Позволена дължина на нож в България

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Позволена дължина на нож в България

Мнениеот b0xeR » 12 Сеп 2018, 00:17

Здравейте, искам да попитам ако някой е запознат със сегашната ситуация на хладните оръжия?

Интересувам се главно за максималната разрешена дължина на острие на нож, за да не ми го конфискуват.
Имам нож пеперуда с 10см острие и се питах, дали е позволено да го нося с мен?

Благодаря за отговорите!
b0xeR
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Сеп 2018, 00:13

Re: Позволена дължина на нож в България

Мнениеот dakota_ » 12 Сеп 2018, 00:47

Такова нещо няма в нито един закон и за мен това е глупост, но примерно в Бургас е различно ;) Има издадена НООРТОБ на кмета на Община Бургас и в нея се казва, че няма право да се носи хладно оръжие на обществено място. Полицията съставя АУАН, а кмета на общината издава НП, жаленето в съда не винаги гарантира отмяна на НП, но така е решил кадията, така е отсъдил. Провери във вашият град има ли такава забрана от кмета на общината, за мен това е абсурдно, но не ми се навлиза в детайли да обяснявам защо е абсурдно 8-) !
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Позволена дължина на нож в България

Мнениеот b0xeR » 12 Сеп 2018, 11:15

dakota_ написа:Такова нещо няма в нито един закон и за мен това е глупост, но примерно в Бургас е различно ;) Има издадена НООРТОБ на кмета на Община Бургас и в нея се казва, че няма право да се носи хладно оръжие на обществено място. Полицията съставя АУАН, а кмета на общината издава НП, жаленето в съда не винаги гарантира отмяна на НП, но така е решил кадията, така е отсъдил. Провери във вашият град има ли такава забрана от кмета на общината, за мен това е абсурдно, но не ми се навлиза в детайли да обяснявам защо е абсурдно 8-) !


Питах днес един патрул и ми казаха, че до 8 било наред иначе щели да ми го вземат... От София съм.
И аз не съм чел такива неща по Интернет и за пръв път чувам за такова нещо... Ако има полицай в този форум дето се занимава с това ще е много хубаво.
b0xeR
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Сеп 2018, 00:13

Re: Позволена дължина на нож в България

Мнениеот dakota_ » 12 Сеп 2018, 14:33

Патрула е нашата "гордост", питал си точно тези, които "знаят" всичко 8-) Пита ли ги къде са получили тези инструкции :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Позволена дължина на нож в България

Мнениеот b0xeR » 12 Сеп 2018, 16:48

dakota_ написа:Патрула е нашата "гордост", питал си точно тези, които "знаят" всичко 8-) Пита ли ги къде са получили тези инструкции :mrgreen:


Това значи ли, че може да го носш със себе си? :o

П.С.
А и отделно те като не знаят и ме проверят, имат ли основание да ми го вземат? И ако кажат, че го искат, какво да им кажа, за да се защитя?
b0xeR
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Сеп 2018, 00:13

Re: Позволена дължина на нож в България

Мнениеот dakota_ » 12 Сеп 2018, 17:10

Като си купиш нож от магазина кой ти носи ножа, искаш разрешително от полицията, наемаш си транспорт да го откара у вас или го слагаш в чантата и се прибираш у вас? Като те спрат и искат да ти вземат ножа, ще трябва да издадат протокол за изземване и вътре ще пише по каква причина ти изземват ножа!
Други "актуални" въпроси имаш ли в тази връзка?
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Позволена дължина на нож в България

Мнениеот b0xeR » 12 Сеп 2018, 17:16

dakota_ написа:Като си купиш нож от магазина кой ти носи ножа, искаш разрешително от полицията, наемаш си транспорт да го откара у вас или го слагаш в чантата и се прибираш у вас? Като те спрат и искат да ти вземат ножа, ще трябва да издадат протокол за изземване и вътре ще пише по каква причина ти изземват ножа!
Други "актуални" въпроси имаш ли в тази връзка?


Благодаря, и извинявай за безпокойството! Просто исках да съм сигурен преди да дам луди пари за нова пеперуда в бъдеще
b0xeR
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Сеп 2018, 00:13

Re: Позволена дължина на нож в България

Мнениеот PAOLON » 07 Окт 2018, 22:29

dakota_ написа:Като си купиш нож от магазина кой ти носи ножа, искаш разрешително от полицията, наемаш си транспорт да го откара у вас или го слагаш в чантата и се прибираш у вас? Като те спрат и искат да ти вземат ножа, ще трябва да издадат протокол за изземване и вътре ще пише по каква причина ти изземват ножа!
Други "актуални" въпроси имаш ли в тази връзка?

Дакота, що така? Требе некъв ред да има. ;)
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17


Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron