Затворете границите!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Затворете границите!

Мнениеот osata » 24 Яну 2017, 23:24

Тази тема отиде 30-40 години назад. Нещо по същество ще говорим ли? Или да изчакаме още два месеца, да тръгнат пак пресичанията на границата от юг на север и тогава :)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Затворете границите!

Мнениеот малкия » 31 Яну 2017, 10:21

dakota_ написа:
Хайде да не говориш от името на всички... знам, че е модерно да се говори от името на всички и в МВР! Синдикатите са си присвоили това право да говорят от името на всички в МВР ;) , но ти недей да казваш, че всички да са напуснали държавата по времето на комунистите. Примерно аз и семейството ми и през ум не ни е минавало да напуснем НРБ и да отидем ма живеем в страна от капиталистическият лагер... Познавам и други като нас и това респективно не означава всички, а само някои неудовлетворени от режима хора.
...


Ще си спестя коментара по отношение на тогавашния режим - не мисля, че му е тук мястото.
Но като съветваш другите, следвай и сам съветите си - хайде и ти да не говориш от името на всички и да не обобщаваш.
Лично аз членувам в синдикат, който досега е говорил само и единствено от името на членовете си. От твое име не съм си позволявал да говоря. ;)
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Затворете границите!

Мнениеот dakota_ » 31 Яну 2017, 10:57

малкия написа:
dakota_ написа:
Хайде да не говориш от името на всички... знам, че е модерно да се говори от името на всички и в МВР! Синдикатите са си присвоили това право да говорят от името на всички в МВР ;) , но ти недей да казваш, че всички да са напуснали държавата по времето на комунистите. Примерно аз и семейството ми и през ум не ни е минавало да напуснем НРБ и да отидем ма живеем в страна от капиталистическият лагер... Познавам и други като нас и това респективно не означава всички, а само някои неудовлетворени от режима хора.
...


Ще си спестя коментара по отношение на тогавашния режим - не мисля, че му е тук мястото.
Но като съветваш другите, следвай и сам съветите си - хайде и ти да не говориш от името на всички и да не обобщаваш.
Лично аз членувам в синдикат, който досега е говорил само и единствено от името на членовете си. От твое име не съм си позволявал да говоря. ;)


Ако се опиташ да се върнеш назад във времето, ти членуваш от самото начало в този синдикат и няма как да не се сетиш, че първият синдикален лидер "Щирлиц" говореше от името на всички в МВР, а повечето служители на МВР не бяхме съгласни с изказванията на Щирлиц. След "роенето" се появи друг лидер на твоят синдикат и нещата продължиха да се случват по същият начин ;)
До момента много колеги не знаем каква членска маса има вашият синдикат, каква членска маса има синдиката на Щирлиц и каква членска маса има синдиката на онова момче, което преди да направи синдикално ЕТ оглавяваше вашият синдикат.
За нашата дирекция имам информация колко заявления са подадени до директора за превод по банков път на членски внос към вашият синдикат... за синдиката на "Щирлиц" също имам някакви данни, който са срамно ниски, а за синдикалното ЕТ на ГГ е направо смешно да се говори, но всички ви допускат да преговаряте от името не на членската си маса, а от името на всички, защото промените, които налагате касаят не само членската ви маса, а всички до един служители на МВР!
При тази ситуация за мен синдикатите говорите от името на всички,ако не съм прав, кажи къде греша ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Затворете границите!

Мнениеот малкия » 31 Яну 2017, 13:22

Веднага.
Първо, бъркаш малко хронологията, но това в случая е без значение. Във всеки случай двамата споменати са били на ръководни длъжности при нас по-малко от година - двамата общо.
Второ. Не само синдикатите са допуснати да преговарят. В Съвета за социално партньорство по принцип и по закон трябва да участват и представители на служителите, нечленуващи в синдикати. Факт обаче е, че такива няма. Защо?
Колкото до броя на членовете... не виждам защо това трябва да те интересува, след като не си член, но какво пък - питай. За СФСМВР мога да отговоря - около 7 400. За останалите не ми е работа да отговарям.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Затворете границите!

Мнениеот малкия » 31 Яну 2017, 13:25

Между другото, като член на управително тяло на синдикална организация винаги ми се е искало да мога да договарям с ръководството на МВР неща, които да важат само за членовете на Федерацията. Не става не по моя вина. Ако дадеш акъл как да го направим, голямо черпене ще падне, да знаеш... :D
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Затворете границите!

Мнениеот dakota_ » 31 Яну 2017, 13:55

малкия написа:Между другото, като член на управително тяло на синдикална организация винаги ми се е искало да мога да договарям с ръководството на МВР неща, които да важат само за членовете на Федерацията. Не става не по моя вина. Ако дадеш акъл как да го направим, голямо черпене ще падне, да знаеш... :D


Знаеш, че аз не съм синдикалист и не мога да ти дам съвет как да постъпите, че договореното да важи само за синдикални членове. Има синдикати извън МВР, които договарят условия важещи само за техните синдикални членове...
От "цивилизацията" дойде на служба младо момче за инспектор... Преди е работел като счетоводител и ми каза, че при тях примерно членовете на КНСБ са договорили по-голям процент на прослужено време от тези, които не членуват в синдикат... същото било и в размера на отпуските....
В този ред на мисли, ако СФСМВР договори по-голям процент прослужено време и годишен платен отпуск за своите членове... сигурен съм, че членската маса от около 7400 дущи, лавинообразно ще нарасне на доста повече ;)
По въпроса, защо се интересувам от броя на членовете, ами няма как да не се интересувам кой синдикат кого представлява, защото има "синдикати" в МВР които представляват образно казано собственото си ръководно тяло... но се изказват наравно с вашият синдикат и дори създават затруднения с подмолни действия...Иначе аз не съм против синдикатите, но съм против действията на синдикатите, които пречат в МВР да стартират реални и необходими промени...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Затворете границите!

Мнениеот малкия » 01 Фев 2017, 10:38

От "реалните" и "необходими" промени дотук сме попречили на орязването на обезщетенията и отпуските...
Само ми посочи поне една "реална и необходима промяна" от предложените в "реформата" на Бъчварова.
Освен това за какви промени и реформи си говорим? Реформата в МВР не приключи ли през 2012-а? Поне така рапортува публично уважаваният от теб г-н Цветанов, а другият вице - Дянков потвърди.
Значи какво стана? През 2012-а Цветанов завърши "реформата". През 2014-2015-а Вучков продължи нещо уж завършено. През 2015-16-а Бъчварова и Горанов стовариха върху всичко голям самосвал л..на.
Не че тия преди тях бяха много читави.
Не като и Мишо Миков да не тръгна на съкращения, които нарече "оптимизация"
Не че на Бонев много му пукаше какво пише в законите (него визирах наскоро) и не си ги променяше със заповеди.
Ама съсипия като напоследък не е било.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Затворете границите!

Мнениеот dakota_ » 01 Фев 2017, 12:23

малкия написа:От "реалните" и "необходими" промени дотук сме попречили на орязването на обезщетенията и отпуските...
Само ми посочи поне една "реална и необходима промяна" от предложените в "реформата" на Бъчварова.
Освен това за какви промени и реформи си говорим? Реформата в МВР не приключи ли през 2012-а? Поне така рапортува публично уважаваният от теб г-н Цветанов, а другият вице - Дянков потвърди.
Значи какво стана? През 2012-а Цветанов завърши "реформата". През 2014-2015-а Вучков продължи нещо уж завършено. През 2015-16-а Бъчварова и Горанов стовариха върху всичко голям самосвал л..на.
Не че тия преди тях бяха много читави.
Не като и Мишо Миков да не тръгна на съкращения, които нарече "оптимизация"
Не че на Бонев много му пукаше какво пише в законите (него визирах наскоро) и не си ги променяше със заповеди.
Ама съсипия като напоследък не е било.


Какво ви пречи орязването на обезщетенията и отпуските за новоназначените служители на МВР? Какъв е проблема този, който ще кандидатства за служител на МВР да се запознае предварително с условията за служба в МВР и да прецени дали да подава документи за служител на МВР или да потърси работа на друго място, ако за него най-важно и водещо е обезщетението и отпуските?
Миков може да не беше добър министър, но го поздравявам, че не се върза на синдикалните искания за парични увеличения и макар да знаеше, че БСП си заминава от власт не се "излигави' да одобри такива синдикални искания! Михов закри жандармерията в Разград и Хасково и това беше едно правилно решение да се закрие нещо абсолютно ненужно... Спомням си какво ръсеха по ТВ студия двама малоумни новобранци представящи се от СФСМВР ;) Какви апокалиптични картини рисуваха, ако се закрият жандармериите в Разград и Хасково... Всъщност нищо не се сбъдна освен това, че МВР се освободи от едни неангажирани с работа хора и желаещите да служат ги поехме в управленията и ги направихме полицаи... Повечето от тях след това си забравиха обещанията и бързо се спасиха да служат по родните си места, но ние сме свикнали да ни лъжат... 8-)
Най-големият изрод за МВР беше Бонев, по негово време се въведе "реподбора" и по негово време системата изхвърли на улицата много професионалисти и ги определи като непригодни за служба в МВР... С този инструмент на "реподбора" се даде в ръцете на властимащите идеалната възможност да се саморазправят с всеки, който изразява собствено мнение и не е съгласен с глупостите, които се вършат около него.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Затворете границите!

Мнениеот малкия » 01 Фев 2017, 13:50

Ще ти кажа какво ми пречи.
Само преди това да те подсетя, че пътища и ГКПП се блокираха не заради новоназначени - а щото Влади (същият, дето навремето депутатска заплата не му стигаше да си храни семейството) искаше да ореже обезщетенията на всички. Помниш ли? Чак накрая госпожата взе да го усуква - ама само за новоназначени щяло било да бъде. ;)
За отпуските изцепката беше още по-голяма - там докрая ставаше дума за всички.
Сега на въпроса какво ми пречи, че щяло да бъде за новоназначени.
Паметта ми пречи.
Февруари 2015-а, Веселин Вучков - по ЗДСл ще се назначават само новоназначени.
Октомври 2016-а, Румяна Бъчварова - по ЗДСЛ се преобразуват служебните правоотношения на всички.
Ей това ми пречи най-много от всичко. Не им вярвам.
За Миков пропускаш нещо. Как освен жандармерията бастиса "гаровата полиция". Ако не е била хубава, що ли германците още си я пазят...
За Бонев съм съгласен, при това далеч не само заради реподбора.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Затворете границите!

Мнениеот dakota_ » 01 Фев 2017, 14:20

малкия написа:Ще ти кажа какво ми пречи.
Само преди това да те подсетя, че пътища и ГКПП се блокираха не заради новоназначени - а щото Влади (същият, дето навремето депутатска заплата не му стигаше да си храни семейството) искаше да ореже обезщетенията на всички. Помниш ли? Чак накрая госпожата взе да го усуква - ама само за новоназначени щяло било да бъде. ;)
За отпуските изцепката беше още по-голяма - там докрая ставаше дума за всички.
Сега на въпроса какво ми пречи, че щяло да бъде за новоназначени.
Паметта ми пречи.
Февруари 2015-а, Веселин Вучков - по ЗДСл ще се назначават само новоназначени.
Октомври 2016-а, Румяна Бъчварова - по ЗДСЛ се преобразуват служебните правоотношения на всички.
Ей това ми пречи най-много от всичко. Не им вярвам.
За Миков пропускаш нещо. Как освен жандармерията бастиса "гаровата полиция". Ако не е била хубава, що ли германците още си я пазят...
За Бонев съм съгласен, при това далеч не само заради реподбора.


За Бонев мога цяла лекция да изнеса, защото съм му сърбал "попарата" и знам толкова много за него...но не е за форума. Имах възможност да му кажа лично в очите всичко каквото мисля за него като човек и като бивш министър...вече не беше министър, а ми беше прилегнал в един удобен случай и можех спокойно да поговоря с него без да се налага да спазвам служебната субординация...
Миков бастиса "гаровата полиция", но всъщност бастиса нещо, което беше бастисано и вегетираше... Не искам да правя аналог с Германия, защото като хора сме различни, манталитета ни е различен и респективно и качеството на полицията ни е различно в двете държави.
По времето на Бай Тошо имаше "гарова милиция", но това не попречи да се случат атентата на гара Буново, не попречи за взривяване на бомбата в чакалнята на Пловдивската гара...инцидентите в Айтос...
Много трудно се противодейства на терористични актове и дори транспортен взвод да пътува във всеки влак пак не е сигурно, че няма да избухне бомба...
Предполагам си се качвал във влак и си виждал ПСВ чекиджии да спят в първото купе и то не да подремват, а да спят като заклани през работно време по време на смяна... на едни такива заспали се бях пресегнал и бях взела кожена папка с документи от купето, имам ги и на снимка... Ако е да имаме такава "гарова" полиция....не сме толкова богата държава, че да си позволим такова разхищение на средства...
А относно недоверието ти, аз също не им вярвам, но от някъде трябва да се започне... опитаха да правят промени и в АМВР, там пак не бяхте съгласни, а доводите за несъгласие бяха повече от несериозни... Иначе за хора като мен на моята служба и възраст това е идеалният вариант да няма никакви промени, но някак ми пука за тези, които ще останат да служат след мен....
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Предишна

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron