До кога така?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: До кога така?

Мнениеот сигма3 » 08 Юни 2015, 17:38

Не знам "манекени " ли са, но не е тяхна работа,и ОД не може да им разпореди...т.е. може,но ако са решили ,могат да не изпълнят.
Не е работа и на експерти,дознатели и т.н. да вършат това.
Значи ,щом са решили,че няма да вършат на някого работата са манекени,бомбета,мързеливци и т.н.?
Знам мнението за "патрулите" на останалите ,предимно цивилни полицаи,които се взимат за една категория (или няколко ) отгоре,за "носиите" и подобните глупости и ,че едва ли не трябва да вършат всичко,защото те "само се размотават и нищо не правят".
Набийте си го в главите,че те не са ви ратаи,нито подчинени.
Може да помолите да направят нещо,което не им е работа и те ,ако решат да я свършат.
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: До кога така?

Мнениеот Елена » 08 Юни 2015, 18:57

Не се сърдя на никой, просто отбелязах, че и при нас е същото положение. Аз съм 50 кг. и без да е моя работа се ловя и помагам, щом мъже по 100 кг. могат да стоят и да гледат безучастно и не чувстват неудобство, ами няма проблеми, нека си стоят и гледат. Миналият месец колега като минавал през един парк чува женски писък за помощ. Наркоман извадил нож срещу една жена и иска да й вземе чантата. Докато притичал да помогне е разпознал цивилен колега, който е кривнал в настрани и се е направил,че не вижда какво се случва, а и още един мъж е минавал и той се е направил, че не чува. Извикал му е по име и онзи чак тогава се е върнал да помогне да задържат наркомана. На мое дежурство беше случаят и разправията между двамата се разигра пред очите ми.
Не го е докладвал на началаника на РУ, а трябваше да го направи.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: До кога така?

Мнениеот сигма3 » 08 Юни 2015, 19:52

Това няма ,ама абсолютно нищо общо със случая на dsuzunov.
Ако примерно полицая на 1-ви пост ти каже :"Я застани малко на поста,че няма кой да ме смени за обяд",как ще реагираш?Ще гледаш,като "глухо прасе в чужди картофи",ще му теглиш една майна за наглостта или ще "захапеш" поста?
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: До кога така?

Мнениеот Елена » 08 Юни 2015, 20:16

Не казвам, че има общо със случая на dsuzunov. Споделих случая да се види как реагират различни колеги, в различни ситуации. Едни помагат, други не помагат. На едни им пука, на други не им пука. Никой не осъждам за нищо, всеки да действа както пожелае и както съвестта и възпитанието му подсказва.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: До кога така?

Мнениеот сигма3 » 08 Юни 2015, 21:22

Ще пиша по-бавно,че да ме разбереш :mrgreen:
Единия вид помощ няма нищо общо с другия!!!
Да вършиш работата на санитари,шофьори на трупни линейки и т.н. няма нищо общо със ЗАДЪЛЖЕНИЕТО да предотвратиш извършване на престъпление или да задържиш престъпник в момент на извършване или след ,като го е извършил.
Сравнението е неуместно и некоректно!
Не каза за постовия,ще поработиш ли вместо него,ако е на зор човека да хапне?:)
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: До кога така?

Мнениеот Елена » 08 Юни 2015, 22:16

Пиши и бързо ако искаш, за мене е все едно и все без значение :mrgreen: Става дума за помощ, в единият случай е една помощ, в другият случай е друг вид помощ. Да не ти се налага по време на дежурство да разчиташ на такъв "помощник" като онзи мишок в парка или на тези "помощници", които са си гледали телефоните :D Тия дори да видят стара жена да се превива права в градският транспорт, няма да се мръднат да й направят място, защото не са длъжни. Други пък, ще скочат и ще направят място, просто така са възпитани и така чувстват нещата.
За този от първи пост поне при нас в в управлението се обаждат на дежурният в ОДЧ и отиват да обядват. Вратата минава на "бутон", прозореца на дежурният е точно срещу вратата. Натискаш звънеца, поглежда, натиска бутона и вратата се отваря. Ако е колега минава и заминава, ако е гражданин дежурният го поема.
От м. Март имаме пенсиониран колега назначен за портиер. Как ги назначават тия хора като преди време махнаха пенсионерите,не мога да ти кажа ;)
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: До кога така?

Мнениеот сигма3 » 08 Юни 2015, 22:24

Зарежи,трябва да ти се рисува :lol:
Край на връзката:)
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: До кога така?

Мнениеот Елена » 08 Юни 2015, 22:30

Рисувай и давай рисунката :lol: Щом ходиш да търсиш поемни лица без да ти влиза в задълженията,значи няма край на връзката :) Имаш моето уважение за колегиалността!
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: До кога така?

Мнениеот dsuzunov » 08 Юни 2015, 23:14

Въпросът не е, дали си длъжен,а дали искаш да помогнеш. Както и по-горе писах, малко сме "откачените", претръпнали с гледката. Аз не съм настоявал да помогнат. Но те много бързо се хванаха на думите ми, че ще докладвам. И веднага реагираха, по възможно най-глупавия начин. Същите, наговориха и други простотии, свързани с фамилията ми, но не искам да коментирам подробностите, че са гнусни и не са за открит форум. А аз, още не съм се отказал....
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: До кога така?

Мнениеот сигма3 » 09 Юни 2015, 07:54

Явно проблема не е точно в това,че са отказали да помогнат,свършат на друг работата...(който,както иска да го разбира),а вие си имате някаква закачка.:)
Всеки може да докладва,каквото иска.:)
Не знам,какъв ти е бил подхода,но е ключов в подобни ситуации!
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта