Кратък казус

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Кратък казус

Мнениеот dakota_ » 25 Мар 2015, 11:21

michmana написа:Здравейте колеги,не отварям нова тема за да не привличам излишно внимание.
Казуса ми е кратък и банален. Заловиха ме да управлявам автомобил с показание на дрегера 0.7 промила. Не съм бил на работа,отпуск бях и се прибирах към къщи. Въпроса ми е също банален,но важен за мен. Ще бъда ли уволнен от работа? Моля да си спестите "конското",ако някъде сте били свидетели на случай като моя,споделете как са се развили нещата. Предварително благодаря на отзовалите се.


Вярно,че казуса е банален! Дисциплинарното производство също е банално и приключва в повечето случаи с дисциплинарно уволнение.
След това се води едно банално дело от виновният за отмяна на заповедта за дисциплинарно уволнение. Рядко се случва заповедта да бъде отменена от съда. Следва търсене на нова работа,на която няма проблеми,когато се пие и се сяда зад волана!
Изобщо банална история и аз лично презирам такива банални изпълнители!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кратък казус

Мнениеот michmana » 25 Мар 2015, 13:15

dakota_ написа:
michmana написа:Здравейте колеги,не отварям нова тема за да не привличам излишно внимание.
Казуса ми е кратък и банален. Заловиха ме да управлявам автомобил с показание на дрегера 0.7 промила. Не съм бил на работа,отпуск бях и се прибирах към къщи. Въпроса ми е също банален,но важен за мен. Ще бъда ли уволнен от работа? Моля да си спестите "конското",ако някъде сте били свидетели на случай като моя,споделете как са се развили нещата. Предварително благодаря на отзовалите се.


Вярно,че казуса е банален! Дисциплинарното производство също е банално и приключва в повечето случаи с дисциплинарно уволнение.
След това се води едно банално дело от виновният за отмяна на заповедта за дисциплинарно уволнение. Рядко се случва заповедта да бъде отменена от съда. Следва търсене на нова работа,на която няма проблеми,когато се пие и се сяда зад волана!
Изобщо банална история и аз лично презирам такива банални изпълнители!


Ти явно си полицай-съдия. Уволниме и ми потвърди и решението в съда.
Прочете ли,че съм бил в отпуск,човек не съм убил и нищо страшно не е станало. На базата на какво ще ме уволнят като няма пострадали? По кой документ ще ме уволнят това искам да разбере,не да ми разказваш банални неща.
michmana
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Мар 2015, 23:01

Re: Кратък казус

Мнениеот cripti » 25 Мар 2015, 14:25

Ми по етичния кодекс който ти копирах, там пише и по време на отпуск.
cripti
Нов
Нов
 
Мнения: 25
Регистриран на: 31 Май 2014, 19:21

Re: Кратък казус

Мнениеот Автоконтрольор » 25 Мар 2015, 22:30

Катюша май не аз съм за изтрезвителното и ЦПЗ.Виж колегите ти какви интересни казуси постват.Поне евала на човека, че се притеснява и пита.Кой знае какви малоумници има дето и в работно време се черпят, ама не им дреме.Но нека не разсъждавам понеже нямам доказателства, а тук това е строго забранено,тъй като дакота ме диагностицира, а катюша ме праща по затворите и изтрезвителните, че и набутва държавата с разход на гориво за линейките.
"Хората лъжат, уликите не..." - Д-р Гилбърт Грисъм
Аватар
Автоконтрольор
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Авг 2009, 23:45

Re: Кратък казус

Мнениеот Елена » 26 Мар 2015, 10:46

michmana написа:Здравейте колеги,не отварям нова тема за да не привличам излишно внимание.
Казуса ми е кратък и банален. Заловиха ме да управлявам автомобил с показание на дрегера 0.7 промила. Не съм бил на работа,отпуск бях и се прибирах към къщи. Въпроса ми е също банален,но важен за мен. Ще бъда ли уволнен от работа? Моля да си спестите "конското",ако някъде сте били свидетели на случай като моя,споделете как са се развили нещата. Предварително благодаря на отзовалите се.


Поредният пиян потенциален убиец на пътя. Добре са те хванали и дано скоро те уволнят дисциплинарно!
Съда потвържава заповедите за уволнения на пияните полицаи хванатаи да управляват МПС. Още повече,че зачестихте с тия пиянски изцепки! Пияна свиня като теб уби дете в Бургаско,пак в Бургаско друга пияна свиня криволичейки с колата си беше заловен да управлява след литър алкохол.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Кратък казус

Мнениеот кпц » 26 Мар 2015, 13:38

Мичман, търси си адвокат!
Тук няма какво друго да ти се напише.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Кратък казус

Мнениеот dakota_ » 26 Мар 2015, 20:22

Вместо да търси адвокат, по-добре да се огледа и ослуша за друга работа. Там вече ще види откъде изгрява слънцето,ще види как се плащат пари за извънреден труд,болнични,отпуска...ще може да пита какво направи синдиката за мен. Образно казано,ще разбере къде "сер@т" гладните!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кратък казус

Мнениеот Lord » 27 Мар 2015, 21:33

“Който е безгрешен, нека пръв хвърли камък върху й” :!:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Кратък казус

Мнениеот michmana » 28 Мар 2015, 15:52

dakota_ написа:Вместо да търси адвокат, по-добре да се огледа и ослуша за друга работа. Там вече ще види откъде изгрява слънцето,ще види как се плащат пари за извънреден труд,болнични,отпуска...ще може да пита какво направи синдиката за мен. Образно казано,ще разбере къде "сер@т" гладните!

Ако се наложи ще си намеря друга работа. Не разбрах какво толкова се е случило,че да ме наказват с най-тежкото наказание. Пил съм,но малко,да ме накажат с друго наказание. До сега не съм наказван,че веднага най-тежкото наказание да ми наложат. Имам два кредита,две деца и жена на минимална работна заплата,това не е човешко да ме уволнят дисциплинарно за нищо и никакво.
michmana
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Мар 2015, 23:01

Re: Кратък казус

Мнениеот dakota_ » 28 Мар 2015, 16:50

michmana написа:
dakota_ написа:Вместо да търси адвокат, по-добре да се огледа и ослуша за друга работа. Там вече ще види откъде изгрява слънцето,ще види как се плащат пари за извънреден труд,болнични,отпуска...ще може да пита какво направи синдиката за мен. Образно казано,ще разбере къде "сер@т" гладните!

Ако се наложи ще си намеря друга работа. Не разбрах какво толкова се е случило,че да ме наказват с най-тежкото наказание. Пил съм,но малко,да ме накажат с друго наказание. До сега не съм наказван,че веднага най-тежкото наказание да ми наложат. Имам два кредита,две деца и жена на минимална работна заплата,това не е човешко да ме уволнят дисциплинарно за нищо и никакво.


Ти не можа да разбереш,че ако има наказание дисциплинарно уволнение,това наказание сам си го налагаш! Действията и постъпките ти са такива,че се самоуволняваш! Директора на ОДМВР само ще подпише заповедта,която сам си написал с поведението си на пътя.
Съставен ти е АУАН за управление на МПС под въздействието на алкохол. Тестван си,защото нещо си направил /не споменаваш какво/ Дай да разсъждаваме двамата. Надуваш уреда и показва 0.7 промила... Колегата обръща уреда и го показва на другият водач да види какво е отчел уреда... В автомобила на другият водач има още един човек и се почват едни приказки,как всички полицаи са като теб,как всички пият,след това карат и правят произшествия...
Не те съдя,но кажи ми какъв обществен отзвук дава един такъв случай като твоят... Уронваш ли престижа на полицейската професия,уронваш ли престижа на МВР... падаш ли много ниско самият ти като човек.
Спирам,да не кажеш,че съм съдия...
Казвам ти какво правят такива като теб. Отиват и дават 500 лв. хонорар на един адвокат,за предпочитане бивш колега. Същият оспорва кръвната проба като почва да пише,че при взимане на пробата са те дезинфекцирали със спирт,че не е спазена инструкцията за взимане на кръвна проба и ред други в този стил и отивате на съд. Изнесете ли убедителен спектакъл пред кадията и приеме ли сценария и режисурата за правдоподобни...имаш решение в твоя полза... Кофти е ако решението се жали,ще трябва да играете още един път спектакъла и така до финала...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта