Мнение за материално техническото осигуряване

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот osata » 25 Авг 2014, 22:13

Какво ви е мнението по темата?
Как виждате нередностите, неуредиците, слабостите?
Като започнем от автомобилите - бракуване на определени километри, консумативи - гуми, акумулатори, стелки, лапми, ръчни радиостанции, облекло, жилетки - "жълти" и "черни".... примерно аз разлика последните години не съм видял, любопитно ми е, и при вас как е.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот dakota_ » 25 Авг 2014, 22:38

Малко по-добре беше докато имахме право да приемаме дарения от спонсори.Въпреки многото противници на спонсорството,лично аз не мога да отрека ползите,които имахме от даренията... Иначе картината е една навсякъде и положението е същото като положението в държавата ни...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот dsuzunov » 25 Авг 2014, 23:47

При добра организация и постоянен контрол на разходите, всичко се намира.
И консумативи, и гориво има. За санитарни пособия събираме по някой лев на заплата.
Горивото стига, но с рапорт. Постоянно следим наличността и остатъка и винаги започваме новия месец с почти пълни резервоари на всички коли.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот Елена » 27 Яну 2015, 18:23

Здравейте колеги,да не пускам нова тема ще попитам в тази.
Работя като РП от близо 4 години и не съм запозната с някои неща свързани със служебното имущество.
Работим в една стая двама колеги,днес дойде домакина на управлението и окачи в стаята ни опис до ключа за пускане на осветлението опис на имуществвото в стаята. Накара ни да се подписваме в една книга за всичко в стаята,столове,бюра,библиотека,изобщо всичко и каза,че отговаряме за тези неща и ни се водят на материален отчет. Понеже отказахме да се подпишем,повика ни началника на управлението и каза,че сме длъжни да се подпишем,иначе ще прибере имуществото от стаята. Началника на управлението не е наш началник и отновео отказахме да се подпишем. Утре ни вика главния РП и по тона на обаждне усетих,че ще имаме проблеми.
Моля да споделите по другите управления правят ли се такива описи и подписвате ли се за служебните мебели,които ползвате.
Имам още един въпрос,ползвате ли свободно интернет,защото при нас има интернет,но пак по заповед на началника на управлението има наложени забрани за влизане и е цяло приключение да се влезе от службата в интернет.
Все пак живеем в 21 век,века на информационните технологии и е странно да не може да се ползва свбодно интернет в МВР.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот Lord » 27 Яну 2015, 19:05

Колега Елена, толкова много въпроси си задала, че наистина си заслужава да създадеш нова тема. Въпреки това ще се опитам да съм лаконичен. Да, домакина е МОЛ и е прав за подписите в книгите, инвентарни описи и номера. Чудя се как сте правили ежегодните инвентаризации, през 4-те ти години служба. При нас преди 2 години инспектората прави проверка по тази линия и имахме големи проблеми - от кафе-машината в антрето до лаптопи или обикновена клавиатура, които не бяха заприходени.
Относно свободния достъп до интернет - ами ако си го плащаш и го ползваш на твое устройство, например мобилен телефон - никой не може да го ограничи, освен доставчика ти. Ако е осигурен под формата на wi-fi в сградата на районното, намирам за нормално този, който го е "издействал" да наложи ограничение за ползване, а аз лично бих сложил и парола. ;)


Казваш, че н-ка на управлението, в което си изпълняваш служебните задължения не ти е началник на теб и останалите РП, дотук добре, от промяната в началото на май 2006 г. по закон е така. Обаче имам едно питане, Ленче, без да го приемеш, като заяждане, а само като питане - Ако ти потрябва служебен транспорт, униформени колеги за съдействие, поемни лица, сгрешила си протокол за разпит на една баба на 90 г. възраст, живуща на 50 км от управлението, спешно ти трябват листи за принтера или тонер касета или пък просто си забравила сутринта флашката или телефона си, е, към н-ка на отдела ДП ли ще се обърнеш или към н-к РУ :?:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот dsuzunov » 27 Яну 2015, 19:45

Описи на имуществото има във всяка канцелария, защото такива са изискванията. Ако някой откаже да се подпише под такъв опис, а използва описаното в него имущество, най-малкото, ще навлече неприятности на домакина. Щом използваш някакво имущество, длъжен си да го пазиш, независимо къде работиш и кой ти е Началник.
Началника на РУ носи отговорност за постъпките и простъпките на всички, работещи в това РУ и отговаря за обстановката на територията му.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот dakota_ » 27 Яну 2015, 20:22

Елена,като отидеш утре при главният РП,ще се върнеш и ще потърсиш домакина да се подпишеш за всичкото служебно имущество,което ползваш в канцеларията. Такъв е реда и при всяка промяна в имуществото в канцеларията,ще се налага да актуализираш подписа си ;)
Не съм съгласен,че Н-ка на РУП не ти е началник!
Н-ка на РУП не ти е началник само във връзка с работата ти по досъдебните производства!
Н-ка на РУП заповядва контролно-пропусквателният режим в РУП и си длъжна да изпълняваш.Н-ка на РУП заповядва начина на работа при посещение на местопроизшествие,взаимодействие с ОР,експерти,ДОГ,транспорт и всичко,което се сетиш по отношение на работата в РУП и си длъжна да изпълняваш.
РП сте на гости в РУП и каквото каже Н-ка на РУП във връзка с пребиваването ви в РУП си длъжна да се съобразяваш и да изпълняваш. Това ще ти спести неприятни разговори по телефона с главният РП и явяване за даване на обяснения.
По отношение на интернет,не се сещам за какво може да е необходим интернет на РП.
Ти сещаш ли се за какво ти е необходим интернет по повод на службата ти?
Да гледаш филми,да се ровиш в клюкарски сайтове,да влизаш в сайтове за запознанства ? На кой компютър ще включиш интернета,на служебният компютър ли искаш да го ползваш? Какво правим ако погрешка изтече служебна информция в интернет?
Като казваш,че Н-ка на РУП не ти е началник,като каква би поискала от него да ти осигури достъп до интернет мрежата в РУП ?
Бих ти задал още много въпроси,но си от 3-4 години РП и все ми се иска да вярвам,че още не си се ошлайфала и за това даваш леки отклонения ;)
Пиши как е протекла срещата с главният РП и боли ли да положиш подпис за имуществото,което ползваш :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот кпц » 27 Яну 2015, 23:14

Елена, подпиши в книгите за имуществото, което е в служебното ти помещение, но преди това провери за съответствие на количеството, описанието и инвентарните номера /ако има такива указани/!
Ако ти представят опис - провери и него и зачертай празните редове. Поискай подписан от домакина оригинален екземпляр от описа за теб и го запази в касата при документите!
Можеш да питаш домакина дали началникът на РУ е подписал съответните документи за ползваното от него имущество в кабинета му. ;)
За начина на работа при посещение на местопроизшествие няма да ти казвам. Пише го в НПК и началникът на РУ там просто не е указан. :lol:
С интернета е сложно.
Ако имаш един компютър, то би трябвало да имаш от него достъп до мрежата за предаване на данни в МВР и нужните информационни фондове, което ти е достатъчно за работата. Тогава е просто забранено на този компютър да имаш достъп и до интернет.
При два компютъра може единият да се свързва с интернет, но ако е служебно доставен, решението остава за съответния началник.
Има значение и доставчикът. Ако ползваш интернет през МВР централен сървър могат да те контролират силно.
По-свободно е при външен доставчик, но тенденцията е да се "преминава" винаги през централен сървър в МВР.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот dakota_ » 27 Яну 2015, 23:57

кпц написа:Елена, подпиши в книгите за имуществото, което е в служебното ти помещение, но преди това провери за съответствие на количеството, описанието и инвентарните номера /ако има такива указани/!
Ако ти представят опис - провери и него и зачертай празните редове. Поискай подписан от домакина оригинален екземпляр от описа за теб и го запази в касата при документите!
Можеш да питаш домакина дали началникът на РУ е подписал съответните документи за ползваното от него имущество в кабинета му. ;)
За начина на работа при посещение на местопроизшествие няма да ти казвам. Пише го в НПК и началникът на РУ там просто не е указан. :lol:

С интернета е сложно.
Ако имаш един компютър, то би трябвало да имаш от него достъп до мрежата за предаване на данни в МВР и нужните информационни фондове, което ти е достатъчно за работата. Тогава е просто забранено на този компютър да имаш достъп и до интернет.
При два компютъра може единият да се свързва с интернет, но ако е служебно доставен, решението остава за съответния началник.
Има значение и доставчикът. Ако ползваш интернет през МВР централен сървър могат да те контролират силно.
По-свободно е при външен доставчик, но тенденцията е да се "преминава" винаги през централен сървър в МВР.


Блажени са вярващите :lol:
Може да разпитва домакина каквото поиска,но както се казва на простичък език,не може да гледа на старшината в канчето :)
За начина на работа на МП нищо не й казвай,че пак ще й дадеш куц съвет :) Н-ка на РУП решава как Елена ще стигне до МП. Дали ще отиде служебен автомобил да я вземе от тях или ще мята крачоли до РУП по малките часове на денонощието ;)
Личен компютър не може да се внесе за ползване в РУП без разрешението на Н-ка на РУП ;) При външен доставчик на интернет отново няма как без минимум разрешението на Н-ка на РУП да инсталира нета си външният доставчик. И като сме почнали с няма как,няма как без разрешението на Н-ка на РУП изобщо да се ползва интернет и ако някой преценява и разрешава кой да ползва интернет в РУП,това отново е Н-ка на РУП 8-)
Спомням си преди години,когато за пръв път се появиха в РУП дознателите,някой ги беше излъгал,че ги назначават и стават началници :D Разочарованието им беше голямо,когато се оказа,че нито са началници,нито са полицаи,а скъпоплатени машинописки на прокуратурата. Спомням си какви снимки правеха експертите на дознатели решили да посетят МП с къси поли и качени на кокили :lol: Както се пее в песента - Спомени,спомени студени все ме мъчат и изгарят :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Мнение за материално техническото осигуряване

Мнениеот Елена » 28 Яну 2015, 12:14

Още преди да отидем при главният РП ни беше ясно какво ще се случи. Не сме очаквали друго,все пак преди да стане главен РП е бил офицер от криминална и не прие никакви доводи,че няма смисъл да се подписваме за гардероби,шкафове,столове. В Прокуратурата и следствието няма такаива описи и подписи не се полагат,а също ползват служебно имущество.
Колеги,благодаря ви за отговорите,имам още няколко въпроса. Бюрото,на което работя е куцо.Да,куцо бюро,единият крак на бюрото го няма и на негово място има отрязано и подложено бичме,домакина така казва на парчето дърво подложено да не падне бюрото на земята. Въпроса ми е като се подписвам за бюро,това бюро ли е и ще искат ли от мен при сдаване да предам здраво бюро.
Гардероба ни е пред разпадане. Има две врати,от едната страна си окачвам дрехите аз,от другата страна си окачава дрехите колегата. Гърба на гардероба не е цял и отзад виждам стената,разкован е и палтото ми опира в стената. Въпроса ми е отново същият,при сдаване какво ще сдам и ще се налага ли да плащам за здрав гардероб,защото има опис на имуществото,но няма опис на състоянието на служебното имущество в описа.
Знам,че трябва да изпълнявам заповедите на Н-ка на РУ макар да не ни е началник и нямаме спорове с Н-ка на РУП по въпроси свързани с дисциплината. Не ходя с пола на работа,има понякога напрежение между РП и ОР,но според мен това е в реда на нещата и част от работната атмосфера.
Правилно ли е,когато Н-ка на РУ е на МП той да ръководи всичко и дежурният в ОДЧ да търси него,а не РП? Има ли право Н-ка на РУП да отменя заповеди на оперативният дежурен в ОДМВР и да се разпорежда еднолично към ОР и патрула. Не заповядва на мен,но ОР изпълнява това,което му разпореди Н-ка на РУ.
Знам,че зависим от Н-ка на РУ,защото нощем идваше автомобил от патрула и ни взимаше от къщи,след една разправия с Н-ка на РУ,вече няма бензин и всеки ходи с личният си автомобил или както се уреди.
Колеги,защо воюваме помежду си и защо е този реванш на всяка цена,нали целта и задачата ни е една?
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Следваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта