Работим с материали на клиента вече?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Работим с материали на клиента вече?

Мнениеот ROBOCOP » 29 Апр 2010, 16:56

От днес работим с материали на клиента. Заповед на директора на ОД бе прочетена на оперативка, там бе изложено, че се спира зареждането на консумативи, като тонер, хартия и др. / не че съм виждал домакина да е зареждал с тонер/Другото е, че няма пари за ремонт на автомобилите и трябва да се търсят от спонсори части; няма пари за храна на задържаните лица, акто същите трявба да се прецизират внимателно дали да се задържат.
От утре, който дойде да си пуска жалба, да идва с листи хартия, химикал и 20мл.тонер.
ROBOCOP
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 34
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:03

Re: Работим с материали на клиента вече?

Мнениеот Lord » 29 Апр 2010, 18:36

Че при вас чак сега ли затягате колана, Робо?! Ами добре дошли в отбора. Даже изброеното от теб е малко, няма да се отпускат пари за вещи лица и хонорари, трябва да се правят икономии от ток и вода, като награди да не се предлагат варианти с парична награда, командировки да се правят в изключителни случаи, пътни да се изплащат само, ако се пътува с влак и се представят билети към командировъчното и още др. по-дребни неща. Разпореждането е централно, а не е от твоята дирекция, просто съответния д-р по чл. 9 от ЗМВР е длъжен да издаде своя заповед. Вероятно най-хубавото предсти, разбира се...
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Работим с материали на клиента вече?

Мнениеот BARETATA » 29 Апр 2010, 18:55

Лорд , много си прав , отдавна и ние сме така . Да плачеш ли , да се смееш ли , Вие кажете ... :evil:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Работим с материали на клиента вече?

Мнениеот osata » 29 Апр 2010, 19:28

Спонсори, спонсори, спонсори......
после всеки 2-ри спрян за проверка цитира имена на полицаи и върти телефони......
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Работим с материали на клиента вече?

Мнениеот Lord » 29 Апр 2010, 19:54

osata написа:Спонсори, спонсори, спонсори......
после всеки 2-ри спрян за проверка цитира имена на полицаи и върти телефони......


Така е, но в интерес на истината нарочно съм следил развитието на АН-преписката, случвало се е размера на наказателното постановление да клони към минимума, но винаги е имало такова, всеки е получил наказание, никога не е прикривано нарушение, независимо от кого е направено. Сериозно говоря, дори колегите от ППД следят движението на актовете си. Прошка не е имало и няма за никого. Знам, случвало ми се е да кажат, ама аз давам пари за гориво на вашите коли, пък вие ми правите акт. Неудобно и неприятно е, но учтиво му отговаряме, че спонстворството е доброволен акт в името на държавността, а не покупка на индулгенция. Все пак сме обикновени полицаи, а не Папата. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Работим с материали на клиента вече?

Мнениеот osata » 29 Апр 2010, 22:18

Лорде - ако не се знаехме, щях да кажа, че се бъзикаш.
Какви АН преписки на спонсори??? Че то АУАН не се пише, сега може да има малко промяна ( което малко ме съмнява ), но до преди няколко години беше така - мой познат щеше да дава 150 литра бензин месечно, като в договора за спонсорство се записват номерата на няколко автомобила. Човека щеше да се занимава с рекламна дейсност, като няколко негови микробуса ( естествено и неговия автомобил, този на жена му) трябваше да влизат в пешеходната зона, на плажната ивица и т.н., места, където достъпа на автомобили е забранен. Лично присъствах на разговора. Единственото нарушение, за което няма прошка е алкохол. Спираш го, вади ти договора за спонсорство, държи се нагло, унижава те, ти му казваш - не ми дреме, пиша.. в този момент ти се обажда началника и.......
Таа, ако ми покажеш спонсор с АУАН и НП за нарушен пътен знак, без колан, използване на моб. телефон - имаш бира с цаца от мен :D
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Работим с материали на клиента вече?

Мнениеот ROBOCOP » 30 Апр 2010, 21:37

Искам да кажа,че сега го обявиха официално, а ние доста отдавна сме го изтърпяли на гъба си.
ROBOCOP
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 34
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:03

Re: Работим с материали на клиента вече?

Мнениеот Lord » 30 Апр 2010, 21:46

osata написа:Лорде - ако не се знаехме, щях да кажа, че се бъзикаш.
Какви АН преписки на спонсори???........................................
Таа, ако ми покажеш спонсор с АУАН и НП за нарушен пътен знак, без колан, използване на моб. телефон - имаш бира с цаца от мен :D


Сложи бирата да се охлажда, а на цацата не държа, може и суджук. ;) Мога да ти покажа куп НП /платени вече/ на спонсори и на водачи на техни МПС-та/на фирмите им/. Само един е ходил да протестира с думите "Аз ви давам пари за Опелите, а вие с моите пари ме санкционирате. Вече не дава пари, само го санкционират колегите. Истината ти казвам! :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Работим с материали на клиента вече?

Мнениеот ROBOCOP » 04 Май 2010, 21:49

Просто на спонсорите не се казва условието в договора/а се казва ако има нещо да се обадите.../, а именно в договора пише: ''БЕЗВЪЗМЕЗНО предоставя.....за нуждите на ...........''.
ROBOCOP
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 34
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:03


Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта