Затворете границите!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Затворете границите!

Мнениеот Kose » 13 Яну 2017, 14:49

Моля затворете границите да спрат да идват тези бежанци!!!
Посете новият ми сайт! http://www.computer.free.bg Регистрирайте се във форума!
Kose
Нов
Нов
 
Мнения: 17
Регистриран на: 30 Дек 2015, 22:17

Re: Затворете границите!

Мнениеот Митев » 15 Яну 2017, 19:36

Не само да затворят границата, но и да се държат като хора с българите.
Преди лошото време отидохме с приятели на разходка и малко офроуд на южната граница и щяха да ни изтрепят граничарите.
Дойдоха трима униформени бабаити с една джипка, без да кажат добър ден без нищо се развикаха какво правим на границата. Целият багаж ни беше изтръскан от саковете на земята, взеха ни личните карти, обадиха се на някой шеф по телефона да диктуват имената ни и ЕГН -то. После ни написаха по един протокол и ни казаха да изчезваме веднага, че да не ни гръмнат по грешка.
Може ли такава простотия без нищо да сме направили да ни направят на маймуни все едно сме престъпници. Бахти смотаните граничари, бахти унижението.
Митев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 42
Регистриран на: 22 Мар 2016, 21:17

Re: Затворете границите!

Мнениеот XXX1 » 15 Яну 2017, 21:24

Митев написа:Не само да затворят границата, но и да се държат като хора с българите.
Преди лошото време отидохме с приятели на разходка и малко офроуд на южната граница и щяха да ни изтрепят граничарите.
Дойдоха трима униформени бабаити с една джипка, без да кажат добър ден без нищо се развикаха какво правим на границата. Целият багаж ни беше изтръскан от саковете на земята, взеха ни личните карти, обадиха се на някой шеф по телефона да диктуват имената ни и ЕГН -то. После ни написаха по един протокол и ни казаха да изчезваме веднага, че да не ни гръмнат по грешка.
Може ли такава простотия без нищо да сме направили да ни направят на маймуни все едно сме престъпници. Бахти смотаните граничари, бахти унижението.


А какво правите с джипа в граничен район...незнам къде сте ходили, може и близко до граничната полоса да сте шофирали. Аз също съм фен на офф-роуда но никога не ходя да карам по границите, има достатъчно други места за шофиране.
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Re: Затворете границите!

Мнениеот dakota_ » 15 Яну 2017, 22:45

Митев написа:Не само да затворят границата, но и да се държат като хора с българите.
Преди лошото време отидохме с приятели на разходка и малко офроуд на южната граница и щяха да ни изтрепят граничарите.
Дойдоха трима униформени бабаити с една джипка, без да кажат добър ден без нищо се развикаха какво правим на границата. Целият багаж ни беше изтръскан от саковете на земята, взеха ни личните карти, обадиха се на някой шеф по телефона да диктуват имената ни и ЕГН -то. После ни написаха по един протокол и ни казаха да изчезваме веднага, че да не ни гръмнат по грешка.
Може ли такава простотия без нищо да сме направили да ни направят на маймуни все едно сме престъпници. Бахти смотаните граничари, бахти унижението.


Какъв добър ден да ти кажат? Ти, на неканен гостенин добър ден казва ли или го питаш за какво се е домъкнал в къщата ти.
Като сте ходили по граничната ивица обадихте ли се на хазаите на района /РДГП/ по местонахождение? Да обявите намеренията си да посетите района на границата, да представите списък на групата, да получите някои указания в тази връзка и чак тогава да се разхождате по границата. Това да не е да се разхождаш по "Руски" и да джиткаш с джипа си където пожелаеш...Чувал ли си приказката, незваный гость хуже татарина...
Добре, че само с предупредителни протоколи сте минали! Тримата "бабаити" е могло е да ви загреят и вратовете...
Ако не е голяма тайна къде се развива действието, в коя част на южна граница... видяхте ли някъде едни циментови "кубчета" с номера на тях .... някои ги мислят за гробове на загинали граничари и поднасят цветя 8-) ... всъщност са гранични пирамиди и около тях нямате работа...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Затворете границите!

Мнениеот Митев » 15 Яну 2017, 23:14

На българска територия сме не сме на гости на друга държава, аз съм българин като теб.
Границата е достъпна, нищо лошо не правим, само обикаляхме, пекнахме малко мезе на една скаричка да хапнем, почистихме си и дойдоха тия тримата да се правят на нинджи.
Къде пише да се обадждаме и какво е това РДГП, че да се обаждаме в свободна зона се движим на наша територия. Те да имаха късмет да ни набият да видиш тогава какво щеше да им се случи. Знам какво е гранична пирамида, не е граничарски гроб :) Тарашиха ни около 231 пирамида. Няма протокол за тараша, няма нищо, все едно сме кучета не български граждани.
Митев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 42
Регистриран на: 22 Мар 2016, 21:17

Re: Затворете границите!

Мнениеот Border_Officer » 15 Яну 2017, 23:41

Митев написа:На българска територия сме не сме на гости на друга държава, аз съм българин като теб.
Границата е достъпна, нищо лошо не правим, само обикаляхме, пекнахме малко мезе на една скаричка да хапнем, почистихме си и дойдоха тия тримата да се правят на нинджи.
Къде пише да се обадждаме и какво е това РДГП, че да се обаждаме в свободна зона се движим на наша територия. Те да имаха късмет да ни набият да видиш тогава какво щеше да им се случи. Знам какво е гранична пирамида, не е граничарски гроб :) Тарашиха ни около 231 пирамида. Няма протокол за тараша, няма нищо, все едно сме кучета не български граждани.


Докато не ви проверят никой не ви знае какви граждани сте, ако е имало по-мургави от вас не се чуди :D По тия райони мирише лошо и е пълно с черно. Като чета и до коя пирамида сте били да се чуди човек какво сте правили в тази пустош, като там няма къде завет да си направиш и на сушина да се скриеш. Зимно време студ и вятър, лятно време пек и мор от горещина наоколо.
Като ходите друг път по тия места задължително един телефон до дежурният в ГПУ-то, това е като районното ви управление ;) а РДГП е като Областната ви Дирекция на МВР ;)
Хем да ви знаят, че сте там, хем да не създавате работа на наряда да ви гони от границата. Има една гранична ивица, по която нямате работа.
Убедил си се на място, че границата се пази добре, остава да кажеш само хареса ли ти на браздата :)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Затворете границите!

Мнениеот Митев » 16 Яну 2017, 21:32

Не ходя за първи път, харесва ми, но на много прости граничари попаднахме. Правят се на голямата работа, а джипа им скапан и приказките им като на селски бекове.
Митев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 42
Регистриран на: 22 Мар 2016, 21:17

Re: Затворете границите!

Мнениеот osata » 16 Яну 2017, 21:48

Те много хора ходят така на "пикници" за да огледат и проверят къде какво има, че предлагането за "трафик" е на много добра цена и много "селски бекове" като им кажат 2000 евро и вече ровят в mobile.bg да си търсят нов таралясник. Ей така минават 100-150 км от домът си, че да си опекат наденица, носят си и радиостанции, и хексакоптери с камери, че да снимат пейзажа докато пекат наденицата..... че някои даже и медийни герои стават.....
Хайде със здраве, другия път може да се паднат от "градската" група ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Затворете границите!

Мнениеот m-r_Vekilski » 16 Яну 2017, 22:00

Митев написа:На българска територия сме не сме на гости на друга държава, аз съм българин като теб.
Границата е достъпна, нищо лошо не правим, само обикаляхме, пекнахме малко мезе на една скаричка да хапнем, почистихме си и дойдоха тия тримата да се правят на нинджи.
Къде пише да се обадждаме и какво е това РДГП, че да се обаждаме в свободна зона се движим на наша територия. Те да имаха късмет да ни набият да видиш тогава какво щеше да им се случи. Знам какво е гранична пирамида, не е граничарски гроб :) Тарашиха ни около 231 пирамида. Няма протокол за тараша, няма нищо, все едно сме кучета не български граждани.

И дядо ти преди много години сигурно е мислил така,но знаеш какво е станало с него!
Я сподели до къде докара делата покрай него ?
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Затворете границите!

Мнениеот Митев » 16 Яну 2017, 23:39

Живота на дядо ми е бил провален от комунистическият терор. Зверове са охранявали границата и са държали насила затворени български граждани имащи желание да не живеят в комунистическо робство.
Граничарите са избивали хора като дядо ми и са получавали награди за това. Лов на хора с кучета и стрелба по човеци потърсили свобода извън държавата.
Дадоха жълти стотинки и жалихме сумата с адвоката, още няма окончателно решние по въпроса.
Митев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 42
Регистриран на: 22 Мар 2016, 21:17

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта