или охранителни, разследване, оперативни, за които писах по-горе.
Тук е мястото да се отбележи, че и те рязко намаляват.
Новите проценти са 10%, 20%, при предходни такива 40% или 50%, за София може би и 100%.
Та факт е, че заплатите и то точно на работещите в МВР се намаляват доста.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Намаляват ни заплатите тихомълком!

Мнениеот ntvladimirov » 18 Юли 2010, 10:42

Лъчезар Серафимов написа:
Тук е момента да припомня, че в съдебната система през 2009г. бяха изплатени бонуси от 13 заплата и бяха увеличени заплатите на въпросните с 10%.
.


Егати и държавата.Някои от вас да е чувал за синдикати в съдебната система.От Европата постоянно заострят вниманието на Правителствата че Съдебната ни система е изкключително подкупна, а и ние си го знаем без те да ни го казват и въпреки това правителствата товарят Съдебната система с много пари въпреки че ако ние не работим качествено те няма да имат работа.Защо ли?.
Николай Владимиров
Пом. ОД при ОД МВР Враца
ntvladimirov
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Юли 2010, 10:30

Re: Намаляват ни заплатите тихомълком!

Мнениеот Lord » 18 Юли 2010, 14:54

Лъчезар Серафимов написа:..........Намаляване на заплатите в МВР реално съществува и то не е малко.
Относно ДВСУТ или охранителни, разследване, оперативни, за които писах по-горе.
Тук е мястото да се отбележи, че и те рязко намаляват.
Новите проценти са 10%, 20%, при предходни такива 40% или 50%, за София може би и 100%.
Та факт е, че заплатите и то точно на работещите в МВР се намаляват доста.


Това не е вярно! Има намаляване на доходите на служителите в МВР, като цяло, но не и на месечното трудово възнаграждение, което в България е прието да се нарича заплата.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Намаляват ни заплатите тихомълком!

Мнениеот Lord » 18 Юли 2010, 15:00

ntvladimirov написа:........ ако ние не работим качествено те няма да имат работа.Защо ли?.


Това също не е вярно!
Наказателните дела за престъпления от ОХ, преминали през досъдебна фаза - полицейско разследване са съвсем малка част от общия брой на делата в съдилищата. Да не говорим, че 2/3 от тези производства са т.н. алкохолни.

Отделен въпрос е, че най-нереформираната система у нас е правосъдната и напълно заслужено носим критики във всички доклади на ЕС в това отношение.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Намаляват ни заплатите тихомълком!

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 18 Юли 2010, 23:59

Lord написа:
Лъчезар Серафимов написа:..........Намаляване на заплатите в МВР реално съществува и то не е малко.
Относно ДВСУТ или охранителни, разследване, оперативни, за които писах по-горе.
Тук е мястото да се отбележи, че и те рязко намаляват.
Новите проценти са 10%, 20%, при предходни такива 40% или 50%, за София може би и 100%.
Та факт е, че заплатите и то точно на работещите в МВР се намаляват доста.


Това не е вярно! Има намаляване на доходите на служителите в МВР, като цяло, но не и на месечното трудово възнаграждение, което в България е прието да се нарича заплата.

Точно в намаляването на доходите в МВР е проблема и към момента няма работещ синдикат на МВР, който да защити служителите си. Проблем е не само намаляването на трудовото възнаграждение/заплатите/, но и пенсионирането от МВР.
Факт е, че в края на месеца трябва да си платиш тока, водата, да нахраниш семейството си, както и други разходи. да не навлизам в подробности.
Едва ли смяташ, че на някой му дреме, дали намаляването на прихода му се нарича заплата или доход.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Намаляват ни заплатите тихомълком!

Мнениеот Lord » 19 Юли 2010, 20:57

Лъчезар Серафимов написа:...........Едва ли смяташ, че на някой му дреме, дали намаляването на прихода му се нарича заплата или доход.


Напротив, точно така смятатм! На всеки нормален човек му дреме за доходите му, както и дали се признават за осигурителен стаж и т.н. , но едва ли тук синдикалната дейност има нещо общо! Пък и когато говорим за пари, наистина на никой не му дреме за синдикати! /не говоря за МВР, а за нормалните хора от всяка сфера/.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Намаляват ни заплатите тихомълком!

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 21 Юли 2010, 23:28

Lord написа:
Лъчезар Серафимов написа:...........Едва ли смяташ, че на някой му дреме, дали намаляването на прихода му се нарича заплата или доход.


Напротив, точно така смятатм! На всеки нормален човек му дреме за доходите му, както и дали се признават за осигурителен стаж и т.н. , но едва ли тук синдикалната дейност има нещо общо! Пък и когато говорим за пари, наистина на никой не му дреме за синдикати! /не говоря за МВР, а за нормалните хора от всяка сфера/.


Съгласен съм с теб, много е важно дали въпросните доходи се водят за осигурителен стаж/въпреки че поне 50% от работещите в РБългария нямат реален такъв/все пак става въпрос за една нормална пенсия в последствие. Въпреки това смятам, че едва ли голяма част от сега служещи със среден стаж и начинаещи ще могат да се възползват от въпросния осигурителен такъв. Особенно след очакващите се негативни промени, що касае пенсионирането от МВР. Вероятно на пенсия ще се радват, само няколко години, голяма част от бившите/ в бъдеще/ служители на МВР. И не казвай, че това не е работа на синдикатите от МВР :D :D :D . Надявам се, че освен да пишеш във форума поне гледаш и новини по ТВ или четеш нац. преса. Точно върху това в момента се акцентира.....що ли....

Изображение
Ето интервю с един твой фен и водената от него/тях/ политика?
В орязване на заплати на полицаите на улицата и съкращаване на щатове се изразява реформата в МВР. Това заяви пред BNews зам.-шефът на Синдикалната федерация на служителите в МВР Галентин Грозев. Той обяви, че в знак на протест полицаите ще бойкотират професионалния си празник - 5 юли.
Със сигурност ще има още протести. Не сме доволни и няма да спрем.
Явно управляващите не ни вярват, че допълнителни средства ни трябват не, за да си построим къщи и да си купим скъпи коли, а просто за да си вършим работата. Това заяви в интервю за BNews заместник-председателят на Синдикалната федерация на служителите в МВР Галентин Грозев.
По думите му, нищо от това, за което са говорили с ръководството и с премиера Бойко Борисов, не се е изпълнило. Напротив, оказало се, че заплатите на полицаите се намаляват, въпреки обещанията да не се пипат. С признанието, че неговата заплата е намалена с над 100 лева, Грозев отговори на твърденията, че МВР е свещената крава в правителството.
Не знам кой е казал това за свещената крава. Аз бих казал, че кравите служат за заколение.
Моята заплата за миналия месец беше намалена с повече от 100 лева, което е над 10% от възнаграждението ми. Това не е само при мен, защото съм в синдиката на МВР. Това засяга всички служители, защото не получаваме допълнително възнаграждение за специфични условия на труд към заплатите си, които са доста ниски и започват от 700 лева, заяви Грозев.
Намалението обаче касае само полицаите на улицата, а не административните звена. Причината е, че орязването идва от спрените пари за специфични условия на труд, които не засягат административните позиции.
Отделно от това, в някои управления вече имало и съкращения на незаети щатове за полицаи, вместо да бъдат съкратени излишни позиции в администрацията. Заради всичко това, Грозев е категоричен, че на предстоящия празник на полицията на 5 юли, той и колегите му нямат повод да празнуват.
Протестът ни ще се изразява в липсата на участие в този празник.
Аз лично не намирам повод да празнувам и да се веселя при положение, че на мен заплатата не ми стига, че трябва да си купувам всичко, че виждам колегите си как търсят начин да напуснат, а не да си вършат работата, обясни Грозев и призна, че новата му заплата на разследващ полицай е 810 лева.
вторник, 29 юни 2010 г.
Дали нещо се случи е отделен въпрос.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Намаляват ни заплатите тихомълком!

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 22 Юли 2010, 00:08

Съгласен съм с думите на Галентин на 99%, що касае съкращенията на администрация и ТИЛ в МВР, но тук възниква и един въпрос отнасящ се до СФСМВР в качеството си на синдикат.
Що за синдикат е СФСМВР, след като той самия иска съкращения в МВР на негови синдикални членове/ЛРТП/?
В УС на СФСМВР дори има и представител на администрацията в МВР?
Предварително да напиша за Лорда. Лордче, това касае темата, защото при реални съкращения на излишната администрация заплатите няма да намаляват тихомълком.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Намаляват ни заплатите тихомълком!

Мнениеот Lord » 22 Юли 2010, 19:40

Познавам Галентин от масмедиите. Не вярвам г-н Грозев да подозира за моето съществуване, камо ли пък да ми е фен!

Лъчезар Серафимов написа:Предварително да напиша за Лорда. Лордче, това касае темата, защото при реални съкращения на излишната администрация заплатите няма да намаляват тихомълком.


Лъчко, Зарче, по отношение на скорошните съкращения в твоя чест и в знак на уважение към теб ще отворя нова тема, където ще напиша личното ми мнение по въпроса.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Предишна

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта