Борисов: Полицаите и митничарите да се дебнат

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Борисов: Полицаите и митничарите да се дебнат

Мнениеот SYNOPTIK » 19 Май 2010, 19:00

Конфликът между вътрешният министър Цветан Цветанов и шефа на Агенция "Митници" Ваньо Танов стана причина премиерът Бойко Борисов да скастри и двамата.

По повод размяната на обвинения между Цветанов и Танов през последните дни Борисов заяви, че няма да позволи ведомствата да се коментират едно друго по медиите.
Оценката за работата на Танов се прави на базата на събраните приходи, каза премиерът.
Той подчерта, че е дал правомощия на Ваньо Танов да работи "докрай" по всички случаи и ако трябва, те да бъдат давани в прокуратурата.
"Аз бих се тревожил, ако митничар и граничен полицай се сдружат. Това в момента е най-доброто, което аз искам – да се дебнат митничарите и граничарите и то да се дебнат докрай", каза премиерът.
В коментар на случая с опожарената къща на зам.-директора на НАП Тошко Тодоров премиерът заяви, че са взети всички възможни мерки.
"Тошко Тодоров е един от най-добрите данъчни инспектори. Много добрите операции, които направи по краденето на ДДС са предизвикали този пожар", смята Борисов.
Премиерът е сигурен, че МВР ще стигне до извършителите на палежа. Той коментира, че организираната престъпност е натискана колкото се може по-мощно.
Ще поставим на място организираната престъпност с това, което сме планирали през следващите седмици, каза още Борисов.
По-рано днес финансовият министър Симеон Дянков даде гръб на Танов, като заяви, че той работи много добре и ще остане на поста си.
Акцизът на цигарите ще остане без промяна,предложението за неговото намаляване не е добра идея, каза още финансовият министър. Като се правят промени в акциза, винаги има спад на събираемостта, допълни той.
През 2006 г. сред вдигането на акциза потреблението пада от 21 млрд. къса на малко над 13 млрд. къса, каза Дянков.
Тази година вече са конфискувани 40 млн. къса контрабандни цигари, докато през миналата година за същия период са хванати 1,4 млн. къса, уточни Дянков.
Увеличихме акцизите върху цигарите по време на криза и това няма да има сериозен ефект върху инфлацията.
През следващите три години няма вдигаме този акциз и производителите го знаят, таза Дянков.

Vesti.bg
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Борисов: Полицаите и митничарите да се дебнат

Мнениеот Lord » 19 Май 2010, 20:42

SYNOPTIK написа:"Аз бих се тревожил, ако митничар и граничен полицай се сдружат. Това в момента е най-доброто, което аз искам – да се дебнат митничарите и граничарите и то да се дебнат докрай", каза премиерът.
Vesti.bg


Изобщо не разбирам какво трябва да значи тази реплика на премиера?! По закон граничния полицай, а и всеки полицай си има задължения. Ако някой извършва противоправно деяние-полицаят е длъжен да го констатира и да вземе мерки, според деянието. Какво значение има дали нарушение или престъпление е извършено от митничар или овчар, наистина не разбирам?!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Борисов: Полицаите и митничарите да се дебнат

Мнениеот NANIOX » 19 Май 2010, 21:07

Lord написа:
SYNOPTIK написа:"Аз бих се тревожил, ако митничар и граничен полицай се сдружат. Това в момента е най-доброто, което аз искам – да се дебнат митничарите и граничарите и то да се дебнат докрай", каза премиерът.
Vesti.bg


Изобщо не разбирам какво трябва да значи тази реплика на премиера?! По закон граничния полицай, а и всеки полицай си има задължения. Ако някой извършва противоправно деяние-полицаят е длъжен да го констатира и да вземе мерки, според деянието. Какво значение има дали нарушение или престъпление е извършено от митничар или овчар, наистина не разбирам?!


Тук се визира, конкретно работата на ГКПП.......Там митничари и граничари,работят заедно..... ;)
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: Борисов: Полицаите и митничарите да се дебнат

Мнениеот Lord » 19 Май 2010, 21:18

NANIOX написа:Тук се визира, конкретно работата на ГКПП.......Там митничари и граничари,работят заедно..... ;)


Няма значение. Кажи ми кой акт /закон, наредба, инструкция или длъжностна характеристика на полицай или митничар/ визира различно или специално работата на служителите на ГКПП?!

Освен това, кое му е лошото на екипния принцип, при стриктно спазване на закона?!

Пак питам, юридически какво значение има кой извършва противоправно деяние - митничар, овчар или генерал, законът е един и всичи сме равни!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Борисов: Полицаите и митничарите да се дебнат

Мнениеот BARETATA » 19 Май 2010, 21:20

Еее , братко , много добре знаеш , че пред Закона някои са по - равни , ама бая по - равни
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Борисов: Полицаите и митничарите да се дебнат

Мнениеот Sir Humphrey » 19 Май 2010, 21:21

Полицаите и митничарите да се дебнат.....

....да се *бнат :)
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Борисов: Полицаите и митничарите да се дебнат

Мнениеот osata » 19 Май 2010, 21:31

В един период често посещавах ГКПП-та в страната служебно, най-често едно. Останах учуден от предложението на тамошните колеги, да си купим по някое парфюмче на жените си от фрии шопа - а под 70-80лв нямаше. А те го казваха като...едва ли не "защо не си вземете по хамбургер". Повече не ми се коментира, едни и същи хора на всеки 30минути или час влизат за нещо във фрии шопа.... и излизат с торбичка, която надлежно се поставя в багажника на автомобила. :mrgreen: .
А и г-н Борисов много добре знае какво става на ГКПП-тата - все пак о.з. полковник Д...в е депутат от неговата листа, а той беше началник на едно Огромно ГКПП. Е верно, като му се напише името в google излизат "страховите" неща, ама все пак..... може и да са лъжи ;) .
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Борисов: Полицаите и митничарите да се дебнат

Мнениеот NANIOX » 19 Май 2010, 21:34

osata написа:В един период често посещавах ГКПП-та в страната служебно, най-често едно. Останах учуден от предложението на тамошните колеги, да си купим по някое парфюмче на жените си от фрии шопа - а под 70-80лв нямаше. А те го казваха като...едва ли не "защо не си вземете по хамбургер". Повече не ми се коментира, едни и същи хора на всеки 30минути или час влизат за нещо във фрии шопа.... и излизат с торбичка, която надлежно се поставя в багажника на автомобила. :mrgreen: .
А и г-н Борисов много добре знае какво става на ГКПП-тата - все пак о.з. полковник Д...в е депутат от неговата листа, а той беше началник на едно Огромно ГКПП. Е верно, като му се напише името в google излизат "страховите" неща, ама все пак..... може и да са лъжи ;) .

Lord ,ето го отговора........ ;)
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: Борисов: Полицаите и митничарите да се дебнат

Мнениеот малкия » 19 Май 2010, 22:01

Аз пък се зарадвах когато затвориха въпросните магазини.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Борисов: Полицаите и митничарите да се дебнат

Мнениеот osata » 19 Май 2010, 22:06

малкия написа:Аз пък се зарадвах когато затвориха въпросните магазини.

Ах, граничарю.... ако ти кажа какви неща съм виждал, срам ме беше че ги видях, а пък и "хората" не се криеха.....
Е сега като няма магазини сигурно е само на "кеш" :mrgreen: :mrgreen: , ама нямам актуални наблюдения и ще си замълча :D
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта