Намаляват ни заплатите тихомълком!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Намаляват ни заплатите тихомълком!

Мнениеот SYNOPTIK » 28 Май 2010, 13:37

PAOLON написа:Нещо да кажеш за така наречените патрулно постови.При нас ни казаха ,че ще се определят всеки месец от началника.До сега взимахме ако не се лъжа около 70% от 140 ,сега процентите ще се определят от груповия ,който пък каза, че парите които са отпуснати са по-малко.Заповедта влиза в сила от 1 юни.Нови заповеди за встъпване в длъжност още не сме подписвали. :roll:

Точно тези пари не са ми платени със заплатата за м.Май ! Отпуска съм 10 работни дни,и може и това да е причината. Да,но при платен отпуск,не се ли плаща брутна заплата ? По тази логика,може да падне и порциона...! Всъщност,защо не стигне до изравняване с Неплатена отпуска...? :x
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Намаляват ни заплатите тихомълком!

Мнениеот PAOLON » 28 Май 2010, 13:46

SYNOPTIK написа:Да,но при платен отпуск,не се ли плаща брутна заплата ?
Приятелю,до колкото ми е известно брутната заплата по ведомост няма нищо общо с брутната в НОИ и точно тя се взима за база.Въпреки това, когато си отпуск ,няма значение колко ,трябва да си получиш цялата заплата.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Намаляват ни заплатите тихомълком!

Мнениеот SYNOPTIK » 28 Май 2010, 14:00

Така е,но разсъждавам,защо не са платени тези патрулно-постови в размера им от 15% !?
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Намаляват ни заплатите тихомълком!

Мнениеот Lord » 28 Май 2010, 16:18

PAOLON написа:
ribaflic написа:Колеги, кои от вас са видели с очите си таблицата за заплатите за 2010 г., сравнили са я с тази за 2009 и са установили лично намаляване на заплатите с 10, 15 и повече лева
Нещо да кажеш за така наречените патрулно постови.При нас ни казаха ,че ще се определят всеки месец от началника.До сега взимахме ако не се лъжа около 70% от 140 ,сега процентите ще се определят от груповия ,който пък каза, че парите които са отпуснати са по-малко.Заповедта влиза в сила от 1 юни.Нови заповеди за встъпване в длъжност още не сме подписвали. :roll:


Не съществуват т.н. патрулно-постови, нито охранителни, нито оперативни пари върху възнаграждението. Става въпрос за допълнително възнаграждение за специфични условия на труд. Да, вярно е, че новата МЗ влиза в сила от 01.06.т.г.В нея няма нищо ново, изключая 2 неща, първо сумите зависят от региона, където се носи службата и второ-за пръв път подобно допълнително възнаграждение ще се получава и от служителите оперативни дежурни, независимо в ОДЦ или ОДЧ работят.
Не е вярно, че размера на сумите се определя ежемесечно от н-ка, а както си беше и до сега-когато той прецени, че е нужна корекция просто изготвя ново предложение за съответните служители и суми.

Синоптик, съгласно нормативната уредба няма начин този месец да не си получил възнаграждението за СУТ, освен ако предишния месец не е утвърдено предложение на шефа ти за намаляване или спиране на въпросната сума за теб. Звънкай на касиерки и гл. счетоводител, напълно е възможно да е допусната грешка.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Намаляват ни заплатите тихомълком!

Мнениеот PAOLON » 28 Май 2010, 17:14

Lord написа:Не е вярно, че размера на сумите се определя ежемесечно от н-ка, а както си беше и до сега-когато той прецени, че е нужна корекция просто изготвя ново предложение за съответните служители и суми.
Ми Н-к Групата се изтъпани пред нас и каза:От другият месец аз ще определям сумите за СУТ индивидуално за всеки един,на два патрула съм дал максимум, другите колкото съм преценил.Все пак ще изчакам другият месец и тогава ще коментирам.Да не би шефчето да бърка нещо ,примерно с оценките които са на 5 месеца.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Намаляват ни заплатите тихомълком!

Мнениеот ribaflic » 29 Май 2010, 16:15

Колеги, заплатата ни се формира по следния начин-заплата за длъжност/тук влиза възнаграждението за ниво по класификатора на длъжностите и възнаграждението за специфични условия на работното място/+заплата за категория+лична временна добавка/която за огромен процент от състава е 0 лв.Това са компонентите на заплатата ни.Тук няма намаление със сигурност.
Вече в зависимост от стажа, знаете че всеки взима процент за прослужена година.
Т.нар.оперативни, охранителни, дознателски, СУЦ и каквито там се сетите не са елемент от основната ни заплата.
От 01.06.2010 г. влиза в сила нова инструкция за определяне на размера на допълнителните възнаграждения.Очевидно с нея и с нейното прилагане са свързани въпросите ви.Но аз нямам обяснение как вашите началници са я приложили при положение, че още не е влязла в сила.
За тази инструкция мога да ви напиша подробно след понеделник
Аватар
ribaflic
КОМИСАР
 
Мнения: 549
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Намаляват ни заплатите тихомълком!

Мнениеот малкия » 29 Май 2010, 17:54

PAOLON написа:
Lord написа:Не е вярно, че размера на сумите се определя ежемесечно от н-ка, а както си беше и до сега-когато той прецени, че е нужна корекция просто изготвя ново предложение за съответните служители и суми.
Ми Н-к Групата се изтъпани пред нас и каза:От другият месец аз ще определям сумите за СУТ индивидуално за всеки един,на два патрула съм дал максимум, другите колкото съм преценил.Все пак ще изчакам другият месец и тогава ще коментирам.Да не би шефчето да бърка нещо ,примерно с оценките които са на 5 месеца.


В ССП беше поставен въпросът за определянето на допълнителните възнаграждения за СУТ като функция от качеството на изпълнение на служебните задължения. Зам.-министър П. Димитров категорично подкрепи тезата на представителите на СФС, че нито буквата, нито духът на министерската заповед, допускат обвързването на размера на тези допълнителни възнаграждения с резултатите от служебната дейност. Допълнителните възнаграждения за СУТ се определят не на база как служителят си изпълнява задълженията, а при какви условия ги изпълнява.
Убеден съм, че на места тази заповед ще бъдечетена и тълкувана, както все още тук-там се чете и тълкува Із - 343, т. е. - както Дяволът чете Евангелието. Надявам се тези проблеми да бъдат решени скоро.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Намаляват ни заплатите тихомълком!

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 30 Май 2010, 01:53

малкия написа:
PAOLON написа:
Lord написа:Не е вярно, че размера на сумите се определя ежемесечно от н-ка, а както си беше и до сега-когато той прецени, че е нужна корекция просто изготвя ново предложение за съответните служители и суми.
Ми Н-к Групата се изтъпани пред нас и каза:От другият месец аз ще определям сумите за СУТ индивидуално за всеки един,на два патрула съм дал максимум, другите колкото съм преценил.Все пак ще изчакам другият месец и тогава ще коментирам.Да не би шефчето да бърка нещо ,примерно с оценките които са на 5 месеца.


В ССП беше поставен въпросът за определянето на допълнителните възнаграждения за СУТ като функция от качеството на изпълнение на служебните задължения. Зам.-министър П. Димитров категорично подкрепи тезата на представителите на СФС, че нито буквата, нито духът на министерската заповед, допускат обвързването на размера на тези допълнителни възнаграждения с резултатите от служебната дейност. Допълнителните възнаграждения за СУТ се определят не на база как служителят си изпълнява задълженията, а при какви условия ги изпълнява.
Убеден съм, че на места тази заповед ще бъдечетена и тълкувана, както все още тук-там се чете и тълкува Із - 343, т. е. - както Дяволът чете Евангелието. Надявам се тези проблеми да бъдат решени скоро.

В продължение на повече от година бе в ССП.
Ти какво реално си направил там?
Основно си траел, като мушмул.
Ти си човека който бавеше всичко, ти си човека, който прецака всичко.
Има ли хора, които ти имат вяра?
Смятам, че не.
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

Re: Намаляват ни заплатите тихомълком!

Мнениеот фиеста » 21 Юни 2010, 23:04

При нас се говори за отрязани по около 60 лв. Но аз не мога да им хвана края, защото ведомости не виждаме обикновено и никога не знам точно колко взимам - винаги има някакви часове извънреден, разни СУЦ-ове или дори пътни и им губиш нишката на точната месечна заплата.
фиеста
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 219
Регистриран на: 26 Авг 2009, 17:44

Re: Намаляват ни заплатите тихомълком!

Мнениеот Lord » 22 Юни 2010, 19:22

Фи, всичко е отразено във ведомостта, всичко! Не разбирам какво имаш предвид под "ведомости не виждаме обикновено"?!

Отделно, че точно този месец ще получим първите суми по новата МЗ за СУТ. Аз със сигурност ще погледна ведомостта, въпреки, че съм на банкомат, за да знам точно колко пари за СУТ е предложил прекия ми ръководител за мен и съответно е утвърдил директора. Не че мога да протестирам или адмирирам, но искам да знам!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта