Колко пъти в годината трябва да се подписвам

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Колко пъти в годината трябва да се подписвам

Мнениеот osata » 12 Ное 2014, 00:02

Колко пъти в годината трябва да се подписвам на някакви заповеди, в които се обяснява, как полицаите продължавали да са участници в ПТП, в ролята на водачи на МПС?
Как трябвало да се вземат мерки да няма такива инциденти и т.н.???
А и ако сметнем, че има 50 000 служители на МВР, от тях 25000 да управляват МПС, на фона на аналогично 2,5 млн водачи на МПС, това си е 1%. Като сметнем, че 50% от тези МВР водачи са на пътя в работно време, като по една статистика през 2013 г. в България има около 50 000 ПТП, значи на този 1% служители (които не са роботи, а хора) се падат 500 ПТП. А поради високия риск при служебната дейност, тези служебни МПС са с автокаско, не са застраховани заради кражба :)))
Чудя се вече един път не стига ли, защото тази година някъде 5 или 6 пъти съм се запознавал с подобни "романи". Чудя се, след като шофьорът на главния секретар самокатастрофира, ама няма да пишем какво МПС, с какви екстри и блокировки, с какви гуми и т.н., та, щом Ауди А8 на стойност шест цифрена сума катастрофира, защо и опел астра или лада, на стойност 5-6000лв, със сръбски зимни гуми с дот преди 7-8 години да не могат да катастрофират? А и се чудя, ако водачът на астрата бърза, защото някъде пребиват човек, а водачът на аудито бърза, защото някъде има строени 100 човека и чакат "шефа", та кой трябва да бърза и е логично да сгреши?
Не знам тази заповед четохте ли я, но думи от рода "някои умишлено нарушавали".....кои са те? Кои са тия някои? И аз съм чувал, че "някои" уреждат обществени поръчки, ама или го посочваш с пръст и доказваш твърдението си, или говориш пишеш алабала.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Колко пъти в годината трябва да се подписвам

Мнениеот dakota_ » 12 Ное 2014, 00:34

Ще ти кажа,че при мен в района ми масово правилата за движение се нарушават от т.н правоимащи ;) Караме със служебната кола /вози ме колега/ по булевард зад автомобила на служител на РП /на няма и 30 год. възраст/,светва жълта светлина на светофара,но вместо да спре и да изчака,подава газ и преминава...Казвам на колегата да пусне сирена и светлина и минаваме след него...на въпроса ми,защо минаваш на забранен сигнал,първо се запъна,после отрече,после каза,че бърза служебно... мога да разкажа и случаи с патрулни автомобили,но към тях проявявам разбиране...макар,че ако стане ПТП по тяхна вина...отнасят го по пълна програма...
Против съм тия подписи,защото това са кухи документи...трябва да се затегне дисциплината и стане ли ПТП със служебен автомобил без някакъв форсмажор,виновния да отнася много дебело наказание...
Мога да ти дам примери и с кметове нарушаващи по арогантен начин правилата за движение...има и съдии и това е в цяла България...
Писнало ми е на една улица до съда да изпращам постоянно полицаи,че спрели автомобили на една водеща се за правоимаща институция понякога затрудняват движението на градския транспорт... Като го питаш,защо аджеба си спрял тук и той казва,аз само за минутка,а минутката се превръща в бръснарски момент,а понякога там и автомобили се натресат при разминаване... Много трески за дялане има при нас,но няма да стане с подписи под кухи документи...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Колко пъти в годината трябва да се подписвам

Мнениеот Lord » 12 Ное 2014, 20:46

osata написа:Колко пъти в годината трябва да се подписвам на някакви заповеди, в които се обяснява, как полицаите продължавали да са участници в ПТП, в ролята на водачи на МПС?
Как трябвало да се вземат мерки да няма такива инциденти и т.н.???


Е, брат, защо задаваш отговори?! "Колкото повече, толкова повече" е прозрял доста отдавна героят на Алън А. Милн - Мечо Пух. :lol:

А сега сериозно - аз пък се чудя как със заповед се отменя частично или изцяло инструкция, как с инструкция се отменя частично или напълно наредба, но най-вече се чудя как с разпореждане или заповед се отменя частично или изцяло разпоредба на закон?! Е, те т`ва ми е любимия казус и все още не мога да го разреша! :evil:


Иначе за подписите е ясно - копие от протокола за запознаване в ЛКД и после, ако и когато се наложи се ползва в съда на съответната инстанция, като годно доказателстнвено средство от юристите на съответната структура срещу виновния, според държавата служител. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21


Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта