Различно изплащане на дневни

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Различно изплащане на дневни

Мнениеот Poison88 » 15 Фев 2017, 21:12

Здравейте, заедно с още колеги от ОДто ми сме на курс и според заповедта, с която сме командировани, ни се полагат дневни пари. Проверихме в съответната наредба от самата заповед и става ясно, че сумата е 20лв за ден и установяваме, че на повечето колеги така са им изплатени, но нашата счетоводителка е решила по 6лв да ни бъдат изплатени, а не както е описано в съответната наредба.
При зададен въпрос защо в едни дирекции се спазва тази наредба, а в други не, не получихме много точен и ясен отговор.
Какво бихте ме посъветвали?
На първо четене се сещаме за една докладна с описание на заповедта и наредбата и т.н.
Poison88
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Сеп 2016, 12:48

Re: Различно изплащане на дневни

Мнениеот dakota_ » 15 Фев 2017, 23:45

Poison88 написа:Здравейте, заедно с още колеги от ОДто ми сме на курс и според заповедта, с която сме командировани, ни се полагат дневни пари. Проверихме в съответната наредба от самата заповед и става ясно, че сумата е 20лв за ден и установяваме, че на повечето колеги така са им изплатени, но нашата счетоводителка е решила по 6лв да ни бъдат изплатени, а не както е описано в съответната наредба.
При зададен въпрос защо в едни дирекции се спазва тази наредба, а в други не, не получихме много точен и ясен отговор.
Какво бихте ме посъветвали?
На първо четене се сещаме за една докладна с описание на заповедта и наредбата и т.н.


На първо четене не става ясно дали вече ви е платено по 6 лв. или счетоводителката само е решила да ви плати по 6 лв. и още не сте видели каква е сумата :)
Ти като съставиш АУАН на водач на МПС и водача на МПС не е съгласен с АУАН и получените неясни обяснения за съставянето... какви действия предприема водача на МПС срещу съставеният АУАН?
Счетоводителката е обикновен изпълнител от финансова служба и от нея нищо не зависи... От вас зависи, ако имате изплатена сума, която смятате, че по размер е незаконосъобразна, да възразите...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Различно изплащане на дневни

Мнениеот Poison88 » 16 Фев 2017, 01:24

Ясно.
Не са преведени, но ми каза по колко ще превеждат.
Poison88
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Сеп 2016, 12:48

Re: Различно изплащане на дневни

Мнениеот dakota_ » 16 Фев 2017, 09:39

Бях сигурен, че не са ви преведени парите :) Не ми става ясно как точно счетоводителката ти каза по колко пари ще ви преведат, обади ти се по телефона да ти каже или ти си се обаждал /ходил/ да питаш ;)
Изчакай да излезе заповедта да видиш, че каквото се полага ще бъде платено :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта