Липса на експерти - верно ли?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Липса на експерти - верно ли?

Мнениеот bombata4 » 18 Окт 2014, 12:14

Главният прокурор Сотир Цацаров обяви, че държавното обвинение ще търси помощта на международни експерти при разследването на взрива в Горни Лом.
Пред журналисти Цацаров поясни, че тази стъпка се налага, защото българските специалисти, които биха могли да се занимаят с това, в известна степен са обвързани със собственика на бившия завод "Миджур" Валери Митков, съобщиха БТА и БНР.

Митков е ръководител на катедра във Висшата школа за подготовка на персонал за взривни работи към Минно-геоложкия университет и именно поради това се смята, че има обвързаност с експертите, които разбират от взривове.

Главният прокурор обаче не уточни от кои страни ще бъдат привлечени международните специалисти. Той все пак коментира, че тъй като в завода са били утилизирани мини от други държави, е добре да бъдат доведени експерти от държавите, от които са пристигнали тези мини. Тези страни, по думите на Цацаров, били членки на НАТО.

"Работата по разследването продължава, но все още е рано да се повдигнат обвинения", каза Сотир Цацаров като се аргументира с огромната документация, която в момента се анализира от експертите - около 16 000 листа. По думите му, версията за терористичен акт и диверсия е отхвърлена, по-скоро става дума за престъпна небрежност.

"Когато капацитетът на преработка на мините е далеч по-нисък от темпа на тяхната доставка, саботираш собствената си безопасност и тази на хората, които работят там - на три смени", допълни главният прокурор.

Вчера директорът на "Пожарна безопасност и защита на населението" главен комисар Николай Николов заяви, че е убеден, че причина за трагедията в Горни Лом е човешка грешка. Николов бе на посещение в Монтана, откъдето са шест от жертвите на експлозията.

"Дали става въпрос за неспазване на технологията за обезвреждане на мините, дали е небрежност, дали е самонадеяност, не е ясно. Сигурен съм в едно - никой не е такъв самоубиец, че да унищожи себе си и колегите си", каза шефът на пожарната в отговор на въпрос дали вярва във версията за саботаж.

Николай Николов посочи, че водеща роля в разследването на инцидента има прокуратурата, а ръководената от него дирекция помага за техническо обезпечаване на разследването, със сапьори и др.

При експлозията в бившия завод "Миджур" край село Горни Лом на 1 октомври загинаха 13 мъже и две жени, сред които и 29-годишният изпълнителен директор и син на собственика Емил Митков.

Преди дни Сотир Цацаров заяви пред журналисти, че няма доказателства експлозията в завода да е саботаж, както твърди собственикът.

Издават смъртните актове

Председателят на Районния съд в Белоградчик Антон Антов съобщи, че вече има решение за издаване на смъртни актове на загиналите 15 души при взрива край Горни Лом, предаде “Фокус”.

Решението по гражданско дело номер 275 по описа на Районен съд – Белоградчик е обявено на 15 октомври 2014 година.

„Следва да бъдат издадени 15 смъртни акта на загиналите при взрива в завода за боеприпаси край видинското село Горни Лом. Те ще се издадат от длъжностното лице по гражданско състояние, това е кметът на община Чупрене Ваньо Костин”, обясни Антов.

По думите му, издаването на смъртните актове трябва да започне, след като изтече законовият двуседмичен срок за обжалване на решението. Той тече от 16 октомври, когато е връчен преписът от решението на кмета на община Чупрене.
bombata4
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 79
Регистриран на: 02 Авг 2010, 22:21

Re: Липса на експерти - верно ли?

Мнениеот кпц » 18 Окт 2014, 13:41

Като искат чуждестранни вещи лица - нека си ги назначават прокурорите. Тяхно право е. Освен това ще им плаща Прокуратурата, а не МВР.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Липса на експерти - верно ли?

Мнениеот bombata4 » 18 Окт 2014, 19:14

Защо веднъж не си внесохме политици?
или пък управници? :lol:
bombata4
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 79
Регистриран на: 02 Авг 2010, 22:21

Re: Липса на експерти - верно ли?

Мнениеот Kaloyanski » 04 Ное 2014, 21:07

Здравейте колеги!
Съжалявам, че пиша в тази тема и, че сигурно ще ви натоваря с прочитането на моето щение, но не мога да се оправя със сайта все още и да създам собствена тема.
На кратко проблемът е следният: Назначен съм и работя на желаната от мен длъжност, но в нежелан от мен град. Завършил съм АМВР редовно бакалавър и търся реализацията си в София. Разпитвах в районните на СДВР, но винаги получавах уклончиви отговори от сорта на "изчакайте малко" и тем подобни. Много искам да се върна в София, тъй като през време на обучението ми в Школата аз създадох приятелства, а и повечето ми познати и роднини са там. Просто липсата на места ме принуди да съм в провинцията.
Много бих се зарадвал, ако някой колега ми обърне внимание и ми помогне да живея поне там, където искам. Ще съм му вечно задължен!
Благодаря за вниманието!
Ще чакам с нетърпение да ми отговорите или да ми пишете на имейл!
Kaloyanski
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Ное 2014, 20:52

Re: Липса на експерти - верно ли?

Мнениеот dakota_ » 04 Ное 2014, 21:57

Kaloyanski написа:Здравейте колеги!
Съжалявам, че пиша в тази тема и, че сигурно ще ви натоваря с прочитането на моето щение, но не мога да се оправя със сайта все още и да създам собствена тема.
На кратко проблемът е следният: Назначен съм и работя на желаната от мен длъжност, но в нежелан от мен град. Завършил съм АМВР редовно бакалавър и търся реализацията си в София. Разпитвах в районните на СДВР, но винаги получавах уклончиви отговори от сорта на "изчакайте малко" и тем подобни. Много искам да се върна в София, тъй като през време на обучението ми в Школата аз създадох приятелства, а и повечето ми познати и роднини са там. Просто липсата на места ме принуди да съм в провинцията.
Много бих се зарадвал, ако някой колега ми обърне внимание и ми помогне да живея поне там, където искам. Ще съм му вечно задължен!
Благодаря за вниманието!
Ще чакам с нетърпение да ми отговорите или да ми пишете на имейл!


Завършил си редовния курс на АМВР,по време на коя школа си създал приятелства ?
Искаш колега да ти обърне внимание и да ти помогне да живееш там,където искаш и ще си му вечно задължен :D ... Варианта е да търсиш софиянка и да сключиш граждански брак... Хубаво е да е брак по любов,а не брак по сметка :D Макар,че със софиянка трудно ще си на сметка...
Изобщо въпроса ти е за тема "Купидон".... в раздела "Пивница кухият крак"...ако го беше задал там,щях и един виц да ти разкажа за задължените към софиянки ;),може и булка да ти намерим :lol: ... В общи линии не бива да се поставяш да си задължен на никой,или поне не за дълго време...а цял живот звучи твърде дълго :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Липса на експерти - верно ли?

Мнениеот osata » 06 Ное 2014, 00:12

Използвай тези Приятелства от школата, които са в София. Те могат да ти помогнат, да те свържат със съответния човек, те могат да ти кажат къде и кога има място...информацията кое - кога - къде е най-важна в днешно време.
Успех колега ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Липса на експерти - верно ли?

Мнениеот ТРЕЗОР » 07 Апр 2015, 23:33

Липса на експерти - да,ама.....не.......След като всички колеги от бившата кат.Д , подпишат новите си актове за встъпване в длъжност - младши експерт , то тогава сигурно ще имаме повече експертен състав от цялата полиция в ЕС..... :roll:
ТРЕЗОР
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 71
Регистриран на: 21 Ное 2010, 22:41

Re: Липса на експерти - верно ли?

Мнениеот кпц » 08 Апр 2015, 13:17

ТРЕЗОР написа:Липса на експерти - да,ама.....не.......След като всички колеги от бившата кат.Д , подпишат новите си актове за встъпване в длъжност - младши експерт , то тогава сигурно ще имаме повече експертен състав от цялата полиция в ЕС..... :roll:

Смесваш специфичното наименование /младши експерт/, с длъжностното наименование, /което за един младши експерт може да е младши експерт, но може да е младши разузнавач, или командир на отделение, и още подобни от класификатора/. ;)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Липса на експерти - верно ли?

Мнениеот ТРЕЗОР » 11 Апр 2015, 21:53

кпц написа:
ТРЕЗОР написа:Липса на експерти - да,ама.....не.......След като всички колеги от бившата кат.Д , подпишат новите си актове за встъпване в длъжност - младши експерт , то тогава сигурно ще имаме повече експертен състав от цялата полиция в ЕС..... :roll:

Смесваш специфичното наименование /младши експерт/, с длъжностното наименование, /което за един младши експерт може да е младши експерт, но може да е младши разузнавач, или командир на отделение, и още подобни от класификатора/. ;)

Може и да ги смесвам , но ще ти дам пример .......мл.експерт Георги Георгиев Георгиев - мл.оперативен дежурен - това са колегите на пулта....или мл.експерт П.П.П -мл.разузнавач .........заменянето на старите звания-гл.полицай от бившата кат.Д, със това- мл.експерт ми се струва неудачно.Това е поне мое мнение.
ТРЕЗОР
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 71
Регистриран на: 21 Ное 2010, 22:41

Re: Липса на експерти - верно ли?

Мнениеот кпц » 12 Апр 2015, 19:08

ТРЕЗОР написа:......заменянето на старите звания-гл.полицай от бившата кат.Д, със това- мл.експерт ми се струва неудачно.Това е поне мое мнение.

Трябва да се свиква! В другите министерства е пълно със старши и младши експерти и подобни на тях.
Тези нови наименования е нужно да са унифицирани във всички министерства, според Закона за администрацията и класификатора на длъжностите в администрацията.
Тъкмо ще разберем в МВР на кого му се чете и на кого изобщо не му се чете. ;)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27


Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта

cron