Мнение за материално техническото осигуряване

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот катюша » 28 Яну 2015, 13:00

Елена написа:Колеги,благодаря ви за отговорите,имам още няколко въпроса. Бюрото,на което работя е куцо.Да,куцо бюро,единият крак на бюрото го няма и на негово място има отрязано и подложено бичме,домакина така казва на парчето дърво подложено да не падне бюрото на земята. Въпроса ми е като се подписвам за бюро,това бюро ли е и ще искат ли от мен при сдаване да предам здраво бюро.
Гардероба ни е пред разпадане. Има две врати,от едната страна си окачвам дрехите аз,от другата страна си окачава дрехите колегата. Гърба на гардероба не е цял и отзад виждам стената,разкован е и палтото ми опира в стената. Въпроса ми е отново същият,при сдаване какво ще сдам и ще се налага ли да плащам за здрав гардероб,защото има опис на имуществото,но няма опис на състоянието на служебното имущество в описа.


Ели,не се притеснявай да се подпишеш в инвентарната книга и описа на служебното имущество. Всички се подписваме за имуществото,което ползваме. Никой няма да ти иска да сдаваш бюро,гардероб и каквото и да е и да ти търси сметка счупено ли е или е здраво. Аз също съм с колега в едно помещение,бюрата ни бяха много зле,шкафовете бяха много зле,но сме се подписали. Като дойдоха новите мебели,изкараха старите бюра,шкафове,столове и сложиха нови. Никой не ни е търсил сметка в какво състояние е старото имущество. Замина всичко в мазата на управлението за бракуване.
Началниците на РУ по принцип са костеливи орехи,понякога с право,понякога от любов към спорта ;) но съгласи се,че има и РП,които са повече свадливи юристи,отколкото РП и погледите им са насочени все към прокуратурата и съда :mrgreen:
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот ТРЕЗОР » 28 Яну 2015, 13:07

Елена , послушай колегата или колежката с ник КПЦ, няма да сгрешиш , защото всичко ,което те съветва е правилно,но ....забравила е да те посъветва за най-важното-задължително да си вземеш входящ номер на описа на стаята :lol: .....това в рамките на шегата.......слушай Дакота , той е стара пушка и мисля , че няма сбъркаш ;)
ТРЕЗОР
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 71
Регистриран на: 21 Ное 2010, 22:41

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот Lord » 28 Яну 2015, 13:23

Елена написа: Още преди да отидем при главният РП ни беше ясно какво ще се случи. Не сме очаквали друго,все пак преди да стане главен РП е бил офицер от криминална ...
Което означава, че като офицер от КП от 2000 г. до 2006 г. е разследвал по ДП, което е с 2 г. повече от твоят стаж. Всъщност всеки може да види статистиката и да установи, че чисто процентно, а и като реален брой обвинителните актове и осъдителните присъди за престъпления от ОХ бяха повече, докато всички служители с полицейски правомощия разследвахме.


Елена написа:Колеги,благодаря ви за отговорите,имам още няколко въпроса. Бюрото,на което работя е куцо.Да,куцо бюро,единият крак на бюрото го няма и на негово място има отрязано и подложено бичме,домакина така казва на парчето дърво подложено да не падне бюрото на земята. Въпроса ми е като се подписвам за бюро,това бюро ли е и ще искат ли от мен при сдаване да предам здраво бюро.
Гардероба ни е пред разпадане. Има две врати,от едната страна си окачвам дрехите аз,от другата страна си окачава дрехите колегата. Гърба на гардероба не е цял и отзад виждам стената,разкован е и палтото ми опира в стената. Въпроса ми е отново същият,при сдаване какво ще сдам и ще се налага ли да плащам за здрав гардероб,защото има опис на имуществото,но няма опис на състоянието на служебното имущество в описа...

Нямаш основание за притеснение, в това отношение. Ако искаш да се презастраховаш можеш да направиш фотоалбум на състоянието на мебелите, който да впишеш, като забележка в описа и да го приложиш.

Елена написа:...

Правилно ли е,когато Н-ка на РУ е на МП той да ръководи всичко и дежурният в ОДЧ да търси него,а не РП? Има ли право Н-ка на РУП да отменя заповеди на оперативният дежурен в ОДМВР и да се разпорежда еднолично към ОР и патрула. ...


Да, правилно е н-ка да ръководи всичко при извършване на ПСД на МП, и да ОДЧ трябва да търси него, както и е факт, че н-к РУ може да отмени разпореждане на ОД в ОДЧ на ОДМВР, щом така е преценил. Н-к РУ е длъжен да се съобразява и изпълнява само разпореждания на областния директор и над него в йерархията.

Елена написа:...
Знам,че зависим от Н-ка на РУ,защото нощем идваше автомобил от патрула и ни взимаше от къщи,след една разправия с Н-ка на РУ,вече няма бензин и всеки ходи с личният си автомобил или както се уреди.
...
Ами, ако постъпиш разумно и мъдро в отношенията ви, внезапно е възможно да се намери бензин.

Елена написа:...
Колеги,защо воюваме помежду си и защо е този реванш на всяка цена,нали целта и задачата ни е една?
И аз това се питам, защо го правите?! ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот dsuzunov » 28 Яну 2015, 13:51

Да, правилно е н-ка да ръководи всичко при извършване на ПСД на МП, и да ОДЧ трябва да търси него, както и е факт, че н-к РУ може да отмени разпореждане на ОД в ОДЧ на ОДМВР, щом така е преценил. Н-к РУ е длъжен да се съобразява и изпълнява само разпореждания на областния директор и над него в йерархията.

Тука може да поспорим.
Според НПК, ръководенето на ПСД на МП е на съставящия протокола и всички, участващи в тези действия трябва да изпълняват неговите разпореждания. Според НПК....
Реално обаче, ръководенето на тези действия е "според зависи".
Ако съставящият протокола е наясно с това което прави, никой няма да си позволи, да му се бърка в работата.
Ако обаче, се свие в "кьошето" и чака друг да работи вместо него, а той само да пише в протокола (понякога грешно), е съвсем естествено, Началника на РУ да поеме ръководството.
Всичко зависи от това, как ще се "поставиш".
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот Lord » 28 Яну 2015, 14:36

dsuzunov написа:Тука може да поспорим...
С теб бих предпочел да поговорим и да попием, но щом се налага нека поспорим. :)


dsuzunov написа:Според НПК, ръководенето на ПСД на МП е на съставящия протокола и всички, участващи в тези действия трябва да изпълняват неговите разпореждания. Според НПК....
Ми то според НПК има много разпореждания, според НК, тоже, ама Старата Дама и днес ни е пратила "депеша", че първо не ги спазваме, второ има нужда от актуализацията им и пр., което ти знаеш добре. ;)


dsuzunov написа:Ако съставящият протокола е наясно с това което прави, никой няма да си позволи, да му се бърка в работата...
Абсолютно съм съгласен!


dsuzunov написа:Ако обаче, се свие в "кьошето" и чака друг да работи вместо него, а той само да пише в протокола (понякога грешно), е съвсем естествено, Началника на РУ да поеме ръководството.
Всичко зависи от това, как ще се "поставиш".
Винаги в началото положението е в "кьошето", особено, ако РП не е бил полицай, а идва от академичната банка. Тогава все някой трябва да създава ред на МП, а често дори и някой ОР, който да диктува на РП, което не е лошо само по себе си, никой не се е родил научен. А, ако става въпрос за ПТП на важна артерия, сам отлично знаеш, че телефона на н-ка се зачервява с въпроси от областния директор, пресцентъра, главните дирекции и шефове от ОПУ и АПИ - кога ще се отвори пътя за движение. И когато в повечето случаи МВР не е платило на съответните фирми "Пътна помощ" за над година, та и две назад по предходни досъдебни, въпреки, отдавна издадени фактури, пак съм убеден, че знаеш, че намирането на варианта за извозване на иззетите МПС, както на премахване на авариралите такива няма да нито по възможностите, нито в способностите на РП, съставящ протокола.
С теб още много можем да беседваме, знам, че и ти имаш десетки примери от практиката, но спирам дотук. Дай Боже да имаме подобна възможност на живо. 8-)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот dakota_ » 28 Яну 2015, 14:54

Елена написа:Още преди да отидем при главният РП ни беше ясно какво ще се случи. Не сме очаквали друго,все пак преди да стане главен РП е бил офицер от криминална и не прие никакви доводи,че няма смисъл да се подписваме за гардероби,шкафове,столове. В Прокуратурата и следствието няма такаива описи и подписи не се полагат,а също ползват служебно имущество.
Колеги,благодаря ви за отговорите,имам още няколко въпроса. Бюрото,на което работя е куцо.Да,куцо бюро,единият крак на бюрото го няма и на негово място има отрязано и подложено бичме,домакина така казва на парчето дърво подложено да не падне бюрото на земята. Въпроса ми е като се подписвам за бюро,това бюро ли е и ще искат ли от мен при сдаване да предам здраво бюро.
Гардероба ни е пред разпадане. Има две врати,от едната страна си окачвам дрехите аз,от другата страна си окачава дрехите колегата. Гърба на гардероба не е цял и отзад виждам стената,разкован е и палтото ми опира в стената. Въпроса ми е отново същият,при сдаване какво ще сдам и ще се налага ли да плащам за здрав гардероб,защото има опис на имуществото,но няма опис на състоянието на служебното имущество в описа.
Знам,че трябва да изпълнявам заповедите на Н-ка на РУ макар да не ни е началник и нямаме спорове с Н-ка на РУП по въпроси свързани с дисциплината. Не ходя с пола на работа,има понякога напрежение между РП и ОР,но според мен това е в реда на нещата и част от работната атмосфера.
Правилно ли е,когато Н-ка на РУ е на МП той да ръководи всичко и дежурният в ОДЧ да търси него,а не РП? Има ли право Н-ка на РУП да отменя заповеди на оперативният дежурен в ОДМВР и да се разпорежда еднолично към ОР и патрула. Не заповядва на мен,но ОР изпълнява това,което му разпореди Н-ка на РУ.
Знам,че зависим от Н-ка на РУ,защото нощем идваше автомобил от патрула и ни взимаше от къщи,след една разправия с Н-ка на РУ,вече няма бензин и всеки ходи с личният си автомобил или както се уреди.
Колеги,защо воюваме помежду си и защо е този реванш на всяка цена,нали целта и задачата ни е една?


Ленче,като ти беше ясно душко,че при когато и да ходите,все ще се подпишете,оти ги ручахте жабетата с колегата ти :D
Голям късмет сте имали,че шефа ви е бил ОР от КП и познава службата. При нас имахме главен РП с вашият акъл,докато разбра,че командването в РУ е право на Н-ка на РУ,стигнахме до Директора и чак там склони глава,че или ще слушат и изпълняват,или ще ходят в прокуратурата и съда,ама там не размитат за тях ;)
Дали юридическият факултет е виновен или много филми гледате,но в голям филм сте се вкарали с тия счупени бюра и гардероби. Нали вие сте ги счупили,да не е дошъл филанкишията от улицата да ги счупи. У дома ползвам едно бюро от 30 години и не е мръднало,в управлението от желязо да са тия бюра и гардероби,пак няма да издържат... Има една приказка "Ако можеха да говорят..." как ли биха изокали... Мислиш ли,че домакина не знае в какво състояние са бюрата и мебелите,кой ще се занимава с вас да ви иска да сдавате здраво... Що са правите зорлем на мотики и си придавате фасони,че знаете нещо повече от другите.
Какво толкова се чудиш за работата на МП. Нормално е Н-к на РУ при по-тежко произшествие да е на МП. Искаш Н-ка на РУ да ти козирува ли,че си РП ? Какъв началник е дежурният в ОДЧ на ОДМВР,че ще отдава заповеди през главата на Н-ка на РУ,при положение,че присъства на МП ? Как ти минава през главата,че дежурния в ОДЧ на РУ ще прескочи Н-ка на РУ и ще докладва на теб?
Не си ли забелязала,че присъствали някъде Н-ка на РУ на МП справките стават за миг и нещата вървят като по ноти... Ти като РП можеш ли в малките часове на нощта,ако се наложи и попаднеш на по-сбъркан дежурен прокурор от теб,да се обадиш на Окръжният прокурор,защото аз мога и ако се налага го правя за да се случват още по-бързо нещата. Не е ли ти по-лесно да си гледаш работата и да уважаваш Н-ка на РУ,така и транспорта през нощта ще ти е сигурен при нужда и хубаво кафе ще пиеш и интернет ще имаш,ще служиш и ще пееш :) Има една стара приказка "Погледни ме с едното око,аз да те погледна с двете" :D
Желая ти успех и се усмихни на Н-ка на РУ,не е нужно да се конфронтирате,шише Смирновка е добро начало за съвместна колаборация 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот dsuzunov » 28 Яну 2015, 15:27

С две думи, действията по ПСД на МП са според НПК и ако ги изпълняваш, никой не може и "копче" да ти каже.
А логистиката покрай тези ПСД е от Н-ка на РУ.
Ако РП или друг, съставящ протокола е несигурен, то тогава, всичко пада на плещите на Н-ка и по опитните колеги.
Скоро не ми се очертава път към Северна България, но ако минеш през Пловдив, и не се обадиш предварително, да подготвя терена, грях ти на душата, значи! :lol:
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот кпц » 28 Яну 2015, 23:41

Елена написа:...Бюрото,на което работя е куцо.Да,куцо бюро,единият крак на бюрото го няма и на негово място има отрязано и подложено бичме,домакина така казва на парчето дърво подложено да не падне бюрото на земята. Въпроса ми е като се подписвам за бюро,това бюро ли е и ще искат ли от мен при сдаване да предам здраво бюро.
Гардероба ни е пред разпадане. Има две врати,от едната страна си окачвам дрехите аз,от другата страна си окачава дрехите колегата. Гърба на гардероба не е цял и отзад виждам стената,разкован е и палтото ми опира в стената....

Елена, как мислиш, дали началникът на "твоето" РУ има такива мебели в кабинета си?
Ако са по-хубави - помисли да му предложиш да ги смените! Не него и без това не му трябват, защото постоянно посещава местопроизшествия и ръководи работата там /това е по новия НПК, дето е в сила от вчера :lol: /.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот катюша » 29 Яну 2015, 10:21

кпц написа:
Елена написа:...Бюрото,на което работя е куцо.Да,куцо бюро,единият крак на бюрото го няма и на негово място има отрязано и подложено бичме,домакина така казва на парчето дърво подложено да не падне бюрото на земята. Въпроса ми е като се подписвам за бюро,това бюро ли е и ще искат ли от мен при сдаване да предам здраво бюро.
Гардероба ни е пред разпадане. Има две врати,от едната страна си окачвам дрехите аз,от другата страна си окачава дрехите колегата. Гърба на гардероба не е цял и отзад виждам стената,разкован е и палтото ми опира в стената....

Елена, как мислиш, дали началникът на "твоето" РУ има такива мебели в кабинета си?
Ако са по-хубави - помисли да му предложиш да ги смените! Не него и без това не му трябват, защото постоянно посещава местопроизшествия и ръководи работата там /това е по новия НПК, дето е в сила от вчера :lol: /.


Ти си мислещ човек,дай Боже да не греша. Да помислим двамата пишейки във форума и да видим кой е крив и кой прав. Елена е инспектор,колко инспектори има в едно РУ и колко Началник на РУ?
Мисля,че да се сравнява кабинета на Н-к на РУ с мебелировката на помещенията на инспекторите е неуместно. Това е моето мнение,ти имаш право на твое мнение.
В служебното помещение,в което работя смениха мебелите с нови,но нямаме тапициран диван,какъвто има в кабинета на Н-ка на РУ,според теб налага ли се и в моето работно помещение да има тапициран диван,като в кабинета на Н-ка на РУ! В кабинета на Н-ка на РУ има съвещателна маса,според трябва ли и в другите служебни помещения да има съвещателни маси? В кабинета на Н-ка на РУ има директна градска телефонна линия,трябва ли да има и по другите служебни помещения такива телефонни линии?
Всеки може сам да направи изводи за себе си. Желая ти в твоето работно помещение да има всичко,което по-горе изброих,че го няма в моето :)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот dakota_ » 29 Яну 2015, 11:03

катюша написа:
кпц написа:
Елена написа:...Бюрото,на което работя е куцо.Да,куцо бюро,единият крак на бюрото го няма и на негово място има отрязано и подложено бичме,домакина така казва на парчето дърво подложено да не падне бюрото на земята. Въпроса ми е като се подписвам за бюро,това бюро ли е и ще искат ли от мен при сдаване да предам здраво бюро.
Гардероба ни е пред разпадане. Има две врати,от едната страна си окачвам дрехите аз,от другата страна си окачава дрехите колегата. Гърба на гардероба не е цял и отзад виждам стената,разкован е и палтото ми опира в стената....

Елена, как мислиш, дали началникът на "твоето" РУ има такива мебели в кабинета си?
Ако са по-хубави - помисли да му предложиш да ги смените! Не него и без това не му трябват, защото постоянно посещава местопроизшествия и ръководи работата там /това е по новия НПК, дето е в сила от вчера :lol: /.


Ти си мислещ човек,дай Боже да не греша. Да помислим двамата пишейки във форума и да видим кой е крив и кой прав. Елена е инспектор,колко инспектори има в едно РУ и колко Началник на РУ?
Мисля,че да се сравнява кабинета на Н-к на РУ с мебелировката на помещенията на инспекторите е неуместно. Това е моето мнение,ти имаш право на твое мнение.
В служебното помещение,в което работя смениха мебелите с нови,но нямаме тапициран диван,какъвто има в кабинета на Н-ка на РУ,според теб налага ли се и в моето работно помещение да има тапициран диван,като в кабинета на Н-ка на РУ! В кабинета на Н-ка на РУ има съвещателна маса,според трябва ли и в другите служебни помещения да има съвещателни маси? В кабинета на Н-ка на РУ има директна градска телефонна линия,трябва ли да има и по другите служебни помещения такива телефонни линии?
Всеки може сам да направи изводи за себе си. Желая ти в твоето работно помещение да има всичко,което по-горе изброих,че го няма в моето :)


Човека е прав,но нещо му е попречило да доразвие трезвите си мисли :D
Аз бих отишъл още по-далече,Елена и Н-ка на РУ да си разменят местата,тя да седне на неговият стол в неговата канцелария,той да седне на нейният стол в нейната канцелария и да видим кой каква ще я свърши. Мисля,че в това няма нищо страшно,дори се сещам за инспектор Елена "Пловдивска",която беше временно Н-к на РУ 8-) Спомням си и за един Н-к на РУ,който след не дълго пребиваване на този пост,пусна рапорт и се премести за дежурен в ОДЧ на ОДМВР. Предлагал съм много пъти на различни каишковци с големи уста да се разменим,те сядат на моето място и изпълняват моите задължения,аз поемам изпълнението на техните задължения. За да може и те да си "оживеят" и аз да си отживея. Сещам се за един виц един полицай разглеждал списание "Плейбой" и неволно на глас се обърнал към Бог - Господи,като си ми дал 32 зъба,защо не си ми дал 32 ху.. Изведнъж чудото станало,Бог чул молитвата му и му дал 32 х... Скочил радостен полицая и побягнал да се възползва от придобивката. Бог,който винаги е милости в справедлив с нас го потупал по рамото и казал - Не бързай,тази кофа с м@дури,кой ще я носи! :lol: :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта