Само за работещите на улицата да се зачита 2-ра категория

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Само за работещите на улицата да се зачита 2-ра категория

Мнениеот colors » 11 Ное 2014, 20:16

Здравейте колеги,има такава тема в сайта police.ba4ka http://www.police.ba4ka.com/viewtopic.php?f=10&t=6907 Темата е започнал някакъв с ник "Паниковски",който се представя за колега.
Сайта police.ba4ka отдавна е умрял като професионален сайт и в него професионално мнение не може да се прочете след напускането на сайта от повечето интелигентни колеги,които вече пишат в този сайт.
Искам да чуя мнението на колегата dakota_ по темата и на колегите Lord и Osata,както и на други уважавани колеги участващи във форума.
Предварително ви благодаря за отговорите,ще се включва и аз след като прочета мненията ви.
colors
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Ное 2014, 20:07

Re: Само за работещите на улицата да се зачита 2-ра категория

Мнениеот dakota_ » 11 Ное 2014, 20:45

colors написа:Здравейте колеги,има такава тема в сайта police.ba4ka http://www.police.ba4ka.com/viewtopic.php?f=10&t=6907 Темата е започнал някакъв с ник "Паниковски",който се представя за колега.
Сайта police.ba4ka отдавна е умрял като професионален сайт и в него професионално мнение не може да се прочете след напускането на сайта от повечето интелигентни колеги,които вече пишат в този сайт.
Искам да чуя мнението на колегата dakota_ по темата и на колегите Lord и Osata,както и на други уважавани колеги участващи във форума.
Предварително ви благодаря за отговорите,ще се включва и аз след като прочета мненията ви.


Нали не очакваш,че ще си направя труда да изчета всичките написани глупости,които нямат нищо с отворената тема..
Моето мнение е,че не е на магарето /Паниковски/ работа каква категория труд да бъде труда на работещите на улицата...
Ако те интересува какъв е бил цвета на служебните карти на НМ /народна милиция/, колегата Узунов е дал отговор на въпроса... Дал е отговор и на въпроса за радиостанциите,първо бяха "Тантал",след това "Микрон" имам и от двата вида налични в работно състояние :D
Последното е толкова свързано с темата за втората категория труд,колкото и познанията на "Паниковски" на тема Народна милиция :lol:
Както казвам в такива случаи "Обущарите да си обувките " или както е казал "поета" "Обущарю,не по-високо от обувките " :lol: :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Само за работещите на улицата да се зачита 2-ра категория

Мнениеот Lord » 11 Ное 2014, 20:52

Здравей colors!

Много моля не давай квалификации на други сайтове, особено на сродни полицейски такива!
Същото те моля и за участници в другите сайтове и форуми. Както е възможно Паниковски да не е колега или да е, точно така е възможно и ти да си или не си такъв.
Малко толерантност, въздържание и колегиалност винаги биха били полезни, независимо от всички обстоятелства.
Достатъчно много са медии, институции, НПО и конкретни личности, които се упражняват на наш гръб, та и ние самите да се включваме в този преднамерен и целенасочен вой, нали?!


А по съществото на темата ти тук, аз вече съм отговорил "там":



Lord написа::lol: Я, къв купон има тук! :lol:

Паниковски, поздравления за стръвта, гледам кълве яко, а има и на гола кукичка кълват. :mrgreen:

А, би ли дефинирал 2 понятия: "Работещи на улицата" и "служители с повишена заплаха за живота"?
Предварително благодаря за отговора ти, когато го прочета ще ти кажа и моето скромно лично мнение. 8-)


Поради това ще отговоря, когато му дойде времето. ;)


И ......, забавлявай се колега, винаги, когато има повод, живота е твърде кратък, за да се вземаме толкова насериозно, просто релакс, когато можеш. :mrgreen:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Само за работещите на улицата да се зачита 2-ра категория

Мнениеот dsuzunov » 11 Ное 2014, 22:19

Ако трябва да говорим за категоризацията, аз съм на мнение, че трябва да има различни условия за категоризиране на труда, както има различни условия на труд в Министерството.
Категоризацията трябва да е степенувана, на база условия на труд, степен на риск, ниво на отговорност и ниво на участие в основните дейности на МВР.
Дори при нас, извършващите Експертно-криминалистическа дейност, условията при които изпълняваме служебните си обязаности са различни. Единственото, което е приблизително еднакво при нас е степента на отговорност касаеща експертните заключения, които постановяваме.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Само за работещите на улицата да се зачита 2-ра категория

Мнениеот dakota_ » 11 Ное 2014, 22:50

Пълно щастие никога няма да може да има и винаги ще има недоволни. Може да се окаже добър вариант - до инспектор - 52 год. възраст за пенсиониране,тези нагоре - 55 год. възраст за пенсиониране.
Истината е,че режима на пенсиониране ще се затяга и условията ще се променят в ущърб на служителите.
За новопостъпилите това е без значение,но за колеги догонващи променящите се условия за пенсиониране е важно как ще се пенсионират за да могат да планират бъдещето си и бъдещето на близките си зависещи от тях...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Само за работещите на улицата да се зачита 2-ра категория

Мнениеот dsuzunov » 11 Ное 2014, 23:08

Абе, каквото-таквоз (В гр. Раковски казват "какуту- такуз" :lol: )
Едно време, като почвахме да служим, да не би да сме почнали, защото трябва да се пенсионираме някога.
Хората са казали - "Най-добрата пенсия е заплатата"!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Само за работещите на улицата да се зачита 2-ра категория

Мнениеот osata » 11 Ное 2014, 23:43

Преди време бях цитирал един ако не се лъжа германски модел, при който, полицаите задължително започват "службата" си в МВР като постови полицаи, патрул и т.н., постепенно след примерно минимум 5 години стаж, наличие на образование, на умения, добро резултати и т.н. могат да се издигат на ниво (както при нас бяха офицери/инспектори,кат... то вече 10 пъти го променят), след примерно 10 години стаж, добри резултати и т.н. могат да се прехвърлят на федерални длъжности (както примерно при нас БОП, ДАНС и т.н.)....
Само че, при нас не е така, няма нищо общо. Едни на 23 годишна възраст започват директно в ДАНС, БОП, криминална, след 2-3 години са вече началник група и т.н., като шеметната кариера е поради роднински или "партийни" връзки, някои дори "комисари" станаха на Христова възраст ;) , като разбира се дори от тях има сигурно поне 10-20%, които си тежат на мястото. Но при нас има друго, не може полицай на 55 годишна възраст да го сложиш на..... нека си представим един служител, започнал в полицията на 25 годишна възраст, работил в "огъня", но природата си знае думата, човекът остарял, не е учил през годините, и се получава един "стар морски вълк", който има 4-5-6 години до пенсия, и освен един пост някъде, друго няма какво да го сложат. И тук идва...значи 25 години в огъня, и накрая заради 3-4 години на поста на топличко? Кога и как да му броиш службата, как да му определиш риска и т.н.? Ако 10 години си бил в патрула, 5 районен инспектор, после 5 примерно вече на канцеларска длъжност?

Ето затова и тук трябва модел, подобен на този от първия абзац - започваш на улицата, научаваш дребните хитринки и тарикатлъци, няма значение дали имаш 1-2-3 висши образования, започваш патрулен полицай. По този начин ще се повиши и интелектуалното ниво на служителите от патрулно-постовата дейност (няма какво да се лъжем, има какво да се желае там при поне 50%), както и ще се ограничи несправедливото и нелогично прескачане на йерархични нива, а плевелът, няма да издържи 5 години и сам ще си тръгне, или изобщо няма да започне. Отделно, наистина кадърните, желаещите да работят, ще имат някакъв шанс за израстване, а не както в близкото минало да се обявява конкурс примерно за разузнавач в групата за кражби на ПЗО на МПС, и някой си инж. Петърчо, наскоро завършил техническия и тренирал в местния фитнес, да събере точки и заеме длъжност, на която първата година ще учи имената на улиците, втората ще опознава снимки на другите оперативни, че да не се дебнат от двете страни на улицата.... (това беше чист пример, за който някои ще ми хванат мисълта ;) ) и на третата година, след като никаква работа не е свършил да си бие шута, а мястото му да го заеме следващия "корифей" с IQ над 120 и ръка над 40 см :lol: , който имал детската мечта да бъде цивилен полицай, като иде на село да покаже на дядо си пищова и да му обяснява, как след 2-3 години началника му като се пенсионира, той щял да бъде началник. То цял разказ стана.....но вкарвам малко реални елементи, ама не знам кой чете и затова шифровам малко :idea:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Само за работещите на улицата да се зачита 2-ра категория

Мнениеот dakota_ » 11 Ное 2014, 23:47

dsuzunov написа:Абе, каквото-таквоз (В гр. Раковски казват "какуту- такуз" :lol: )
Едно време, като почвахме да служим, да не би да сме почнали, защото трябва да се пенсионираме някога.
Хората са казали - "Най-добрата пенсия е заплатата"!


Турлаците казват - Када кум прасе и ти вречу :D
Лично аз не виждам смисъл докато на човек му плащат заплата да бърза да излиза на пенсия :)
Сега при нас в МВР се наблюдава тенденция постоянно да се броят годините до пенсия и то предимно при по-млади колеги,а извън МВР масово наблюдавам мераклии да си намерят някакво заболяване и начин да минат на ТЕЛК да се пенсионират и да цицат пари от държавата...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Само за работещите на улицата да се зачита 2-ра категория

Мнениеот dakota_ » 12 Ное 2014, 00:11

osata написа:Преди време бях цитирал един ако не се лъжа германски модел, при който, полицаите задължително започват "службата" си в МВР като постови полицаи, патрул и т.н., постепенно след примерно минимум 5 години стаж, наличие на образование, на умения, добро резултати и т.н. могат да се издигат на ниво (както при нас бяха офицери/инспектори,кат... то вече 10 пъти го променят), след примерно 10 години стаж, добри резултати и т.н. могат да се прехвърлят на федерални длъжности (както примерно при нас БОП, ДАНС и т.н.)....
Само че, при нас не е така, няма нищо общо. Едни на 23 годишна възраст започват директно в ДАНС, БОП, криминална, след 2-3 години са вече началник група и т.н., като шеметната кариера е поради роднински или "партийни" връзки, някои дори "комисари" станаха на Христова възраст ;) , като разбира се дори от тях има сигурно поне 10-20%, които си тежат на мястото. Но при нас има друго, не може полицай на 55 годишна възраст да го сложиш на..... нека си представим един служител, започнал в полицията на 25 годишна възраст, работил в "огъня", но природата си знае думата, човекът остарял, не е учил през годините, и се получава един "стар морски вълк", който има 4-5-6 години до пенсия, и освен един пост някъде, друго няма какво да го сложат. И тук идва...значи 25 години в огъня, и накрая заради 3-4 години на поста на топличко? Кога и как да му броиш службата, как да му определиш риска и т.н.? Ако 10 години си бил в патрула, 5 районен инспектор, после 5 примерно вече на канцеларска длъжност?

Ето затова и тук трябва модел, подобен на този от първия абзац - започваш на улицата, научаваш дребните хитринки и тарикатлъци, няма значение дали имаш 1-2-3 висши образования, започваш патрулен полицай. По този начин ще се повиши и интелектуалното ниво на служителите от патрулно-постовата дейност (няма какво да се лъжем, има какво да се желае там при поне 50%), както и ще се ограничи несправедливото и нелогично прескачане на йерархични нива, а плевелът, няма да издържи 5 години и сам ще си тръгне, или изобщо няма да започне. Отделно, наистина кадърните, желаещите да работят, ще имат някакъв шанс за израстване, а не както в близкото минало да се обявява конкурс примерно за разузнавач в групата за кражби на ПЗО на МПС, и някой си инж. Петърчо, наскоро завършил техническия и тренирал в местния фитнес, да събере точки и заеме длъжност, на която първата година ще учи имената на улиците, втората ще опознава снимки на другите оперативни, че да не се дебнат от двете страни на улицата.... (това беше чист пример, за който някои ще ми хванат мисълта ;) ) и на третата година, след като никаква работа не е свършил да си бие шута, а мястото му да го заеме следващия "корифей" с IQ над 120 и ръка над 40 см :lol: , който имал детската мечта да бъде цивилен полицай, като иде на село да покаже на дядо си пищова и да му обяснява, как след 2-3 години началника му като се пенсионира, той щял да бъде началник. То цял разказ стана.....но вкарвам малко реални елементи, ама не знам кой чете и затова шифровам малко :idea:


Примерите са ти много добри :)
Полицай задържи ли се повече от 10 години в патрула,пиши го бЕгал... Интелектуалния капацитет в патрула е около 90% илитерати... простичко казано - неграмотни. Струва ми се,че в БГ при тези конкурсни процедури и назначения,дори всички да започват от патрула,при положение,че се подбират като цяло неграмотни,но с протекции кандидати...все ще е тая,че почват от патрула... Теглото е голяма по отношение на кадрите и дано променят режима на пенсиониране да запазим макар и принудително старите и грамотни колеги,че иначе лошо се пише на МВР и гражданите... Лошо ни се пише и по повод на политическите назначения на възлови управленски постове в МВР...Последната тройна коалиция ни завеща едно недоразумение на природата на висок управленски пост и сега не знам как ще го чистят,но обезателно трябва да се освободят от него,иначе ще заприличаме на филма "Планетата на маймуните"...
Последния ни министър от тройната коалиция назначи толкова "парашутисти" за комисари,че думата комисар се обезличи... и всички все предани на партията кърмилка кадри...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Само за работещите на улицата да се зачита 2-ра категория

Мнениеот colors » 12 Ное 2014, 16:50

dakota_ написа:
colors написа:Здравейте колеги,има такава тема в сайта police.ba4ka http://www.police.ba4ka.com/viewtopic.php?f=10&t=6907 Темата е започнал някакъв с ник "Паниковски",който се представя за колега.
Сайта police.ba4ka отдавна е умрял като професионален сайт и в него професионално мнение не може да се прочете след напускането на сайта от повечето интелигентни колеги,които вече пишат в този сайт.
Искам да чуя мнението на колегата dakota_ по темата и на колегите Lord и Osata,както и на други уважавани колеги участващи във форума.
Предварително ви благодаря за отговорите,ще се включва и аз след като прочета мненията ви.


Нали не очакваш,че ще си направя труда да изчета всичките написани глупости,които нямат нищо с отворената тема..
Моето мнение е,че не е на магарето /Паниковски/ работа каква категория труд да бъде труда на работещите на улицата...
Ако те интересува какъв е бил цвета на служебните карти на НМ /народна милиция/, колегата Узунов е дал отговор на въпроса... Дал е отговор и на въпроса за радиостанциите,първо бяха "Тантал",след това "Микрон" имам и от двата вида налични в работно състояние :D
Последното е толкова свързано с темата за втората категория труд,колкото и познанията на "Паниковски" на тема Народна милиция :lol:
Както казвам в такива случаи "Обущарите да си обувките " или както е казал "поета" "Обущарю,не по-високо от обувките " :lol: :mrgreen:


Паниковски се оказа един пълен глупак и вече се забавлявам с простотията му :lol: Не ми е работа да коментирам други сайтове,но ако целта на тази тема в другия сайт е възкресение,най-много да възкръсне отново проастотията в замрелия им сайт :lol:
На мен до достигане на 27 год. стаж ми трябват само 2 години и без да чaкам и миг ако няма отново промени в ЗМВР си пускам рапорта и се пенсионирам. Толкова ми е писнало от простотия и от натегачи както ги беше описал в една друга тема само със слушалка в ухото :D нямат микрофон,то да им подам моя,ама нейсе :lol:
Благодаря ти за отговора и продължавам да чета с интерес мненията ти ;)
colors
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Ное 2014, 20:07

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта