Мнение за материално техническото осигуряване

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот Елена » 29 Яну 2015, 14:10

Много смешно! Събрали сте се началници и се подигравате със служителите! Знаете ли,господа началници,че на мен ми харесва службата на РП,но не ми харесва военщината в МВР. Като споделих у дома за описа в стаята и за подписване в книга за имуществото,татко каза,че така било в казармата. Ние нали сме девоенизирано ведомство,какви са тези инвентарни номера и описи. Явно повечето началници са като нашият завършили сержантско милиционерско училище и след това прочутата Магнаурска школа в Симеоново. Имат дипломи за юристи,но учили Симеоновско право като нашият по времето на БКП. Всички знаем,че Симеоновското право е със сопата по главата.
Живеем в 21 век,смешно e да се правят такива описи и да се окачват по стените. Смешно е да няма листове за писане,да ми се налага да купувам с мои пари листове за службата. Може да не ми повярвате,но си купуваме сами листове за писане. Сами си купуваме химикалките,събираme пари и си зaреждме касетата на принтера и домакина вместо да се засрами,увиснал за подпис да не му отмъкнем у дома продънените сандъци. Нормално ли е господа началници да си плащаме за да работим,какво ще кажете по тези въпроси? Нямам право да позлвам интернет да не изтече служебна тайна. Началника на РУ има достъп до строго секретно и има на компютъра си интернет. Началника на РУ не купува с лични пари листове за писане,дори разхищават листове да правят описи и да ги качат по стените.
Млад човек трудно може да пробие в МВР,така сте се обвързали,че вдигне ли глава някой,веднага го натискате и дума не може да каже. Останки от милиционери все още командват в РУ и си налагат волята не по право,а по принуда. Знам,че това няма да е вечено и съм сигурна,че ще издържа.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот dsuzunov » 29 Яну 2015, 14:53

От тук събралите се, само един е Началник, другите сме в бойните групи. ;)
По въпроса за военщината, ако я няма нея, няма да има дисциплина и ще заприличаме на циркови артисти.
Хората се присмиват ежечасно на манекенките РП и то не за друго, ами за това, че се обличат неподходящо за работа. Не е етично, по анцуг да разпитваш официално облечен гражданин или на високи токове да правиш оглед на МП по средата на нивата. :o
Помня ги твоите съвипускници юристи, които ме молеха да им диктувам протокола, защото им е за пръв път. Помня и другите, на които най-важното бе да ни напомнят, че имали ръководни функции при извършване на ПСД. Когато ги оставих да ръководят наистина и не вършех нищо, без тяхно разпореждане, смениха тона моментално.
"Айде, нема нужда!"
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот dakota_ » 29 Яну 2015, 16:17

Елена написа:Много смешно! Събрали сте се началници и се подигравате със служителите! Знаете ли,господа началници,че на мен ми харесва службата на РП,но не ми харесва военщината в МВР. Като споделих у дома за описа в стаята и за подписване в книга за имуществото,татко каза,че така било в казармата. Ние нали сме девоенизирано ведомство,какви са тези инвентарни номера и описи. Явно повечето началници са като нашият завършили сержантско милиционерско училище и след това прочутата Магнаурска школа в Симеоново. Имат дипломи за юристи,но учили Симеоновско право като нашият по времето на БКП. Всички знаем,че Симеоновското право е със сопата по главата.
Живеем в 21 век,смешно e да се правят такива описи и да се окачват по стените. Смешно е да няма листове за писане,да ми се налага да купувам с мои пари листове за службата. Може да не ми повярвате,но си купуваме сами листове за писане. Сами си купуваме химикалките,събираme пари и си зaреждме касетата на принтера и домакина вместо да се засрами,увиснал за подпис да не му отмъкнем у дома продънените сандъци. Нормално ли е господа началници да си плащаме за да работим,какво ще кажете по тези въпроси? Нямам право да позлвам интернет да не изтече служебна тайна. Началника на РУ има достъп до строго секретно и има на компютъра си интернет. Началника на РУ не купува с лични пари листове за писане,дори разхищават листове да правят описи и да ги качат по стените.
Млад човек трудно може да пробие в МВР,така сте се обвързали,че вдигне ли глава някой,веднага го натискате и дума не може да каже. Останки от милиционери все още командват в РУ и си налагат волята не по право,а по принуда. Знам,че това няма да е вечено и съм сигурна,че ще издържа.


Знаеш ли колко малко останахме такива като Н-ка на твоето управление. Вместо да си гледате работата вие се подигравате с домакина и сте опитали да се подигравате и с Н-ка на РУ,но ви е минала котка път и са ви показали мястото ви в строя. Подвели сте се по акъла на синдикатите,че МВР било девоенизирано. Девоенизирано,а въоръжени служители на МВР са денонощно на улицата в униформи и цивилни и носят бойно дежурство в борбата с ООР и криминалната престъпност. Девоенизирано,а сутрин дежурният в министерството посреща министъра,козирува и докладва за произшествия в зоната на отговорност. Ако не ти харесва ведомството,по всяко време можеш да си подадеш листа и да си избереш друго ведомство за работа.
Като ходи при главният РП каза ли му,че нямаш листове и химикалки за писане и си ги купуваш с твои пари. Нали те научиха как да задраскваш празните полета на описите и да си заключиш един подписан опис в касата. Сега ще те научат как да напишеш един рапорт за листове и химикалки,да си вземеш входящ номер и да си го запазиш в касата ;)
Прочети "Майстора и Маргарита" вътре казват "Най-интересното в тази лъжа е,че е лъжа от първата до последната дума " ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот gentleman » 30 Яну 2015, 21:06

Еленке, като се задрънчваш с колегите и ги обиждаш как искаш да има хартия и химикалки ;)
Я се вземи в ръце и започни да уважаваш " старшината " и началника и ще видиш как и химикалки ще има, пък и може да те вземат и при повикванията. Опитай, мисля че останеш приятно изненадана. :)
Пък и ако попрочетеш малко закони ще видиш, че на свсичкото отгоре си и задължена да се подпишеш за имуществото.
gentleman
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 29 Яну 2015, 21:18

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот Елена » 31 Яну 2015, 09:11

dsuzunov написа:От тук събралите се, само един е Началник, другите сме в бойните групи. ;)
По въпроса за военщината, ако я няма нея, няма да има дисциплина и ще заприличаме на циркови артисти.
Хората се присмиват ежечасно на манекенките РП и то не за друго, ами за това, че се обличат неподходящо за работа. Не е етично, по анцуг да разпитваш официално облечен гражданин или на високи токове да правиш оглед на МП по средата на нивата. :o
Помня ги твоите съвипускници юристи, които ме молеха да им диктувам протокола, защото им е за пръв път. Помня и другите, на които най-важното бе да ни напомнят, че имали ръководни функции при извършване на ПСД. Когато ги оставих да ръководят наистина и не вършех нищо, без тяхно разпореждане, смениха тона моментално.
"Айде, нема нужда!"


При теб в подписа ти пише,че си от "бойна" група :) В районното като "няма" бензин за РП,поне експертите намират и поне аз не мога да се оплача,идват и ме взимат нощем от дома ми,без да е тяхно задължение и тази нощ също експерта ме взе от дома ми :)
Нямам нищо против дисциплината и дисциплина трябва да има,но има разлика между военщина и дисциплина. Както има разлика между мненията на всички пишещи до момента по темата и постнатата новорегистрирана посредственост. Възможно е в минало време да е имало комични ситуации с неподходящо облечени РП,но сега около мен няма такива неща. Не виждам нищо лошо експерта да помогне на млад РП или ОР да помогне на млад РП. Нали всеки се учи от по-опитният и никой не се е родил научен. Дразни това,че ни занимават с глупости. Дразни това,че не се заделят средства за елементарни неща като канцеларски консумативи,а се налага да си купуваме сами за да работим. Искала съм,но отговора е няма в момента. Не желая да се моля на никой,не желая да се моля на Н-ка на РУ,не търся консумативи за благотворителна цел,а да си върша работата. Дразни това,че Н-ците са заети повече да си смятат стажа за пенсия,отколкото да мислят за службата.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот dsuzunov » 31 Яну 2015, 10:50

Някой, там, някъде е казал:
"Поискай и ще ти се даде"
Народа го е перифразирал, като е добавил от себе си:
"Каквото повикало, такова се обадило"
Ако се отнасяш с хората, зачитайки стаж, житейски и професионален опит, ще получиш помощ в пълен обем, че и отгоре, при това - напълно безвъзмездно.
Аз също си купувам консумативи, необходими за работата, че и на другите колеги давам, но не съм повдигал въпроса публично. Мога - купувам. И домакина дава, и аз си се снабдявам.
По въпроса за стажа, всички, достигнали определена възраст и стаж, си броим годините :lol:
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот Елена » 31 Яну 2015, 11:49

Народа го е казал за други случаи това :) Аз не искам нищо за себе си,искам да мога да върша работа на тези,които разчитат на мен. Те нищо лошо не са повикали,че да страдат от липсата на елементарни неща. В МВР се оказва,че по-голям "проблем" от стажа за пенсиониране няма,постоянно за това се пише и говори. Баща ми се пенсионира от МВР на 48 год. по свое желание и без никаква драма. При нас един секторен щеше да получи инфаркт,че го пенсионираха миналата година с 33 год. служба в МВР.Иначе се правеше на голям мъж,голям началник,а опита какви ли не хватки с болнични листове от страх да не го пенсионират. Замина си и след него остана само простията и проблемите,които създаваше.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот катюша » 31 Яну 2015, 23:14

Елена написа:Явно повечето началници са като нашият завършили сержантско милиционерско училище и след това прочутата Магнаурска школа в Симеоново. Имат дипломи за юристи,но учили Симеоновско право като нашият по времето на БКП. Всички знаем,че Симеоновското право е със сопата по главата.

Нямам право да позлвам интернет да не изтече служебна тайна. Началника на РУ има достъп до строго секретно и има на компютъра си интернет.


Де да бяха повечето началници с такова образование като вашият! Завършил "сержантско милиционерско училище" това е професионално училище за полицай. Какво според теб да завърши човек,че да стане полицай :) Завършил "прочутата Магнаурска школа в Симеоново" това е Академия за полицай. Само да не скочиш и върху мен,завършила съм ВИПОНД - МВР,но съм инспектор като теб,различни са ни отделите. Също нямам право да ползвам на работа служебен интернет,но имам мой личен таблет и на него никой не може да ми забрани да ползвам интернет ;) Що не пробваш и на екстрите,които те взимат нощем от вас да се направиш на интересна или както казваш да стане една разправия и да видиш,ще мине експерт покрай вас да те вземе :lol:
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Предишна

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта