Кратък казус

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Кратък казус

Мнениеот dakota_ » 08 Мар 2015, 21:40

kuger написа:Началник,недей с лошо.Питам,защото ми се струва,че ще го отнеса по пълна програма и без вина,ще стана виновен.
Бележка,ако искат дали е бил проходим пътя,ще вземат бележка,че пътя е проходим. Пътя беше много опасен за пътуване,защото автомобила е "бос" гумите уж са зимни,но само на книга,износени са и това не са гуми. Поднеса ли някъде по пътя,ако остана там е добре,но ако се ударя някъде,ще трябва да плащам от заплатата ремонта на автомобила. Дознателя като е видял какво време идва да е останал да спи в управлението,не да ни карат да го докарваме в такава виелица.
На ОДЧ-то е най-лесно да се обади и да заповяда,ама после се свиват и мълчат. Имам точно три години до пенсия и ако рекат да ме сложат на вътрешен пост,ще почерпя. Толкова ми е писнало от неуредици и бакии,че едва чакам да събера годините и си бия шута самосиндикално в пенсия.
Не съм вчерашен и знам,че трябва да изпълня заповедта,но знам също,че за целата трябва да съм оборудван,а аз не съм. Ако имаше стрелба щях да тръгна и докъдето стигна щеше да бъде. Правил съм една катастрофа докато служех в СОД. Стара "Нива" щеше да ни вземе живота на мен и колегата.Той се пенсионира,аз останах,че бях по-млад от него.
Не мога да пусна докладна,че автомобила не е подготвен за зимата,защото ще проверят,че има зимни гуми,но няма да ги тестват,че протектора не става за нищо,а ще отчетат по документи,че автомобила е тип-топ!
Кактo и да е,каквото и да ме правят,нали съм жив и здрав,това е важното!


Нищо лошо към теб.Мисля,че излишно се притесняваш,ако е било важно да докарат РП,щяха да изпратят друг автомобил да го вземе. Видели сам,че пътната обстановка не позволява да бъде докаран и са се кротнали. За това сте и дали обяснения да се изясни,защо не сте изпълнили заповедта /предполагам и колегата ти е дал обяснения/. Преди години пост №1 и вътрешните постове се ползваха за наказание,сега все повече хора се стремят към тях и явно това вече не е наказание :)
Прочети как действа колегата Узунов в случай като твоят и никога не отказвай директно да изпълниш заповед. Има толкова много начини да демонстрираш,че изпълняваш заповедта и толкова много обективни причини в това лошо време да подредиш нещата по твой план ;)
Така и така си отворил този казус,поне ни информирай как се развиват нещата,а аз ти пожелавам нещата да се развият в твоя полза :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кратък казус

Мнениеот kuger » 09 Мар 2015, 11:01

Началник,ти ще познаеш,че няма да има наказание :D Нощес бях извънредно на работа,да съдействаме на спасителите. Тази сутрин Н-ка не само не спомена за наказание,ами и благодари на всички за добрата служба през нощта :)
Виж дознателката разбрах,че ще я гърчат за това,че не е била в управлението,но дознателите са петохуйци и не ме касаят. На всички колеги желая успешна работна седмица :)
kuger
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Мар 2015, 10:49

Re: Кратък казус

Мнениеот Автоконтрольор » 19 Мар 2015, 20:32

Ето ви един друг казус:
Чакам жената в Пловдив на паркинг на 5то ДКЦ в Тракия, който е предвиден за обществено ползване.Намирам се в автомобила който не е запален.До мен има някакво АУДИ ама ти тия новите за по около 50 60 хиляди сещате се.Намира се със задница към моята врата.Има достатъчно място да излезе. Разстоянието е от порядъка на 3-4 метра.Градусите за маневрата са съвсем нормални за да излезе назад.Какво се случва.Стоейки в колата си, в аудито се качват 2ма младежи на около 19 годишна възраст леко пълни или фитнес маняци (то сега можеш ли ги разбра какви са?) и започват да се мъчат да изкарат автомобила толкова некадърно че не може да бъде и естествено не успяват.При което единия отваря вратата и тръгва на бой към мен, и започна да рита колата ми в калника и да ми вика "АЕ БАУШ ТИ НЯМА ЛИ ДА МРЪДНЕШ?!"Как би трябвало да се процедира в този случай?Разбира се аз се преместих което беше крайно излишно, отървах се от бой, но ми беше изкривен предния калник от ритането.Аман вече от докторски, съдийски, прокурорски, полицейски и прочие синчета.(НИЩО ЛИЧНО)!Та към въпроса- Как бихте постъпили вие?
"Хората лъжат, уликите не..." - Д-р Гилбърт Грисъм
Аватар
Автоконтрольор
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Авг 2009, 23:45

Re: Кратък казус

Мнениеот mrbean » 19 Мар 2015, 20:36

Емигрирай в Америка. Там ако ти се случи такова нещо, онзи после има да си вади олово от гъза 2 седмици. Но тук е България - всеки си прай каквото иска, всеки има оръжие да те гръмне, само ти като обикновен редови гражданин, ти се казва, че не ти трябва оръжие, защото полицията те пази...
mrbean
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 30
Регистриран на: 16 Авг 2014, 02:40

Re: Кратък казус

Мнениеот dakota_ » 19 Мар 2015, 20:54

Автоконтрольор написа:Ето ви един друг казус:
Чакам жената в Пловдив на паркинг на 5то ДКЦ в Тракия, който е предвиден за обществено ползване.Намирам се в автомобила който не е запален.До мен има някакво АУДИ ама ти тия новите за по около 50 60 хиляди сещате се.Намира се със задница към моята врата.Има достатъчно място да излезе. Разстоянието е от порядъка на 3-4 метра.Градусите за маневрата са съвсем нормални за да излезе назад.Какво се случва.Стоейки в колата си, в аудито се качват 2ма младежи на около 19 годишна възраст леко пълни или фитнес маняци (то сега можеш ли ги разбра какви са?) и започват да се мъчат да изкарат автомобила толкова некадърно че не може да бъде и естествено не успяват.При което единия отваря вратата и тръгва на бой към мен, и започна да рита колата ми в калника и да ми вика "АЕ БАУШ ТИ НЯМА ЛИ ДА МРЪДНЕШ?!"Как би трябвало да се процедира в този случай?Разбира се аз се преместих което беше крайно излишно, отървах се от бой, но ми беше изкривен предния калник от ритането.Аман вече от докторски, съдийски, прокурорски, полицейски и прочие синчета.(НИЩО ЛИЧНО)!Та към въпроса- Как бихте постъпили вие?


Усеща се,че си в крайно добро настроение,блика енергия от теб,мислите ти са необичайни,логореята ти е присъща и е станала неделима част от теб... Симптомите отговарят на маниакално разстройство...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кратък казус

Мнениеот Автоконтрольор » 19 Мар 2015, 21:09

Да му се невиди.Как не ми дойде на акъла да извикам полицията, та белким ме освидетелстват.Бум един печат на жълтата книжка и съм готов.Че и безплатен преглед на място, ще ми направят.И аз все се чудя, защо понякога нередните неща ги забелязвам, па то виж какво се оказа.РАЗТРОЙСТВО. :lol:
"Хората лъжат, уликите не..." - Д-р Гилбърт Грисъм
Аватар
Автоконтрольор
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Авг 2009, 23:45

Re: Кратък казус

Мнениеот dakota_ » 19 Мар 2015, 21:17

Бъркаш полицията с тоалетната хартия :D
Вместо да викаш полиция,помоли за помощ някой твой близък да те придружи до кабинета на личният ти лекар. Наближава пролет,при смяна не сезоните много от твоята порода изпитват ментални затруднения и е добре да се консултират с личният си лекар. В неговата компетенция е да прецени има ли сили да те лекува,или ще ти назначи консултация със специалист!
При всички положения проблема ти е решим от медицината,тук няма да може да ти се помогне!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кратък казус

Мнениеот osata » 19 Мар 2015, 21:20

Ами сигурно средностатистическия гражданин щеше да запомни номера на колата и да се обади на тел.112.
Поне аз така си мисля.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Кратък казус

Мнениеот Автоконтрольор » 19 Мар 2015, 21:38

dakota_ написа:Бъркаш полицията с тоалетната хартия :D
Вместо да викаш полиция,помоли за помощ някой твой близък да те придружи до кабинета на личният ти лекар. Наближава пролет,при смяна не сезоните много от твоята порода изпитват ментални затруднения и е добре да се консултират с личният си лекар. В неговата компетенция е да прецени има ли сили да те лекува,или ще ти назначи консултация със специалист!
При всички положения проблема ти е решим от медицината,тук няма да може да ти се помогне!

Е ти за тоалетна хартия ли се имаш, щом ми постави диагноза?
Osa, благодаря за бързия отговор.
"Хората лъжат, уликите не..." - Д-р Гилбърт Грисъм
Аватар
Автоконтрольор
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Авг 2009, 23:45

Re: Кратък казус

Мнениеот dakota_ » 19 Мар 2015, 21:41

Автоконтрольор написа:
dakota_ написа:Бъркаш полицията с тоалетната хартия :D
Вместо да викаш полиция,помоли за помощ някой твой близък да те придружи до кабинета на личният ти лекар. Наближава пролет,при смяна не сезоните много от твоята порода изпитват ментални затруднения и е добре да се консултират с личният си лекар. В неговата компетенция е да прецени има ли сили да те лекува,или ще ти назначи консултация със специалист!
При всички положения проблема ти е решим от медицината,тук няма да може да ти се помогне!

Е ти за тоалетна хартия ли се имаш, щом ми постави диагноза?
Osa, благодаря за бързия отговор.


Закъсняваш вече,минава 20:30 часа,мини през тоалетната,че нещата намирисват на тоалетна хартия,наливай след това ракията и после в леглото :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта