До кога така?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: До кога така?

Мнениеот dsuzunov » 09 Юни 2015, 08:27

Нямаме никаква закачка. Познавам ги само по физиономии. А подхода -"...дайте по една ръка да качим носилката..." дословно. Никаква реакция от тяхна страна. Все едно ги нямаше. Аз не съм арогантен и заядлив и гледам да си свърша работата.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: До кога така?

Мнениеот катюша » 09 Юни 2015, 08:45

dsuzunov написа:Аз не исках да го носят през цялото време. По-голямата част я свърших аз. Можеха поне шофьора на линейката да сменят, възрастен човек беше. Седяха и си джъткаха телефоните. Можеше и аз като тях, но работата трябваше да се свърши. Ситуацията беше извънредна и го налагаше. Ама, накрая за капак да ми сервират бланката за ДЗ...


Лошото в случая е,че тия с линейките са се научили все някой да им помага. Идват оглеждат се и с поглед търсят някой да помогне да се свали носилката,някой да помогне да се качи носилката,някой да помогне да се натовари трупа. Почти не мога да се сетя лекар да е помогнал на шофьор на линейка да пренесат носилка,да натоварят труп и да го откарат. Той е лекар,той е над нещата,той е там да си свърши само лекарската работа,а ние сме там да ставаме санитари и да мъкнем носилки с трупове. Ами поне за мен това не важи и не са познали. Не пипам,не съм с нищо по-долу от един лекар,че той да си гледа неговата работа,а аз да върша чужда работа. Не препоръчвам и на колеги да помагат в такива случай,защото тия с линейките няма да се научат да си вършат работата и все ще разчитат на чужда помощ и ще считат,че някой им е длъжен да им върши работата.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: До кога така?

Мнениеот сигма3 » 09 Юни 2015, 09:28

Не можах да разбера и за ДЗ, Вие вършите вашата работа и докладвате за нея,те тяхната и съответно си пишат тяхната ДЗ....Може би реда по районните е друг и се пише една докладна. При нас аз докладвам на моя началник...ако ОД иска копие му давам да си я копира,за да не се губи време да я получава по сл. ред.....
За закачката имах в предвид,че тогава нещо сте се счепкали....както и да е,монетата има 2 страни:)
А шофьора на трупната,като му се наложи няколко пъти да се чуди,как да качва трупа ,няма да идва вече сам!!!
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: До кога така?

Мнениеот dsuzunov » 09 Юни 2015, 11:05

Писах с подробности, но явно не сте им обърнали внимание.
Автомобила, който беше изпратен да извози трупа не е обичайната "трупчиика". Тя беше на друг труп, навътре в Родопите и не се очакваше скорошното и прибиране. Съдебният лекар, който също беше с нея, на приятелски начала беше уредил тази транспортна линейка, да извози тялото до съдебна. На шофьора и не му се е налагало да го прави друг път, но въпреки това, сложи едни ръкавици и носеше заедно с нас.
Това са детайлите, за конкретния случай. При обичайни обстоятелства, имаме практика, експерта да звъни в ОДЧ за трупчийка и винаги го правя преди началото на огледа, за да не се губи време и да не се задържат колегите от патрула да пазят умрелия. Аз се опитвам да им спестя висенето, а те изявиха желание да изкарат цялата нощ на адреса.
А разделение между униформени и цивилни служители има и винаги е породено от едната страна или от по младите и с по-малко стаж, колеги.
п.п. снощи имаше ПТП с двама колеги от Сигма. Приели са ги в Спешен сектор и след половин час са ги освободили с диагноза "натъртвания". За късмет, другият дежурен експерт, бивш СПООР-аджия е отишъл да ги види в болницата и са се засякли на излизане от там. Благодарение на скандала който е предизвикал в приемния кабинет, са ги качили на ренгена и на единия са открили фрактура на костиците на петата, а на другия същото в областта на коляното. А той е от кастата на "цивилните" ...
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: До кога така?

Мнениеот сигма3 » 09 Юни 2015, 11:18

Бивш СПООР-аджия няма :lol:
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: До кога така?

Мнениеот osata » 09 Юни 2015, 21:21

И аз имам един спомен, една възрастна жена се беше хвърлила от прозореца и паднала върху покрива на гараж, и пожарникари имаше, там на носилка, с едни въжета, и ей тъй да помагаме всеки по една рака няма да кажа какви телесни течности и подобни се изляха отгоре ни спускайки носилката и цяла нощ си носиш униформата :mrgreen: . Друг път се сещам един пешеходец го бяха блъснали на булеварда целия в кръв, лекарката слага ръкавиците и ме поглежда и казва "не ме гледай хващай го за краката и вдигай"...вдигай, ама всичко кръв, аз ръкавици нямам, ако имам раничка някъде....какво се случва? Ама в такава ситуация като виждаш че е полужив хващаш вдигаш и после като се замислиш.....

А иначе горното е тъпа ситуация, в която наистина....абе тъпа ситуация.

ps: Крайно време е в МВР да се раздават латексови ръкавици, а не всеки да си купува сам!!!
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: До кога така?

Мнениеот Lord » 10 Юни 2015, 18:41

osata написа:...

ps: Крайно време е в МВР да се раздават латексови ръкавици, а не всеки да си купува сам!!!


За всеки шеф на отделение в нашата МБАЛ е въпрос на чест да дари кутия със 100 чифта на местната полиция и то многократно. ;) Същото важи и за ЦСМП. 8-)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Предишна

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron