Кратък казус

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Кратък казус

Мнениеот m-r_Vekilski » 30 Мар 2015, 18:44

Морски,ти не си полицаѝ,,,,,,, но ако си полицаѝ,не си за полицаѝ ;)
Какъв акъл дириш в общодостъпен форум ...при това полицеѝски :?:
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Кратък казус

Мнениеот ТРЕЗОР » 07 Фев 2016, 21:59

Здравейте , въпроса може и да е нелеп , но моля за съвет.Нужно ли е да се уведомява ръководството, ако подам молба и стана член на " Национално движение -Традиция". Дейността му е - Национално дружество "Традиция" е доброволна, неполитическа, патриотична и културно-просветна общност на граждани, проявяващи професионални и любителски интереси към традициите във въоръжените сили по отношение на моралните ценности, воинските ритуали, униформените облекла, нагръдните знаци, историческото оръжие и военните символи. В края на 2001 год. с решение на Софийски градски съд сдружението е вписано в регистъра на юридическите лица с нестопанска цел. В момента клубове са регистрирани в София, Пловдив, Благоевград, Шумен, Велико Търново, Русе, Стара Загора, Ловеч, Дряново, Смолян, Панагюрище, Тетевен, Копривщица, Перник и др.Участниците плащат годишно членски внос и участват в пресъздаване на исторически възтановки.
ТРЕЗОР
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 71
Регистриран на: 21 Ное 2010, 22:41

Re: Кратък казус

Мнениеот dsuzunov » 07 Фев 2016, 22:04

Нищо и никой няма да уведомяваш. "Национално движение Традиция" не е политическо движение, не е търговска или производствена фирма итн. Нищо от това, с което те се занимават не влиза в ограниченията, наложени ни със ЗМВР. Имам приятели и колеги, членуващи в него.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Кратък казус

Мнениеот ТРЕЗОР » 07 Фев 2016, 22:16

dsuzunov написа:Нищо и никой няма да уведомяваш. "Национално движение Традиция" не е политическо движение, не е търговска или производствена фирма итн. Нищо от това, с което те се занимават не влиза в ограниченията, наложени ни със ЗМВР. Имам приятели и колеги, членуващи в него.

И според мен щом е със нестопанска цел няма нужда,но да попитам все пак.....п.п. то е ясно,че ако е със политическа или търговса дейност е забранено , но при толкова изменения на ЗМВР , човек се обърква вече....Благодаря.
ТРЕЗОР
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 71
Регистриран на: 21 Ное 2010, 22:41

Re: Кратък казус

Мнениеот dakota_ » 07 Фев 2016, 23:14

Никакъв проблем да членуваш, дори познавам хора от АМВР, които членуват и преди време даже някакво честване на движението се проведе в салона на АМВР.
По мое скромно мнение дори е престижно служител на МВР да членува в такова родолюбиво движение.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кратък казус

Мнениеот Border_Officer » 08 Фев 2016, 18:26

Аз членувам в един от регионалните клубове на НД "Традиция", сдружение с нестопанска цел, никакви законови ограничения няма за членство на МВР служители.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Кратък казус

Мнениеот малкия » 09 Фев 2016, 11:05

Ограничения няма, разбира се.
Единственото задължение е да се спомене в декларацията по ЗПУКИ, ако си член на управителен орган.
И дотам...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Кратък казус

Мнениеот michmana » 09 Фев 2016, 17:21

Здравейте, уволниха ме от мвр, водих и дела, но не успях да се преборя заповедта за уволение. Въпроса ми е има ли пречка и мога ли наново да кандидатствам за работа в мвр. Не съм осъждан и отговарям на условията.
michmana
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Мар 2015, 23:01

Re: Кратък казус

Мнениеот dakota_ » 09 Фев 2016, 18:11

Опитай да си отговориш сам на въпроса. Имаш фирма, уволнил си дисциплинарно служител за уронване на престижа на фирмата. Водени са дела срещу фирмата ти за това, че си уволнил даденият служител.
След време същият служител пусне заявление отново да започне работа във фирмата.
Ще назначиш ли отново на работа такъв човек и какво би помислил за такъв човек?
Апропо, наистина ли не успя да намериш работа на друго място, че реши да плюеш на всичко и да опитваш отново в МВР?
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Предишна

Назад към Полицията в България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron