Кратък казус

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Кратък казус

Мнениеот кпц » 27 Юли 2014, 12:45

Тази ти дейност е против правилата в ЗМВР. Прекрати я!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Кратък казус

Мнениеот 7388 » 27 Юли 2014, 13:01

кпц написа:Тази ти дейност е против правилата в ЗМВР. Прекрати я!


Кажи ми против кои правила на ЗМВР и какво нарушавам.Не получавам пари,не работя по договор,просто помагам на роднина.
7388
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Юли 2014, 10:36

Re: Кратък казус

Мнениеот dakota_ » 27 Юли 2014, 13:53

7388 написа:Здравейте колеги,за да не отварям нова тема,пускам моя казус в тази тема.
Униформен служител на МВР съм,наложи ми се няколко пъти да излизам на пазара да помагам на тъста ми в продажба на автомобили,които докарва от чужбина. Не знам какво съм нарушил с това,но двама от шефовете ми създадоха големи проблеми,слад като ми направиха капан да ме хвамат,че продавам автомобил на псевдокупувач.
Искат ми обяснения по случая и не знам какво нарушение съм направил и изобщо направил ли съм някакво нарушение. Ще ми бъде от полза да чуя различни мнения и съвети.


Искат ли ти обяснения,защо често пътуваш до Гърция? Искат ли ти да обясняваш,защо често се отбиваш през работно време в сектор "ПП" ?
Апропо,осен автомобили продаваш ли радиостанции,не ти тъста ти ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кратък казус

Мнениеот кпц » 27 Юли 2014, 13:58

153, ал. 3, т. 4 ЗМВР, виж и 405а КТ.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Кратък казус

Мнениеот dakota_ » 27 Юли 2014, 15:01

Не го обърквай с тези членове,които нямат нищо общо с неговия случай и по които членове само луд може да бъде подведен под отговорност !
Само луд би оставил писмени доказателства за такъв вид дейност в противоречие със ЗМВР!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кратък казус

Мнениеот кпц » 27 Юли 2014, 15:50

Какво съветваме тогава? Да продължава да участва в продажбите на автомобили, докато съберат доказателства и го уволнят дисциплинарно. После може и да обжалва, дори да постигне отмяна на заповедта за наказанието. Това обаче действа лошо на здравето, което с пари не се купува.
Щом му правят "капани", значи няма да го оставят просто така.
Има богат инструментариум за въздействие върху такива служители.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Кратък казус

Мнениеот dakota_ » 27 Юли 2014, 16:26

Винаги съветвам колегите да вършат всичко с лика и прилика,изпусне ли му човек края... положението става сериозно...
Няма никакъв проблем да стоиш на пазара и да предлагаш за продажба автомобилите на тъста си... ако разбира се това наистина са автомобилите на тъста ти...
Проблема идва от "big brother",който вижда всичко какво се случва на ГКПП...! Проблем е,ако излизаш често в чужбина,връщаш се с автомобили закупени в чужбина и същите тези автомобили ги препродаваш на пазара от името на тъста ти... Проблем е,ако често почнеш да посещаваш сектор "ПП" във връзка с горното... Проблем е,ако започнеш много да говориш и образно казано се самозабравиш... Съвета ми е малко закъснял,но може да помогне на други...Каквото и да вършат,да не се самозабравят и колкото по-малко говорят,толкова по-добре за тях... Покритото мляко котките не го лочат...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кратък казус

Мнениеот osata » 28 Юли 2014, 20:47

С една дума Дакота му казваш, че "прекалено много хора знаят и много шум се е вдигнал". ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Кратък казус

Мнениеот dakota_ » 30 Юли 2014, 20:12

osata написа:С една дума Дакота му казваш, че "прекалено много хора знаят и много шум се е вдигнал". ;)


Ако това е човека,за който си мисля,че става дума...размириса се много около него...и то само и единствено по негова вина... за самозабравяне става дума... За това едно време шефнаставника ми казваше "Няма нехванат айдук и нехванат курвар... " ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кратък казус

Мнениеот 7388 » 06 Сеп 2014, 20:52

dakota_ написа:
osata написа:С една дума Дакота му казваш, че "прекалено много хора знаят и много шум се е вдигнал". ;)


Ако това е човека,за който си мисля,че става дума...размириса се много около него...и то само и единствено по негова вина... за самозабравяне става дума... За това едно време шефнаставника ми казваше "Няма нехванат айдук и нехванат курвар... " ;)


Мен ме уволниха дисциплинарно,но ще заведа дело и ще го спечеля да ме върнат на работа. Ако ти си човека който си мисля тотално си се самозабравил. Аз може да съм продал някой автомобил,но моите автомобили са по за 2-3000 лв, а твоя е 10х по скъп,откъде са твоите пари /ако това си ти,ако не прощавай/
Защо около такива като теб не се шуми а около такива като мен се шуми. Айде със здраве ще си в пенсия като ме върнат на работа.
7388
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Юли 2014, 10:36

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта