Кратък казус

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Кратък казус

Мнениеот кпц » 06 Сеп 2014, 23:47

7388, продаваш автомобили или си полицай! Заедно не може!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Кратък казус

Мнениеот osata » 07 Сеп 2014, 11:35

кпц написа:7388, продаваш автомобили или си полицай! Заедно не може!


Да ти кажа откровено, ако това не пречи на работата, не би трябвало да е забранено.
По тази логика, трябва да забранят служители на МВР да продават по-често от веднъж годишно автомобилите си, да не продават имоти на.... значи аз си продавам апартамента, идва "неправилен" човек и му казвам ..."аааа, на теб няма да го продам, нищо че си единствения клиент от 2 години който иска да купи имота..."
Не съм запознат - по обяви ли продава автомобилите, на пътя ли ги продава, в автосалон ли..... зависи и как е придобил автомобилите.... общо взето с отворените порти на законите ни вариации много :) .

Но по този казус може да се зададат няколко въпроса -
По-редно ли е, жена ти да има фирма и ти "да нямаш нищо общо", или "да имаш малко общо", но това да е под някакъв контрол и деклариране пред началниците ти?
Не е ли по-редно, този, който в извънработно време продължава да се труди, докато други си пият ракийката, да има право да повиши с няколко процента стандарта на живот на семейството си?
Относно конфликта на интереси и корупцията - нали има достатъчно назначени служители за контрол и борба с тях,? На фона на броя служители в МВР, не са ли твърде малко хванатите, уволнени, потвърдени уволненията им и осъдени служители, че да се тръби колко корумпирано е МВР?
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Кратък казус

Мнениеот dakota_ » 07 Сеп 2014, 12:23

В изброеното по-горе няма абсолютно нищо лошо,дори е добре да се помага на семейството да се изкара някой лев повече...Като казвам помага,имам предвид в свободното време,когато служителят не е на работа,няма да легне по гръб да лежи,че МВР му забранявало да работи,защото МВР не му забранява да работи,а му забранява да извършва стопанска дейност ;)
Лошо става,когато почнеш често да "боледуваш" и вместо да си в болницата или в дома си да се лекуваш и спазваш предписания от лекаря режим на лечение... биваш засечен да напускаш границата...да излизаш на пазара да продаваш автомобили нов внос /не личния си автомобил / засичат те по време на болнични в сектор "ПП" да съдействаш за регистрация на автомобили нов внос... а това не е част от служебните ти задължения... а и на всичкото отгоре си в болнични и трябва да се лекуваш...
Получава се,че някои хора искат,както се казва и душата в рая и х.. до края... В това също няма нищо лошо и дори много хора го реализират,но на някои не им се получава и се налага да избират дали душата в рая или х... до края... ;) Като не могат да изберат сами,някой има помага и им показва какво може и докъде може да се прострат...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кратък казус

Мнениеот кпц » 07 Сеп 2014, 13:34

"osata"
Да ти кажа откровено, ако това не пречи на работата, не би трябвало да е забранено.
По тази логика, трябва да забранят служители на МВР да продават по-често от веднъж годишно автомобилите си, да не продават имоти на.... значи аз си продавам апартамента, идва "неправилен" човек и му казвам ..."аааа, на теб няма да го продам, нищо че си единствения клиент от 2 години който иска да купи имота..."
Не съм запознат - по обяви ли продава автомобилите, на пътя ли ги продава, в автосалон ли..... зависи и как е придобил автомобилите.... общо взето с отворените порти на законите ни вариации много........

Как да разберем пречи ли на работата или не, ако да - в каква степен?
Нали опитаха с проекта на новия ЗМВР - отказаха се бързо!
Моралът в България нерядко е нисичък. Подобно е и в МВР. Там е причината.
В случая на 7388 е ясно. Той каза, че върши тази дейност системно и с цел да постигне определен резултат - посредничи при сделка/продажба на автомобил, купен за да бъде продаден. Естествено, върши го безвъзмездно ;)! Характерно е за търговската дейност. Това е много различно от хипотезата да продадеш купения за ползване собствен автомобил, пък било то и един път годишно. Характерно е за битовата, обичайната, а не по занятие дейност.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Кратък казус

Мнениеот Lord » 07 Сеп 2014, 13:50

кпц написа:7388, продаваш автомобили или си полицай! Заедно не може!


Защо?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Кратък казус

Мнениеот Lord » 07 Сеп 2014, 13:53

osata написа:
Но по този казус може да се зададат няколко въпроса -
По-редно ли е, жена ти да има фирма и ти "да нямаш нищо общо", или "да имаш малко общо", но това да е под някакъв контрол и деклариране пред началниците ти?
Не е ли по-редно, този, който в извънработно време продължава да се труди, докато други си пият ракийката, да има право да повиши с няколко процента стандарта на живот на семейството си?
Относно конфликта на интереси и корупцията - нали има достатъчно назначени служители за контрол и борба с тях,? На фона на броя служители в МВР, не са ли твърде малко хванатите, уволнени, потвърдени уволненията им и осъдени служители, че да се тръби колко корумпирано е МВР?


Абсолютно съм съгласен!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Кратък казус

Мнениеот Lord » 07 Сеп 2014, 13:57

dakota_ написа:Лошо става,когато почнеш често да "боледуваш" и вместо да си в болницата или в дома си да се лекуваш и спазваш предписания от лекаря режим на лечение... биваш засечен да напускаш границата...да излизаш на пазара да продаваш автомобили нов внос /не личния си автомобил / засичат те по време на болнични в сектор "ПП" да съдействаш за регистрация на автомобили нов внос... а това не е част от служебните ти задължения... а и на всичкото отгоре си в болнични и трябва да се лекуваш...
....


Това вече наистина е лошо, дори не просто е лошо, а си е нарушение за дисциплинарно уволнение, като лично аз бих изпратил материалите на прокуратурата, с мнение за образуване на следствено дело за проверка на достатъчно данни за престъпление от общ характер.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Кратък казус

Мнениеот Lord » 07 Сеп 2014, 14:07

кпц написа:
"osata"
Да ти кажа откровено, ако това не пречи на работата, не би трябвало да е забранено.
По тази логика, трябва да забранят служители на МВР да продават по-често от веднъж годишно автомобилите си, да не продават имоти на.... значи аз си продавам апартамента, идва "неправилен" човек и му казвам ..."аааа, на теб няма да го продам, нищо че си единствения клиент от 2 години който иска да купи имота..."
Не съм запознат - по обяви ли продава автомобилите, на пътя ли ги продава, в автосалон ли..... зависи и как е придобил автомобилите.... общо взето с отворените порти на законите ни вариации много........

Как да разберем пречи ли на работата или не, ако да - в каква степен?
Нали опитаха с проекта на новия ЗМВР - отказаха се бързо!
Моралът в България нерядко е нисичък. Подобно е и в МВР. Там е причината.
В случая на 7388 е ясно. Той каза, че върши тази дейност системно и с цел да постигне определен резултат - посредничи при сделка/продажба на автомобил, купен за да бъде продаден. Естествено, върши го безвъзмездно ;)! Характерно е за търговската дейност. Това е много различно от хипотезата да продадеш купения за ползване собствен автомобил, пък било то и един път годишно. Характерно е за битовата, обичайната, а не по занятие дейност.


Много си категоричен и не съм съгласен с теб, но може би ти знаеш неща, които аз не знам за случая на колегата 7388.
Например аз съм член ловнорибаско дружество от много години, с други думи съм прост ловджия. Ходя на лов, убивам животни, през миналия сезон съм убил "Х" на брой животни, квалифицирани, като вреден дивеч, предоставил съм съответните "трофеи" и съм получил да речем 150 лева. В началото на годината съм декларирал спечелените пари и съм платил съответния данък. Е, къде тук има конфликт на интереси или друго противоправно деяние от моя страна?

/Пак уточнявам-не знам подробности за казуса на колегата, но ако всичко е документално изрядно - не виждам проблем да си купи стотина коли миналата година и да ги препродаде на печалба. /
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Кратък казус

Мнениеот Жеков » 07 Сеп 2014, 20:09

Аз също не виждам къде е проблема в случая.За период от 2 години съм сменил 6 автомобила,купувам го лъскам го малко,лек тунинг и го пускам за продажба.На автомобил да съм спечелил средно около 700-800 лв. Пари спечелени с труд.Не виждам смисъл да се обявява изобщо някаква печалба. Това е сделка с движимо умущество,плащам си данъка в местни данъци и такси,плащам си ЗГО и се явявам пред нотариуса за сделkа с купувача.
Все едно някой да ме ограничи колко пъти имам право да си продавам апартамента и да си купувам друг апартамент. За такива неща не се уволнява от МВР,ако има нещо друго и не се споменава е друг казус.
Жеков
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Сеп 2014, 19:44

Re: Кратък казус

Мнениеот osata » 07 Сеп 2014, 21:14

Ами той Дакота загатна малко.... ;)
Но като цяло не трябва всякакви опити за печалба да бъдат спъвани законово, а да бъдат контролирани. Защото когато не позволиш на един човек, на когото му трябват повече финанси месечно, да си ги изкарва законно, той или ще напусне работа и ще намери по-доходоносна (кадърните ще го направят, а тези дето за нищо не стават - не) или ще се корумпира. Така принуждаваш опитни служители да напускат. И двата варианта са в ущърб за МВР. Само че на ръководството на МВР не му пука, защото като излязат от ръководните си функции започват да си купуват аудита за по 150 000лв и т.н., или иначе казано "май и те са избрали втория вариант" :mrgreen:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта