До кога така?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: До кога така?

Мнениеот Lord » 04 Апр 2015, 12:16

Елена написа:...Такива ми ти работи,може да ми изтриете мнението,ако вади очите на някои милиционери!

Мнението ти остава, поне моите очи не ги боде с нищо, за милиционерските - нямам представа.


Елена написа: Имаш бегла представа за нещата,но не си прочел написаното от мне да видиш,че никъде не визирам ПИ/РИ/ ;)


Ами пишеш "един сом от охранителна", а в охранителна полиция влизат полицаи от охрана на обществения ред, пътен контрол, териториална, КОС и др. Аз не мога да гадая твоят сом от кое точно звено е. ;)

Пък относно РП, които са били ПИ - казвам го от личен контакт и опит с такива колеги. Не вярвам да има читав ОР, който по собствено желание да стане РП, освен ако не се е бъгнал на втория етаж. 8-)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: До кога така?

Мнениеот dakota_ » 04 Апр 2015, 13:31

Lord написа:Не вярвам да има читав ОР, който по собствено желание да стане РП, освен ако не се е бъгнал на втория етаж. 8-)


Трябва много да се е "бъгнал",че от ОР да стане "машинописка" на прокуратурата :D Мечтае си Ленчето за ОР от криминална :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: До кога така?

Мнениеот dakota_ » 04 Апр 2015, 13:54

Елена написа:Ето и един пример за Н-к на РУ и пак кажи,че се зяждам http://www.blitz.bg/news/article/119675
И аз искам такава замяна,сигурно и ти няма да се откажеш,но не съм фокусник и не мога да правя такава магия,да дам очукана панелка за жилище в тузарски район за живеене.
Такива ми ти работи,може да ми изтриете мнението,ако вади очите на някои милиционери!


Примера ти е много куц! За втори път споменаваш този пример.Зарко е най-добрият Н-к на РУ в ОДМВР - Пловдив /сега е на друго място/ и смени от поста Ил.Т маша на ДПС в Асеновград. Същият този Ил.Т много отдавна трябваше да бъде уволнен от МВР. Преди години по време на една престрелка в Пампорово се оказа,че болшинството от задържаните КПЛ са със законно издадени разрешителни за носене на оръжие именно от Ил.Т... За къщата в Марково няма да ти отварям очите как са нещата,казвам ти само да не вярваш така сляпо на написаното в жълтата преса 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: До кога така?

Мнениеот dsuzunov » 05 Апр 2015, 11:06

На Зарко рода му е от Марково.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: До кога така?

Мнениеот dsuzunov » 08 Юни 2015, 10:50

Миналия четвъртък, по време на дежурството посетих труп - обесен в дома си мъж.
Нищо сложно, слаби нерви вероятно. След раздяла с жена, си е метнал въжето.
Проблема дойде след края на огледа. Тъй като, по същото време имаше още един труп, съдебният лекар и "трупчииката" бяха на него, доктора уреди една линейка от Бърза помощ за извозването на обесения. Труп на едър мъж, над 1.80м. висящ повече от десет дни в апартамент със затворени прозорци. Вонята, даже и за мен беше непоносима. Имаше изтекли телесни течности на пода, под трупа и мотаейки се покрай него успях да си накисна обувките. Свалих го от въжето, издърпах го в коридора върху едно одеяло, но когато помолих "колегите" от патрула да помогнат да го сложим на носилката - отказаха. Нормално, не на всеки му понася. Обаче, те отказаха с мотива, че това не им влиза в задълженията. Двамата с дежурния в РУ, с помощта на колежката РП го качихме (тя подпираше носилката за да не се плъзга.) "Манекените" отказаха да помогнат и при свалянето на носилката и го носихме аз, дежурния в РУ и шофьора на линейката - мъж на около 60 години. Вече долу, когато трябваше да вдигнем носилката и да я качим в автомобила и двамата ни обърнаха гръб и си разглеждаха телефоните. Вбесих се, не за друго, ами защото трябваше да се свърши работа, а без тяхната помощ, щеше да стане по най-трудния начин.
Минах през РУ с намерение да пиша, но дежурният ме разубеди. До тук, нищо особено. Обаче, малко по-късно тези двамата изиграха втората серия от филма.
Късно през нощта ме извикаха в същото РУ на потрошен автомобил. Тъкмо започнах да снимам, и единия от тях, (бяха ги пратили да запазват МП) ми подава празна бланка за ДЗ, за да ми било по-лесно писането. Ядосах се, показах го, но за кратко, че бяхме на улицата, а и беше минало 01.00ч.
Не стига че на предишното МП, се нас...ха, ами и продължаваха с лиготиите. Не съм писал, докладвах на Началника ни на сутринта. Каза, че ще уведоми ръководството на РУ.
На мен също не ми влиза в служебните обязаности да нося трупове. Обаче, работата трябваше да бъде свършена. Още повече, че предвид обстоятелствата, да пропуснем да използваме линейката, която беше уредена само с един устен разговор е все едно да пренебрегнем усилията на съдебния лекар.
Спестихме им на двамата "манекени" висене до 06.00ч. и съответно, "оголване" на част от района.
Та, такива ми ти работи...
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: До кога така?

Мнениеот сигма3 » 08 Юни 2015, 11:47

И си прав и не си прав. Спокойно може да се пита: До кога ще вършим работата на другите? Някой благодари ли ти ,че си му свършил работата? Или ще се борим за "тиквени медали"?
Какво ще напишеш в РУ? Че не са направили нещо,което не е тяхна работа?
И аз съм помагал в подобни ситуации,и поемни лица съм намирал,въпреки,че не е мое задължение и куп още неща....но до кога така?:)
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: До кога така?

Мнениеот dsuzunov » 08 Юни 2015, 14:28

Аз не исках да го носят през цялото време. По-голямата част я свърших аз. Можеха поне шофьора на линейката да сменят, възрастен човек беше. Седяха и си джъткаха телефоните. Можеше и аз като тях, но работата трябваше да се свърши. Ситуацията беше извънредна и го налагаше. Ама, накрая за капак да ми сервират бланката за ДЗ...
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: До кога така?

Мнениеот dakota_ » 08 Юни 2015, 15:43

dsuzunov написа:Миналия четвъртък, по време на дежурството посетих труп - обесен в дома си мъж.
Нищо сложно, слаби нерви вероятно. След раздяла с жена, си е метнал въжето.
Проблема дойде след края на огледа. Тъй като, по същото време имаше още един труп, съдебният лекар и "трупчииката" бяха на него, доктора уреди една линейка от Бърза помощ за извозването на обесения. Труп на едър мъж, над 1.80м. висящ повече от десет дни в апартамент със затворени прозорци. Вонята, даже и за мен беше непоносима. Имаше изтекли телесни течности на пода, под трупа и мотаейки се покрай него успях да си накисна обувките. Свалих го от въжето, издърпах го в коридора върху едно одеяло, но когато помолих "колегите" от патрула да помогнат да го сложим на носилката - отказаха. Нормално, не на всеки му понася. Обаче, те отказаха с мотива, че това не им влиза в задълженията. Двамата с дежурния в РУ, с помощта на колежката РП го качихме (тя подпираше носилката за да не се плъзга.) "Манекените" отказаха да помогнат и при свалянето на носилката и го носихме аз, дежурния в РУ и шофьора на линейката - мъж на около 60 години. Вече долу, когато трябваше да вдигнем носилката и да я качим в автомобила и двамата ни обърнаха гръб и си разглеждаха телефоните. Вбесих се, не за друго, ами защото трябваше да се свърши работа, а без тяхната помощ, щеше да стане по най-трудния начин.
Минах през РУ с намерение да пиша, но дежурният ме разубеди. До тук, нищо особено. Обаче, малко по-късно тези двамата изиграха втората серия от филма.
Късно през нощта ме извикаха в същото РУ на потрошен автомобил. Тъкмо започнах да снимам, и единия от тях, (бяха ги пратили да запазват МП) ми подава празна бланка за ДЗ, за да ми било по-лесно писането. Ядосах се, показах го, но за кратко, че бяхме на улицата, а и беше минало 01.00ч.
Не стига че на предишното МП, се нас...ха, ами и продължаваха с лиготиите. Не съм писал, докладвах на Началника ни на сутринта. Каза, че ще уведоми ръководството на РУ.
На мен също не ми влиза в служебните обязаности да нося трупове. Обаче, работата трябваше да бъде свършена. Още повече, че предвид обстоятелствата, да пропуснем да използваме линейката, която беше уредена само с един устен разговор е все едно да пренебрегнем усилията на съдебния лекар.
Спестихме им на двамата "манекени" висене до 06.00ч. и съответно, "оголване" на част от района.
Та, такива ми ти работи...


Като чета и неволно си мисля за второ районно ;) да прощават колегите,ако греша,но просто такава ми е асоциацията :)
Първият ми случай преди много години беше точно такъв,но беше дете. Получило две двойки за един ден и се беше обесило в дома си... Както стоях, експерта ме побутна и каза - лови го отдолу и се качи на един стол та отряза въжето... от Бърза помощ го натовариха и го откараха,но усещането и до момента го помня...едно шише водка изпих да прогоня стреса.
Трябвало е да вземеш листа и да пуснеш една ДЗ,не за друго,а за да я има при Н-ка на РУ... В това няма нищо лошо,това е като сигнална записка до Н-ка на РУ как протича оглед на МП и какво се случва. Тия неща помагат,ако се наложи на Н-ка на РУ при друг случай да взима решение дали да налага наказание или да направи компромис...
Колективи вече почти няма...колективи имаше до преди 15 год. и нагоре,сега положението е трагично и ще става все по-зле като гледам резултатите от матурите...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: До кога така?

Мнениеот dsuzunov » 08 Юни 2015, 16:02

Вижте, на мен не ми пука - аз съм "людоед" и такива гледки не ме трогват. Правил съм го и пак ще го правя. И на подобно отношение от колеги съм попадал, минавало ми е покрай очите и ушите. Но тук, чашата преля. Ако беше нещо нормално, щях да съм го забравил. Щом обаче, го споделям тук, не е нормално. :evil:
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: До кога така?

Мнениеот Елена » 08 Юни 2015, 16:48

Попадала съм в такава ситуация и заедно с експерта сме изнасяли на носилка труп,а униформените манекени се почесваха. Като уведомих Н-ка на РУ за случилото се,той отсече,че вината е на дежурният в РУ. Не е разпоредил на манекените да съдействат. Случилото се с подаване на листа е голяма простотия и демонстрира цинизъм и липса на възпитание.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта