Затворете границите!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Затворете границите!

Мнениеот dakota_ » 17 Яну 2017, 12:40

Митев написа:Живота на дядо ми е бил провален от комунистическият терор. Зверове са охранявали границата и са държали насила затворени български граждани имащи желание да не живеят в комунистическо робство.
Граничарите са избивали хора като дядо ми и са получавали награди за това. Лов на хора с кучета и стрелба по човеци потърсили свобода извън държавата.
Дадоха жълти стотинки и жалихме сумата с адвоката, още няма окончателно решние по въпроса.


Живота на дядо ти е бил провален от неговите действия срещу тогава действащите закони в НРБ!
Дядо ти е решил да пресече незаконно държавната граница, която по онова време се охраняваше с телени заграждения, технически съоръжения и жива сила.
Дядо ти е извършил престъпление по НК и е бил съден за това. В страната както преди, така и сега е имало и има изградени ГКПП през които се влиза и излиза от страната.
Имаше първа, втора гранична зона, имаше изисквания за разрешителни при посещението на тези гранични зони... дядо ти е минал без разрешение в тези зони, на всичкото отгоре е стигнал до граничните съоръжения за охрана на държавната граница и с действията си е предизвикал призваните да охраняват ДГ да си свършат работата по закон!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Затворете границите!

Мнениеот Митев » 20 Яну 2017, 14:37

Дядо ми, ако е имал шанс да напусне свободно държавата нямало да се опитва да бяга през границата. Не са давали комунистите да се ходи в капиталистическа държава, иначе всички да се бяха спасили тогава зад граница.
Разбирам да се пази границата да не влиза всеки, но не разбирам каква е била тази простотия да искаш да излезеш свободно през граничен пункт и да не ти разрешават. Да излизат граничари с кучета на лов за хора и да ги убиват.
Такива заслужават да умират до девето коляно.
Митев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 42
Регистриран на: 22 Мар 2016, 21:17

Re: Затворете границите!

Мнениеот dakota_ » 20 Яну 2017, 19:27

Митев написа:Дядо ми, ако е имал шанс да напусне свободно държавата нямало да се опитва да бяга през границата. Не са давали комунистите да се ходи в капиталистическа държава, иначе всички да се бяха спасили тогава зад граница.
Разбирам да се пази границата да не влиза всеки, но не разбирам каква е била тази простотия да искаш да излезеш свободно през граничен пункт и да не ти разрешават. Да излизат граничари с кучета на лов за хора и да ги убиват.
Такива заслужават да умират до девето коляно.


Хайде да не говориш от името на всички... знам, че е модерно да се говори от името на всички и в МВР! Синдикатите са си присвоили това право да говорят от името на всички в МВР ;) , но ти недей да казваш, че всички да са напуснали държавата по времето на комунистите. Примерно аз и семейството ми и през ум не ни е минавало да напуснем НРБ и да отидем ма живеем в страна от капиталистическият лагер... Познавам и други като нас и това респективно не означава всички, а само някои неудовлетворени от режима хора.
По онова време имаше действащ НК на НРБ и по памет дано не греша дядо ти е извършил престъпление по чл.279 от НК на НРБ и според това какво е работил и какви характеристични данни е имал може да са му добавили и някои от чл. 104 и 108 от НК... да имат с какво да се занимават и тези от борбата с идеологическата диверсия на империализма...
Просто такова е било държавното устройство и такива са били законите в НРБ!
Дядо ти е поел риска да наруши законите на НРБ и му е била наложена съответната санкция според действащото законодателство.
Тези, които си позволяваш да кълнеш до девето коляно,ако са били изпуснали дядо ти да се прехвърли от другата страна преодолявайки охраната и граничните заграждения са щели да бъдат наказани. Командира на заставата допуснал да премине дядо ти през заграждението на момента го понижават в длъжност и звание...според зависи може да го изключат от партията и да отровят живота на поне 2-3 човека в тази връзка.
За това си подбирай думите и мисли какво пожелаваш на едни хора, които са си изпълнявали съвестно и отговорно професионалните задължения!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Затворете границите!

Мнениеот Митев » 20 Яну 2017, 22:01

dakota_ написа:По онова време имаше действащ НК на НРБ и по памет дано не греша дядо ти е извършил престъпление по чл.279 от НК на НРБ и според това какво е работил и какви характеристични данни е имал може да са му добавили и някои от чл. 104 и 108 от НК... да имат с какво да се занимават и тези от борбата с идеологическата диверсия на империализма...
Просто такова е било държавното устройство и такива са били законите в НРБ!


По този член е съден дядо ми и са добавили и 108 явно да го закопаят такива като теб.
Ти си много навътре в нещата и ако си тероризирал хора по тези членове не си с нищо по-различен от палачите на дядо ми.
Просто държавното устройство е било терористично и всички, които не са били съгласни с комунистическият терор са били преследвани и съдени от хора като теб.
За това ти е било гот в НРБ и за това не си искал да мърдаш, ти си слугувал на червените боклуци!
Митев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 42
Регистриран на: 22 Мар 2016, 21:17

Re: Затворете границите!

Мнениеот Border_Officer » 21 Яну 2017, 19:55

Митев написа:Дядо ми, ако е имал шанс да напусне свободно държавата нямало да се опитва да бяга през границата. Не са давали комунистите да се ходи в капиталистическа държава, иначе всички да се бяха спасили тогава зад граница.
Разбирам да се пази границата да не влиза всеки, но не разбирам каква е била тази простотия да искаш да излезеш свободно през граничен пункт и да не ти разрешават. Да излизат граничари с кучета на лов за хора и да ги убиват.
Такива заслужават да умират до девето коляно.


Глупостта на дядо ти и илюзиите, че границата ни е слабо охранявана и лесна за преминаване са му объркали живота.
Много чужденци предимно чехи и германци водени от същите илюзии са изпадали в ситуацията на дядо ти. Някои от тях са намирали смъртта си при опитите си да напуснат нелегално границата на НРБ.
Приеми, че дядо ти е бил късметлия като е останал жив. По онова време на границата граничарите бяхме единствените в държавата, които имахме законното право да изпълняваме смъртни присъди на място на граничната бразда!
Може да ти прозвучи цинично и грубо, но явно бързо са го заловили и не е създал затруднения на граничният наряд, за това е останал жив.
Ние не излизахме на лов за хора, хората влизаха и напускаха предите на страната ни през законните ГКПП! Ние издирвахме и задържаме нарушителите на закона решили да преминат незаконно границата. Ако мислиш, че ни е било кеф да търчим по нощите и понякога по 3-4 дни да не подгъваме крак, а да издирваме такива като дядо ти решили да си правят кефа на наш гръб, объркал си рейса. Води си делата, обжалвай решенията на съда, но не съди никой, който си е вършил работата по онова време!
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Затворете границите!

Мнениеот XXX1 » 21 Яну 2017, 20:48

Митев написа:
dakota_ написа:По онова време имаше действащ НК на НРБ и по памет дано не греша дядо ти е извършил престъпление по чл.279 от НК на НРБ и според това какво е работил и какви характеристични данни е имал може да са му добавили и някои от чл. 104 и 108 от НК... да имат с какво да се занимават и тези от борбата с идеологическата диверсия на империализма...
Просто такова е било държавното устройство и такива са били законите в НРБ!


По този член е съден дядо ми и са добавили и 108 явно да го закопаят такива като теб.
Ти си много навътре в нещата и ако си тероризирал хора по тези членове не си с нищо по-различен от палачите на дядо ми.
Просто държавното устройство е било терористично и всички, които не са били съгласни с комунистическият терор са били преследвани и съдени от хора като теб.
За това ти е било гот в НРБ и за това не си искал да мърдаш, ти си слугувал на червените боклуци!

Съжалявам за това, което се е случило на дядо ти, но има една много хубава народна поговорка - "Да бе мирно седяло, не би чудо видяло...". Колкото до режима по онова време - какъв терор, какви червени боклуци? Защо си мислиш, че повечето хора не са били съгласни с режима по онова време, вероятно си мислиш, че само по-възрастните, които са живели по онова време го одобряват? Ето аз например съм един млад човек, бях малък по онова време, но спомените ми са че тогава държавата беше в пъти по-добре от сега. Имаше хляб и работа за всички, имаше безплатно образование, безплатно здравеопазване, България беше силна страна с работеща икономика, силни въоръжени сили и МВР. Какво ни е по-доброто сега - болниците се превърнаха в частни дружества, ако не си платиш може да си умреш, хора с висше образование ровят по кофите, повечето от младите хора като мен отдавна напуснаха страната...не ми се изброява още, защото е много, но категорично не съм съгласен, че режима тогава бил "терор", по скоро сега е така и ни управлява мафия.
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Re: Затворете границите!

Мнениеот dakota_ » 21 Яну 2017, 22:12

XXX1 написа:
Митев написа:
dakota_ написа:По онова време имаше действащ НК на НРБ и по памет дано не греша дядо ти е извършил престъпление по чл.279 от НК на НРБ и според това какво е работил и какви характеристични данни е имал може да са му добавили и някои от чл. 104 и 108 от НК... да имат с какво да се занимават и тези от борбата с идеологическата диверсия на империализма...
Просто такова е било държавното устройство и такива са били законите в НРБ!


По този член е съден дядо ми и са добавили и 108 явно да го закопаят такива като теб.
Ти си много навътре в нещата и ако си тероризирал хора по тези членове не си с нищо по-различен от палачите на дядо ми.
Просто държавното устройство е било терористично и всички, които не са били съгласни с комунистическият терор са били преследвани и съдени от хора като теб.
За това ти е било гот в НРБ и за това не си искал да мърдаш, ти си слугувал на червените боклуци!

Съжалявам за това, което се е случило на дядо ти, но има една много хубава народна поговорка - "Да бе мирно седяло, не би чудо видяло...". Колкото до режима по онова време - какъв терор, какви червени боклуци? Защо си мислиш, че повечето хора не са били съгласни с режима по онова време, вероятно си мислиш, че само по-възрастните, които са живели по онова време го одобряват? Ето аз например съм един млад човек, бях малък по онова време, но спомените ми са че тогава държавата беше в пъти по-добре от сега. Имаше хляб и работа за всички, имаше безплатно образование, безплатно здравеопазване, България беше силна страна с работеща икономика, силни въоръжени сили и МВР. Какво ни е по-доброто сега - болниците се превърнаха в частни дружества, ако не си платиш може да си умреш, хора с висше образование ровят по кофите, повечето от младите хора като мен отдавна напуснаха страната...не ми се изброява още, защото е много, но категорично не съм съгласен, че режима тогава бил "терор", по скоро сега е така и ни управлява мафия.


Ето един цитат какво казва един човек за живота си по онова време: http://trafficnews.bg/referendum/news/18720/
До 30 години съм живял много бедно.
Когато мама изпържеше яйца, бях много щастлив. Майка ми ми викаше, че съм картофено момченце, защото ядях само пържени картофи и една кофичка кисело мляко. Знам как се копае нива, как се жъне, как се сее. Месо ядях само на 24 май. Тогава мама правеше агнешко и то взимаше плешка. До 30 години съм гладувал.

Като чета това и ме напушва смях, защото е роден през 1959 год. няколко години преди мен и за мен този човек лъже, че е гладувал 8-)
По онова време никой не гладуваше, може да нямаше всичко по магазините, но гладуващи хора нямаше.
България от една предимно селска държава по времето на т.н комунизъм се превръща в индустриална държава. Ако човек се разрови из нета няма начин да не намери анкети, в които задават въпроса - Кога е било по-добре да се живее в БГ, по времето на управлението на БКП или след падането на БКП от власт... отговорите в процентно съотношение клонят в полза на онова "лошото" време, когато управляваше БКП.
Всичко това е така, защото политиците до момента не успяха да покажат и да предложат на хората нищо по-добро от онова, което беше по времето на Живков.
По времето на Живков един киловат ток струваше 2 стотинки, един кубик питейна вода струваше 4 стотинки и засичаха водомерите на три месеца. за кражба на ток и вода не се чуваше, защото никой не помисляше да краде това, което можеше да си купи без всякакви затруднения... Месечно ток у дома ползвахме за около 5-6 лв. и ако сметката доближеше 10 лв. тате казваше,че сме разсипници... Парното на един средно голям апартамент беше около 15-18 лв. месечно...Градският транспорт беше 3 стотинки, после стана 4 стотинки, после стана 6 стотинки... една вафла струваше 5 стотинки, една боза 6 стотинки...
Като ти даде майка ти 50 стотинки за закуска ти стигаха и за обяд, та на това, ако някой му каже, че е гладувал грях му на душата!
Репресии и зверства е имало до около края на 60-те години... били са насочени към "инакомислещите", но такива репресии е имало не само в БГ.
Не вярвам някой да не се съгласи, че преди 89-та година имаше ред и сигурност в държавата. Не вярвам някой да отрече, че образованието беше на много високо ниво и с постиженията ни в сферата на здравеопазването бяхме смаяли света. Като цяло болшинството от хората живееха добре и от петилетка на петилетка се усещаше, че живота става все по-добър.
В момента всеки може да каже за себе си как живее и кога е било по-добре. Лично аз благодаря на Бог съм бил добре и преди и сега. Не съм лягал гладен и жаден и не знам какво е недоимък.
Не искам да се връща старият строй, но и не искам никой да ми казва, че съм живял по-зле по време на старият строй.
Работата ми е такава, че като съм я избирал, сам и доброволно съм се ценил да стана държавен слуга и да слугувам на държавата. Каквото е държавното устройство, каквито са законите в страната ги спазвам и слугувам. Ако не ми харесва, никой не ме държи на сила да съм държавен слуга, мога по всяко време да си бия шута и да отида да работя на друго място!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Затворете границите!

Мнениеот kermit » 22 Яну 2017, 22:48

dakota_ написа:
Митев написа:Дядо ми, ако е имал шанс да напусне свободно държавата нямало да се опитва да бяга през границата. Не са давали комунистите да се ходи в капиталистическа държава, иначе всички да се бяха спасили тогава зад граница.
Разбирам да се пази границата да не влиза всеки, но не разбирам каква е била тази простотия да искаш да излезеш свободно през граничен пункт и да не ти разрешават. Да излизат граничари с кучета на лов за хора и да ги убиват.
Такива заслужават да умират до девето коляно.


Хайде да не говориш от името на всички... знам, че е модерно да се говори от името на всички и в МВР! Синдикатите са си присвоили това право да говорят от името на всички в МВР ;) , но ти недей да казваш, че всички да са напуснали държавата по времето на комунистите. Примерно аз и семейството ми и през ум не ни е минавало да напуснем НРБ и да отидем ма живеем в страна от капиталистическият лагер... Познавам и други като нас и това респективно не означава всички, а само някои неудовлетворени от режима хора.
По онова време имаше действащ НК на НРБ и по памет дано не греша дядо ти е извършил престъпление по чл.279 от НК на НРБ и според това какво е работил и какви характеристични данни е имал може да са му добавили и някои от чл. 104 и 108 от НК... да имат с какво да се занимават и тези от борбата с идеологическата диверсия на империализма...
Просто такова е било държавното устройство и такива са били законите в НРБ!
Дядо ти е поел риска да наруши законите на НРБ и му е била наложена съответната санкция според действащото законодателство.
Тези, които си позволяваш да кълнеш до девето коляно,ако са били изпуснали дядо ти да се прехвърли от другата страна преодолявайки охраната и граничните заграждения са щели да бъдат наказани. Командира на заставата допуснал да премине дядо ти през заграждението на момента го понижават в длъжност и звание...според зависи може да го изключат от партията и да отровят живота на поне 2-3 човека в тази връзка.
За това си подбирай думите и мисли какво пожелаваш на едни хора, които са си изпълнявали съвестно и отговорно професионалните задължения!


На теб 3/4 от живота ти е минал в МВР, ти си увреден човек, мозъка ти е промит и ти не можеш да мислиш като човек, а само като милиционер.
Хора като теб завършили СМУ и Магнаурската школа в Симеоново все още останали на служба трябва да минете през ТЕЛК да ви освидетелстват и да ви освободят от работа. Ти милееш за времето, когато са избивали невинни хора по границата, ти наричаш инакомислещи мислещите и умни хора, които са ненавиждали комунистите и са търсели спасение извън границата по всякакъв начин.
Ти можеш ли да общуваш нормално като човек с хора, които не са милиционери и не мислят като милиционери.
Ти наясно ли си, че приеха закон за престъпната комуническа партия в България и такива като теб, които защитават престъпленията извършени от комунистите трябва да бъдат изправени на съд.
Командира на заствата е бил главатар на въоръжена банда за убиване на хора.
Ти срам нямаш ли пред паметта на този човек пострадал от комунистите. Такива като теб трябваше отдавна да са в пенсия и да сте освидетелствани от психиатрични ТЕЛК-ове, вие милиционерите нямате човешко мислене.
kermit
Полицай
Полицай
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Дек 2015, 17:40

Re: Затворете границите!

Мнениеот Border_Officer » 23 Яну 2017, 16:32

kermit написа:Ти наясно ли си, че приеха закон за престъпната комуническа партия в България и такива като теб, които защитават престъпленията извършени от комунистите трябва да бъдат изправени на съд.
Командира на заствата е бил главатар на въоръжена банда за убиване на хора.
Ти срам нямаш ли пред паметта на този човек пострадал от комунистите. Такива като теб трябваше отдавна да са в пенсия и да сте освидетелствани от психиатрични ТЕЛК-ове, вие милиционерите нямате човешко мислене.


Не съм юрист, но явно се справям по-добре от теб със законите ;)
Чл. 2. (1) Ръководствата и ръководните дейци на Българската комунистическа партия са отговорни за:
1. целенасоченото и преднамереното унищожаване на традиционните ценности на европейската цивилизация;
2. съзнателното нарушаване на основните човешки права и свободи;
3. безпрецедентната разправа с народните представители от ХХV Народно събрание и всички невинно осъдени от така наречения "Народен съд";
4. моралния и икономическия упадък на държавата;
5. установяването на централизирано директивно управление на икономиката, довело я до разруха;
6. погазването и отмяната на традиционни принципи на правото на собственост;
7. рушенето на моралните ценности на народа и посегателството срещу религиозните му свободи;
8. провеждането на непрекъснат терор срещу несъгласните със системата на управление и срещу цели групи от населението;
9. злоупотребата с възпитанието, образованието, науката и културата за политически и идеологически цели, включително мотивиране и оправдаване на изброените по-горе действия;
10. безогледното унищожаване на природата.
(2) Комунистическият режим е отговорен за това, че:
1. отнемаше на гражданите всяка възможност за свободна изява на политическата воля, като ги принуждаваше да крият своята преценка за положението в страната и ги принуждаваше да изразяват публично съгласие за факти и обстоятелства с пълното съзнание за тяхната невярност и дори това, че те представляват престъпления; това то постигаше чрез преследване и заплахи от преследване към отделната личност, нейното семейство и близки;
2. системно нарушаваше основните човешки права, като потискаше и цели групи от населението, обособени по политически, социален, религиозен или етнически признак, въпреки че Народна република България още през 1970 г. се присъедини към международни актове по правата на човека;
3. нарушаваше основните принципи на демократичната и правова държава, международните договори и действащите закони, като с това поставяше интересите на комунистическата партия и нейните представители над закона;
4. при преследванията срещу гражданите използваше всички възможности на властта, като:
а) екзекуции, нечовешки затворнически режим, лагери за принудителен труд, мъчения, подлагане на жестоки насилия;
б) освидетелстване или настаняване в психиатрични заведения, като средство за политически репресии;
в) лишаване от право на собственост;
г) възпрепятстване и забрана за получаване на образование и упражняване на професия;
д) възпрепятстване на свободното движение във и извън страната;
е) лишаване от гражданство;
5. безнаказано се извършваха престъпления и се предоставяха незаконни предимства на лица, които вземаха участие в престъпления и преследвания на други лица;
6. подчиняваше интересите на страната на чужда държава до степен на обезличаване на националното достойнство и практическа загуба на държавен суверенитет.


Аз съм бил главатар на въоръжена банда за убиване на хора, даже и по-нагоре в йерархията съм бил, но са пропуснали да ни споменат в закона :lol: Дори в момента повечето ми колеги в гранична са минали през заставите, някои са били главатари на банди, други са били редови четници в бандите :mrgreen: Дупе да ти е яко, ако попаднеш в ръцете на някои от нас 8-)
Аз лично не бих си мърсил ръцете с такъв като теб, но знаели човек, може да се намери някой желаещ да те масажира и да ти пусне "тока" към мозъка :lol:
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Затворете границите!

Мнениеот Митев » 23 Яну 2017, 18:33

kermit написа:На теб 3/4 от живота ти е минал в МВР, ти си увреден човек, мозъка ти е промит и ти не можеш да мислиш като човек, а само като милиционер.
Хора като теб завършили СМУ и Магнаурската школа в Симеоново все още останали на служба трябва да минете през ТЕЛК да ви освидетелстват и да ви освободят от работа. Ти милееш за времето, когато са избивали невинни хора по границата, ти наричаш инакомислещи мислещите и умни хора, които са ненавиждали комунистите и са търсели спасение извън границата по всякакъв начин.
Ти можеш ли да общуваш нормално като човек с хора, които не са милиционери и не мислят като милиционери.
Ти наясно ли си, че приеха закон за престъпната комуническа партия в България и такива като теб, които защитават престъпленията извършени от комунистите трябва да бъдат изправени на съд.
Командира на заствата е бил главатар на въоръжена банда за убиване на хора.
Ти срам нямаш ли пред паметта на този човек пострадал от комунистите. Такива като теб трябваше отдавна да са в пенсия и да сте освидетелствани от психиатрични ТЕЛК-ове, вие милиционерите нямате човешко мислене.


Още един истински полицай, който отрича милицията и бандитите в униформи по границата убивали хора решили да потърсят свобода.
Дядо за милицията казваше - голямо, дебело, препасано в бело и много изпростело.
Комунистите не са направили никаква индустриална държава, а сринаха държавата и я разграбиха. По границите бяха избивани елита на държавата, умните хора открили, че в комунизъм не се живее. Георги Марков също е бил избягъл, но е убит от комунистите в чужбина. Срам и позор за всички слугували на комунистите.
Митев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 42
Регистриран на: 22 Мар 2016, 21:17

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 4 госта